Προς το περιεχόμενο

Με αφορμή την αγορά MacBook απο Καναδά.


ninja

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ετσι οπως το πατε, θα σκασει κανας σδοε στο σπιτι του ninja...

Μα οχι, προς Θεου, δεν θελουμε να παρουμε στον λαιμο μας τον αγαπητο μας συνφορουμιτη Ninja.ninja_hide.gif

Περα απο τις οποιες προσωπικες αποψεις, δεν του προτεινουμε να παρανομησει.

Η συμβουλη ολων μας ειναι να περασει κανονικα απο το Ελληνικο τελωνειο το Macbook του και να πληρωσει κανονικα τον δασμο που του αναλογει, απλα και ομορφα. Ετσι, με την κινηση του αυτη, το κρατος μας θα μπορεσει να συνεχισει απροσκοπτα να μας παρεχει ολες αυτες τις υψηλου επιπεδου υπηρεσιες του, οπως κανει αλλωστε ολα αυτα τα χρονια.innocent.gif

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 217
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Από προσωπική επιλογή τα ταξείδια στα εξωτερικά ,τα έχω κόψει προ 20ετίας ,αλλά θυμάμαι  ;D πως τότε οποιοδήποτε αντικείμενο αξίας ,πχ φωτογραφική μηχανή δηλωνώταν φεύγοντας α΄πό το εδώ τελωνείο και μας παρέδιδαν και κάποιο χαρτί αν θυμάμαι καλά με τα στοιχεία του εν λόγω αντικειμένου,ώστε στην επιστροφή αν γινόταν έλεγχος να μπορείς να αποδείξεις ,ότι το κατείχες πριν το ταξείδι .

 

Για τώρα δεν γνωρίζω τι μπορεί να χρειάζεται,τι είναι νόμιμο ,τι ηθικό ,καθότι εγώ είμαι ανήθικο στοιχείο και κυνηγάω ααααααβάδιστα στους κρεμασμένους κήπους της Βαβυλώνας

Αυτά ,πάω ν'ακούσω Τζήμερο  ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O φίλος σου κούναγε συγκαταβατικά το κεφάλι του απελπισμένος με τον πολίτη  με τα 3 σπίτια και τα 2000 (δηλωθέντα) το μήνα ή με το κράτος που τόσα χρόνια έπρεπε να τον είχε ΠΗΔΗΞΕΙ ΟΡΘΙΟ τον εν λόγω πολίτη?

 

ο φιλος μου ζει στον πρωτο και οχι στον τριτο κοσμο οπως εσυ και εγω,στον πρωτο κοσμο κρατος και πολιτης ειναι το ΙΔΙΟ πραγμα....το ζητημα ειναι αν καποτε εσυ και εγω αποφασισουμε να κανουμε εστω και μια προσπαθεια να σταματησουμε να ζουμε στον τριτο κοσμο (οχι με τον ευκολο τροπο ομως,δηλ.με το απλα να φυγουμε στο εξωτερικο αλλα με το να ΑΛΛΑΞΟΥΜΕ το πορνειο στο οποιο ζουμε,αν οχι για εμας,τουλαχιστον για τα παιδια μας)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Είναι γεγονός πως αφού μας παρακρατούν ήδη το 65% του μισθού μας για να πληρώνουν τον στρατό των υπεράριθμων διορισμένων στο δημόσιο και συνταξιοδοτημένων στα 55 του ψηφοφόρων τους, δεν μπορούμε να μιλάμε για ανηθικότητα σε όποιον από μας προσπαθεί να φοροδιαφύγει. Ήδη εγώ προσωπικά αισθάνομαι πως με το παραπάνω και εν γνώση μου πληρώνω ακριβά όλη αυτή την μεγάλη μερίδα των άχρηστων συμπολιτών μου που με εκμεταλλεύεται.

 

Αν βγεί νόμος που ορίζει ότι θα πρέπει να κάτσω να μου αφαιρέσουν ένα νεφρό για να σωθεί το κάθε λαμογιο και δεν τον υπακούσω, δεν είμαι ανήθικος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δεν υπάρχει νομίζω ούτε ένας στην Ελλάδα που να πιστεύει ότι οι φόροι του "πιάνουν τόπο" και να ευχαριστιέται που τους πληρώνει.

Από τη δυσαρέσκεια μέχρι την αυτοδικία υπάρχει μια λεπτή γραμμή. Από την αυτοδικία όμως μέχρι τη θεωρητική της υπεράσπιση υπάρχει ένα λογικό και ηθικό χάος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντιλαμβάνεστε βεβαίως ότι η παιδαριώδης "λεβέντικη" στάση του Waterfall-k μπορεί να γενικευτεί σε πολλά επίπεδα και αντιπροσωπεύει το σύνολο των προβλημάτων αυτής της χώρας.

Όχι, εγώ δεν το αντιλαμβάνομαι. Πρόκειται για την δική σου πολιτική τοποθέτηση.

Ανταλλάσω ΔΕΚΟ με baja telecaster.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Όχι, εγώ δεν το αντιλαμβάνομαι. Πρόκειται για την δική σου πολιτική τοποθέτηση.

 

Διάβασε τα προηγούμενα. Δεν υπάρχει περιθώριο μεγαλύτερης ανάλυσης. Αν αυτό που έγραψα (περί φοροδιαφυγής)  το αντιλαμβάνεσαι ως πολιτικό σχόλιο τότε έχεις μια εντελώς ιδιοτελή εικόνα για το τι είναι πολιτική, κοινωνία, δημοκρατία κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου