Προς το περιεχόμενο

Πολιτικά σχόλια


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παραμονιάτικα ήταν για όσους

α) θεωρούν ο χρόνος ξαναμετράει βάσει γέννησης Χριστού (βλ. Χριστιανοί ή τελώντες υπό χριστιανικά δεδομένα)

β) δεν είναι Χριστιανοί παλαιοημερολογίτες

 

Κανεις λαθος  ;)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Σχετικα με το, "ο ενας προσπαθει να πεισει τον αλλον" και την ολη κατασταση, εχω να πω το εξης...

 

Ζουμε σε μια κοινωνια που μας εχει κανει να νιωθουμε "ολοι υπερανω ολων" .

Και οχι, σαν δικαιωμα κανενας δεν εχει, περισσοτερα απο καποιον αλλον, αλλα γνωσεις και εμπειριες ναι, παρ'ολα αυτα κανενας δεν δεχεται τιποτα το διαφορετικο απο την αποψη του...

 

Μια κοινωνια που ολοι κοιτανε το ψωμι τους, και κοιτανε να το βγαλουν με οποιοδηποτε τροπο, ακομα και αν εχουν "δικο τους φουρνο",πατωντας σε οποιοδηποτε πτωμα.

 

Μια κοινωνια που ο ανθρωπος δε "ΒΛΕΠΕΙ" πιο μακρυα απο τη μυτη του, και οχι δε το λεω με την ενοια της προληψης, αλλα με την ενοια της αισθησης...

πας μια βολτα στην Αθηνα, βλεπεις ποσα πραγματα, "πορνες,αστεγους,ζητιανους,κοσμος να τρεχει υπο την απειλη της ανεργιας στη δουλεια του πιεσμενος"  και οοοολα αυτα ναι φιλοι μου τα θεωρουμε φυσιολογικα.

 

Συγνωμη φιλοι μου αλλα οποιαδηποτε πολιτικη κουβεντα και να κανουμε, απλα δεν εχει νοημα για κανεναν... γιατι πολυ απλα ειμαστε ολοι μας, κατα καποιο τροπο αλεξισφαιροι ιδεων και προτασεων... και πιστεψτε με, χαρη σε τετοιους ανθρωπους μενει κολλημενη η βελονα, αλλα και χαρη σε τετοιους ανθρωπους γινονται μεγαλα πραγματα και μεγαλες αλλαγες.

 

Σας ευχομαι χρονια πολλα!

Με πιο ανθρωπινη και πιο δικαιη κριση το 2013, γιατι απο μονο του δεν γινετε να γινει "Καλη Χρονια".

 

και για οσους εχει τοσο σημασια απο που ειναι αυτη η φωνη, μιας και αυτα που διαβαζω για φερεφωνα με πανε πισω δεκαετιες, ας μου στειλει προσωπικο μηνυμα να του πω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει μια ταση παγκοσμιως που δε θελει το κοσμο ενωμενο...ταυτοχρονα υπαρχει μια βροχη πληροφοριων η οποια πολλες φορες μας γεμιζει με αχρηστες γνωσεις...αυτο εχει ως αποτελεσμα ο ανθρωπος να εχει γνωμη και για τη παραμικρη λεπτομερεια,ετσι ωστε ακομα και αν συμφωνουμε στη γενικη ιδεα,να διαφωνουμε για λεπτομερειες...δυστυχως ομως η αυτο υπερισχυει!

 

Καλες γιορτες και μονιασμενο το 2013!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει μια ταση παγκοσμιως που δε θελει το κοσμο ενωμενο...

 

Είναι η ψευδαισθηση της αφθονιας στο δυτικο κοσμο, που μας εχει κανει να νομιζουμε ότι "μπορουμε και μονοι μας" τα παντα.

 

Εχει επικρατησει να ειναι ζητουμενο το να εισαι αυτονομος, αυτάρκης, να μην εχεις αναγκη κανεναν, να φυγεις οσο πιο μακρια γίνεται απο την οικογενεια σου, να μπορεις να στηριχτεις μονος σου στα ποδια σου, και αλλες τετοιες υπερβολες.

 

Το σκεφτομουν σημερα οταν οδηγουσα. Το ποσο εχει μπει για τα καλα μεσα μας η νοοτροπια "δεν ενοχλω κανεναν, δε θέλω να με ενοχλει κανενας". Απομονωτισμος στο φουλ. Ακουστικά απο iPod, angry birds στο λεωφορειο, στο σπιτι ο καθενας απο εναν υπολογιστη...

 

Ελπιζω οι δυσκολιες που φαινεται να ερχονται να μας επιστρεψουν αυτα που οι μεγαλυτεροι μας εχουν ζησει (αλλα και ξεχασει πολυ πιο γρηγορα απο ολους). Το οτι να ζητήσεις βοήθεια δεν ειναι ντροπη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα ηρεμήστε λίγο και ελάτε να γελάσει ολίγο το χειλάκι μας  8)

 

https://www.youtube.com/watch?v=iaHZzArx02M

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα τα μελη ειναι ισα,πως.... μονο που καποια μελη ειναι πιο ισα απ΄τα αλλα! ;)

Αυτό είναι σωστό...είναι σαν τα δάκτυλα του χεριού που δεν είναι όλα ίδια ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Αυτό είναι σωστό...είναι σαν τα δάκτυλα του χεριού που δεν είναι όλα ίδια ;)

 

Μου μυρίζει «δάκτυλος» εκ Μαραθώνος εδώ πέρα  ;D ;D

 

Καλή Χρονιά σε όλους

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου