Προς το περιεχόμενο

λαμπάτος ενισχυτής για σπίτι και για Live


nikos11

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Πάρε έναν Blackstar HT-20 Studio που σου πρότεινε ο hyperpanos και ξεμπέρδεψες για πάντα σε θέμα ενισχυτή!  ;D Τρομερό distortion,μπορείς να αποκτήσεις πολύ εύκολα δικό σου ήχο με το ISF (British to American sound και το αντίστροφο) συν ότι ο ήχος παραμένει αναλλοίωτος και σε εντάσεις δωματίου.Στα lives θα είσαι άρχοντας και ούτε γάτα ούτε ζημιά!Πιστεύω (ως κάτοχος ενός Blackstar HT-5R ότι θα σου δώσει τον ήχο που θες.)

 

 

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Με κλειστα ματια αυτον

 

http://www.thomann.de/gr/vht_special1220_combo.htm

 

ή αυτον αν θες και tremolo/reverb

 

http://www.thomann.de/gr/vht_special_12_20_combo_rt.htm

 

δεν υπαρχει συγκριση με κανεναν ενισχυτη μεχρι τα 800 ευρω.

 

Handwired,cathode biased,παιρνει οτι λυχνιες θες χωρις να χρειαζεται rebias,εχει variable watts,ειναι τρομερα καλα κατασκευασμενος,εχει μαματο μεγαφωνο,ειναι Handwired, ειναι Handwired,ειναι Handwired,ειναι Handwired.. ;D..μεχρι και ρευμα στα πεταλακι σου δινει...

 

http://www.premierguitar.com/Magazine/Issue/2012/Apr/VHT_Special_12_20_RT_Amp_Review.aspx

 

Πολύ ενδιαφέρον και το γεγονός ότι αλλάζει watt είναι μεγάλο συν για μένα. μια ερώτηση μόνο. βγάζει αρκετή βρώμα στα χαμηλά; γιατί knob για gain δεν βλέπω νομίζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο λινκ με την κριτικη εχει παραδειγματα,για heavy metal δεν εχει gain αλλα αν κατεβασεις τα βαττ και τερματισεις το volume βγαζει ωραιοτατο vintage od  ,αλλα ετσι κι αλλοιως πεταλια θα χρησιμοποιεις για γκαζια,τι να την κανεις τη βρωμα?... 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο λινκ με την κριτικη εχει παραδειγματα,για heavy metal δεν εχει gain αλλα αν κατεβασεις τα βαττ και τερματισεις το volume βγαζει ωραιοτατο vintage od  ,αλλα ετσι κι αλλοιως πεταλια θα χρησιμοποιεις για γκαζια,τι να την κανεις τη βρωμα?... 

έχω ψηθεί πολύ για τον vht και θα ψάξω πού τον φέρνουν Ελλάδα να τον δοκιμάσω  ;D

- και ο blackstar φαίνεται καλή επιλογή αλλά σε σχέση με τα άλλα που έχω στο μυαλό μου βγαίνει αρκετά λεφτά. είπα 600 ευρώ αλλά στην πιο ακραία περίπτωση  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

έχω ψηθεί πολύ για τον vht και θα ψάξω πού τον φέρνουν Ελλάδα να τον δοκιμάσω  ;D

- και ο blackstar φαίνεται καλή επιλογή αλλά σε σχέση με τα άλλα που έχω στο μυαλό μου βγαίνει αρκετά λεφτά. είπα 600 ευρώ αλλά στην πιο ακραία περίπτωση  :P

Ο VHT είναι η κλασική επιλογή γι'αυτό που θέλεις να παίξεις,ξέρει ο SF  ;) Εμείς προτείναμε τον Blackstar για να έχεις περισσότερες επιλογές ηχητικά! :)

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Blackstar και ξερό ψωμί!

(σιγά που θα μιλάγατε για blackstar και δεν θα πεταγόμουν!!! :P)

 

Χωρίς πλάκα τώρα και οι 3 ενισχυτές που αναφέρθηκαν μαμάνε...απλά παίξτους να δεις ποιος θα σου ταιριάξει (ή θα σου ταιριακλάει - μία καινούρια λέξη που έμαθα στη Ξάνθη προχθές σε μεζεδοπωλείο και έλιωσα στα γέλια...), καλύτερα και χτύπα τον!

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Για μας Γιάννη ισχύει το γνωστό ''once you go Blackstar,you never go back!''

(Εννοείται ότι έπρεπε να γίνουν οι απαραίτητες μετατροπές στη φράση,γιατί θα μας παίρνανε στο κυνήγι!)  ;D ;D ;D ;D

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου