Προς το περιεχόμενο

Ebay απορία


Tasospelt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω 'χτυπήσει΄ένα πεταλάκι κιθάρας' μέσω e-bay απο US. Μπορείτε να μου πείτε τα extra έσοδα που προστίθενται; Είναι έξοδα μεταφοράς+ κόστος εκτελωνισμού και για τι ποσό μιλάμε ; Και αν ναί, θεωρείται συμφέρουσα η αγορά από Αμερική ή να ψάχνω από ευρωπαική ;

 

Εάν έχει ξαναγίνει post με ίδιο θέμα παρακαλώ θα θελα το link όσο αφορά τα διαδικαστικά του e bay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

δυστυχως το κοστος ειναι μαλλον απαγορευτικο για το αμερικανικο ebay...πολλες φορες ειναι ακριβοτερο και απο το ιδιο το αντικειμενο...μαλλον καλο ειναι να ψαχτεις στα ευρωπαικα... 8) 8) 8)

ead, Follow or Get out of the way !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνηθως αυτο παει με τα κιλα νομιζω...Εγω πηρα ενα SCSI Cdrom απο Αμερικη και μου βγηκαν 50+ δολλαρια τα μεταφορικα του (και 60 εκανε το drive :evil: ). Ρωτα τον πωλητη για τις διαδικασιες..Τι περισσοτερες φορες ξερουν να σου πουν

Rockinger Teleplikter

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια δεν έχω καταλάβει…

 

Τι αμερικάνικό και ευρωπαϊκό ebay λέτε;

 

www.ebay.com δεν είναι;

Υπάρχει και άλλο;

ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια δεν έχω καταλάβει…

 

Τι αμερικάνικό και ευρωπαϊκό ebay λέτε;

 

www.ebay.com δεν είναι;

Υπάρχει και άλλο;

 

www.ebay.com

www.ebay.co.uk

www.ebay.it

www.ebay.de

 

κλπ κλπ,

 

στο www.ebay.com εχει ενα link που λεγεται international εκει εχει ολα τα site του ebay.

Rockinger Teleplikter

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ SONICSPOT δεν είναι πάντα έτσι. Μέσα στο καλοκαίρι πήρα 2 πεταλάκια από ebay το ένα μάλιστα καινούριο και πιστευω ότι μου ήρθαν αρκετά καλά! Πιο συγκεκριμένα χθες παρέλαβα το Small Clone Chorus της Elactro-harmonix. Το πήρα $38 και τα μεταφορικά ήταν άλλα $12. Τόσα ήταν και για το άλλο πεταλάκι που πήρα. Βέβαια κάποιες άλλες φορές που ενδιαφέρθηκα για κάτι από αμερική ρωτώντας πόσα είναι τα μεταφορικά η τιμή ανέβαινε επικίνδυνα, οπότε το "ξέχασα"! Ηουσία πάντως είναι να έχεις υπομονή! Μπορείς να πετύχεις πολύ καλές αγορές!

The World Was A Mess But His Hair Was Perfect...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όταν λέμε ευρωπαικό αποκλείουμε κ την περίπτωση του αγγλικού e bay καθότι δεν είναι μέλος της ΕΟΚ;

 

Η Μ.Βρεττανία είναι μέλος της Ε.Ε. αλλά όχι της O.N.E. οπότε για να αγοράσεις κάτι τα ευρώ σου θα μετατρέπονται σε λίρες πρώτα... με ό,τι κόστος συνεπάγεται αυτό.

 

Επίσης να ξέρεις ότι συνήθως τα μεταφορικά έξοδα από Αγγλία είναι αρκετούτσικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου