Προς το περιεχόμενο

βαψιμο στο μπασο!


pagourix

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω που λετε ενα squier vint mod precision σε olympic white και σκεφτομαι οχι να το βαψω αλλα κανω ενα replica του steve harris. και εδω ειναι που σας θελω! αν μπορειται πειτε μου ενα μαγαζι στην αθηνα που να βαφει και να κανει τετοιες δουλειες! το μονο που θα κανουν εκει ειναι να βαψουν μια γραμμη γυρω απο το μπασο και να μου ζωγραφισουν το logo της west ham(μπορει να μου κανουν και του ΠΑΣ ;D αλλα θα το σκεφτω). ποσο λετε να μου βγει η τιμη περιπου δεδομενου οτι δεν θα βαψουν ολοκληρο το μπασο αλλα 2 πραγματακια!  :)

 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να βάψεις κάτι, πρέπει να βγεί το λούστρο, να βαφτεί ότι είναι να βαφτεί, να ξαναπεραστεί λούστρο και τέλος να γυαλιστεί. Ουσιαστικά θα ξανάβάψεις όλο το όργανο αφού -συνήθως- δεν βάφουμε το μπράτσο.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βάλε ένα  αυτοκόλλητο....δεν είναι ντροπή, βρήκα αυτό αλλά είναι λίγο μεγάλο ;D..κράτα το κέντρο μόνο http://www.aytokolita-toixou.gr/products/%CE%9F%CE%9C%CE%91%CE%94%CE%95%CE%A3/aytokolito-toixou-Teams-PAS%20GIANNINA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@marathon πριν γραψω αυτα που εγραψα ειχα στο μυαλο μου ενα replica που το ειχαν ζωγραφισει και δεν μου εκοψε να καταλαβω οτι θελει ολα αυτα(και να φανταστεις οτι το ηξερα απο πριν οτι τα θελει αλλα...) οποτε εχεις 100% δικιο! :)

 

 

@basskiller το ξερω ειχα ρωτησει τον δασκαλο μου ποσο θα παει περιπου και μου ειχε πει ενα 200 για το προηγουμενο μπασο που θα το εβαφα ολοκληρο και τωρα να δωσω περιπου τα ιδια για δυο γραμμες δεν λεει ;D

 

 

@insect το θεμα δεν ειναι το αυτοκολλητο(προμηθευομαι ευκολα καθως ειμαι οργανωμενος...) αφου εχω και μικρο σε διαστασεις περιπου ιδιες οπως το κοβω με του harris και ειναι οπως της φωτογραφιας αλλα φοβαμαι οτι θα διαφερει το ασπρο απο το αυτοκολλητο με τον olympic white του μπασου... αν και μια λυση ειναι να κοψω το γυρω γυρω. ε ενταξει για το μεσα δεν εγινε και τιποτα ;)  τι λετε?

 

ΥΓ: συγγνωμη σε ολους για την αναφορα ομαδων και καποιους ειναι λογικο να τους πειραξει διοτι ειναι μουσικο φορουμ-και παλι συγγνωμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@basskiller το ξερω ειχα ρωτησει τον δασκαλο μου ποσο θα παει περιπου και μου ειχε πει ενα 200 για το προηγουμενο μπασο που θα το εβαφα ολοκληρο και τωρα να δωσω περιπου τα ιδια για δυο γραμμες δεν λεει ;D

Βασικα αν βρεις καποιον μπογιατζη αυτοκινητων που να βαφει παλιες Bmw μηχανες θα μπορει να σου κανει τα σιριτια στο πλαι.

200 ευρω δεν νομιζω για δυο γραμμες και μετα βερνικι

For Those About To Rock We Salute You

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

200 ευρω δεν νομιζω για δυο γραμμες και μετα βερνικι

Και πως θα κάτσουν οι γραμμές πάνω στο υπάρχον βερνίκι;

Και θα λουστράρει μόνο εκείνο το σημείο;

Δεν θα φαίνεται κάπως;

ή θα καλύψει με χαρτοταινία, θα ξύσει και θα λουστράρει μόνο εκεί;

Δεν ξέρω, δεν είμαι ειδικός, απλά ρωτάω.

 

Για μένα, αν είναι να έχεις replica, πρέπει να έχεις το sparkle blue πάντως.

 

Δες και κάποιον με τις ίδιες ανησυχίες.

http://www.ultimate-guitar.com/forum/showthread.php?t=1034887&page=1&pp=20

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως θα κατσει δεν μπορω να σου πω αλλα δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα γιατι μετα λογικα θα το λουστραρει μετα απο πανω ολο το σωμα για να ειναι ομοιομορφο

For Those About To Rock We Salute You

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα τ λουστραρει μετα απ πανω ολο

Δεν κάθεται πάντα το ένα λούστρο πάνω από το άλλο. Εάν δεν το έχεις κάνει σε δικά σου όργανα...καλό είναι να μην δίνεις συμβουλές σε άλλους, γιατί μπορεί να σε πιστέψουν. ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως θα κατσει δεν μπορω να σου πω αλλα δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα γιατι μετα λογικα θα το λουστραρει μετα απο πανω ολο το σωμα για να ειναι ομοιομορφο

 

Δεν θα πιάσει το χρωμα επάνω στο βερνικι.πρεπει να ξυθει το βερνικι κ να βαψεις η να ζωγραφισεις οτι θες πάνω στο χρωμα κ μετα να το βερνικωσεις...

Υπαρχει βέβαια η πιθανότητα επειδή ειναι squier να μην εχει χρωμα και απο πάνω βερνικι,μπορει να ειναι βαμμενο με χρωμα 2κ δηλαδη βερνικι με χρωμα μαζι.αν μου στείλεις φωτό,θα μπορέσω να σου πω τι ειναι η τι μπορείς να κανεις.

Δουλεύω στην Τουοτα και ξέρω καλα απο βαφες, ασχολούμαι απο χόμπι κ με αερογραφιες....

Εγώ εχω ενα jazz bass που θα το αλλάξω χρωμα κ θα το κάνω μόνος μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου