Προς το περιεχόμενο

Χάλασε το power switch στο korg m3


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα και καλή χρονιά στην παρέα!

 

Σήμερα πήγα να ανοίξω για δεύτερη φορά το m3 και παρατήρησα ότι ο διακόπτης τροφοδοσίας δεν στέκεται στην θέση on με αποτέλεσμα να μην μπορώ να χρησιμοποιήσω το όργανο. Απότι κατάλαβα έλιωσαν τα δοντάκια από την χρήση που το κρατάνε στην θέση on.Το άνοιξα λοιπόν για να δω την όλη κατασκευή αλλά για κακή μου τύχη ο διακόπτης είναι κολλημένος π΄άνω σε ένα μέρος του τροφοδοτικού.Να επιχειρήσω να το φτιάξω με την βοήθεια φίλου ηλεκτρονικού(αγορά διακόπτη αντίστοιχου απο κατάστημα ηλεκτρονικών ,ξεκόλλημα παλιού από την πλακέτα,κόλλημα νέου) ή είναι δύσκολο το εγχείρημα?

Παραθέτω μια φωτογραφία του τροφοδοτικού(ο διακόπτης είναι στο πάνω μέρος της πλακέτας αριστερά)

06012013847.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βρεις ακριβώς το ίδιο και πιάνουν τα χέρια σου καλώς. Διαφορετικά στο service.

Αυτό θα γίνει.Βασικά το εξάρτημα βρέθηκε εδώhttp://www.syntaur.com/3543.html

Τώρα δεν ξέρω κατα πόσο υπάρχει και στα κοινά καταστήματα ηλεκτρονικών.Θα επιχειρήσω να το φτιάξω πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό θα γίνει.Βασικά το εξάρτημα βρέθηκε εδώhttp://www.syntaur.com/3543.html

Τώρα δεν ξέρω κατα πόσο υπάρχει και στα κοινά καταστήματα ηλεκτρονικών.Θα επιχειρήσω να το φτιάξω πάντως.

 

καλησπερα και απο μενα.

απο εκει παρεγγηλα και εγω για το αριστερο πανελ με τα κουμπια του M50 και το εφτιαξα μονος μου ολα μια χαρα προχωρατο.ειχα λιγο καθυστερηση αλλα ισως ηταν και θεμα γιοτρτων αλλα σιγουρα πολυ καλυτερα απο το να εκανα ταματα στην πολυ κακης φημης BON STUDIO!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα και απο μενα.

απο εκει παρεγγηλα και εγω για το αριστερο πανελ με τα κουμπια του M50 και το εφτιαξα μονος μου ολα μια χαρα προχωρατο.ειχα λιγο καθυστερηση αλλα ισως ηταν και θεμα γιοτρτων αλλα σιγουρα πολυ καλυτερα απο το να εκανα ταματα στην πολυ κακης φημης BON STUDIO!!!

Ωραία.Στέλνουν κανονικά δηλαδή Ελλάδα.Πόσο καιρό περίπου έκανε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα καθυστερησε κανα 20ημερο αλλα κατι ειχε γινει με τα ταχυδρομεια τα δικα μας οπως με ενημερωσαν επεσα και στις γιορτες αλλα οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα καθυστερησε κανα 20ημερο αλλα κατι ειχε γινει με τα ταχυδρομεια τα δικα μας οπως με ενημερωσαν επεσα και στις γιορτες αλλα οκ.

Μάλιστα.Θα το ψάξω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου