Προς το περιεχόμενο

Book of little stories - Neeq


neeq

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το είχα ανεβασει και παλιότερα. Με ήχους απο το triton μου και με πολλά παραπανισια θεματα (καπου 7' ήταν ;D)

 

Το ξαναέγραψα με αλλη λογικη. Με πιο καλούς ήχους, πιο λιτή ενορχήστρωση, και σχεδον αυτοσχεδιαστικό χαρακτήρα (η δομή ειναι οτι θεματα θυμηθηκα και με τη σειρα που τα θυμηθηκα).

 

Στην πρωτη εκτέλεση μάλιστα είχα και ηχο σελίδας, αναμεσα στα διαφορετικά μουσικά θεματα. Νομιζετε θα ταιριαζε εδω?

 

Πως σας φαίνεται γενικα? Ρωτάω γιατι εχω σκοπο να γράψω όλα μου τα κομματια σε αυτο το ύφος, και θα ήθελα μερικές γνώμες.

 

 

 

 

(edit: Σφαλμα 1ο..το αρχειο λεει, υπαρχει ηδη...το ξερω ρε σειρα, αφου στο ειπα, το ειχα γραψει με το Τριτον το αλλο, εχει αλλους ηχους...ακου το και μετα πες με αφου

 

Σφαλμα λέει 2ο...εχετε ξαναστειλει το μηνυμα...οχι ρε σειρα, πατησα πριν αλλα με ειπες σφαλμα [ενω δεν ήταν το ιδιο αρχειο, το πρωτο ειχε ηχους απο τον Τριτον, τωρα το αλλαξα]. Απλα ξαναπροσπαθησα να το στειλω, καταλαβες για?)

book_of_little_stories2.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος ρε Νεεq.  8)

Οι ήχοι με ξενερώνουν λίγο, αλλά η σύνθεση μου άρεσε. Δεν ξέρω γιατί αλλά μου έφερε στο μυαλό "Αλίκη στη χώρα των θαυμάτων"...

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω.

 

Γιατι σε ξενερωνουν? Το πως αποδιδονται απο μενα, ή γενικα αυτοί οι ήχοι?

 

(ρωτάω γιατι το ψαχνω αυτο τον καιρο...να πορευθω με αυτους τους ήχους ή οχι?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kontakt 5 με τις βιβλιοθήκες:

 

Best Service Accordions (instruments: μπασα και concertina)

Garritan Personal Orchestra (cembalo, clarinet)

Garritan Stradivari Violin (το βιολί προφανως ;D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μεινω και γω στον ηχο, που δεν με τρελανε. Σ'αυτο βεβαια δεν φταις εσυ αλλα το οτι δεν μ'αρεσει ο ηχος του concertina/ακορντεον γενικα. Η συνθεση μια χαρα ειναι, αλλα θα την προτιμουσα με αλλα οργανα. Αλλα περι ορεξεως μπλα μπλα... 8)

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H concertina, ούτε μενα μου αρεσε τελικα. Εβαλα τωρα ενα πιο γλυκο mussete ήχο.

 

Και μαλλον πρεπει να πειραξω λίγο το automation, γιατι ουτε οι δυναμικες μου αρεσουν σε πολλα σημεια.

 

Ετσι κι αλλιως αυτο είναι μια πρωτη αποπειρα. Οπως ειπα, ψαχνω αυτο τον ήχο, που συναισθηματικα με αρεσει, αλλα τεχνικά το παλευω ακομα :)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν βρεις τον χρονο και δεν βαριεσαι κανε μια αποπειρα να αλλαξεις ολους τους ακουστικους ηχους με synth ηχους, να δεις/δουμε πως θα ακουγεται, ετσι απο περιεργεια.chin2.gif

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως μεχρι να κοιμηθω σε λίγο, θα ειναι ο τελευταιος ελευθερος χρονος για το μήνα ;D

 

Ειχα αποπειραθει παλιοτερα να τα κανω ολα με συνθ ήχους, analog style, με πολυ square bass και 808...Δε μου βγήκε τιποτα καλο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μου βγήκε τιποτα καλο :P

Αυτο ασε να το πουν οι fans σου οταν θα ακουσουν το εργο ολοκληρωμενο στο διπλο αλμπουμ που θα κυκλοφορησεις στην ECM. :P

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου