Προς το περιεχόμενο

New Electric Bass - 700 Euro Limit


anti_3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To αστειάκι για την πιο σικ και συνάμα  βαρβατη μάρκα στον κόσμο δεν το 'πιασα  ;D

 

Αν και δεν ξέρω αν το παιδί ενδιαφέρεται για μεταχειρισμένα,στις αγγελίες έχει κάμποσα ενδιαφέροντα...θα προτείνω όμως 2 από αυτά που έχω πιάσει και μετράνε.

 

1.http://smart.noiz.gr/details.php?id=111840 With a bit of pazari θα'χει το κεφάλι του ήσυχο.  ;)

 

2 .http://smart.noiz.gr/details.php?id=101494  (emg του 'βαλε αλλά δίνει και τους μαμίσιους..μάλλον δεν του άρεσαν τα μεσσαία των mec που ξεχειλίζουν είναι αλήθεια)

 

Το natural oil finish είναι μεγάλη στυλιστική σφηνοτσουτσού  ;D ...χώνεται σε όλα τα είδη..στην προκειμένη με καρό πουκαμισάκι και κόκκινο παντελόνι θα βρωμάει ενακτικίλλα ο φίλος σου    :D

 

Ωραία specs έχει αυτό.. http://smart.noiz.gr/details.php?id=116458 εδώ μπορεί να υπάρξει πρόβλημα βέβαια...όχι με το μπάσο.Αudiokostas will understand me unfortunately  -.-

 

 

 

 

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

1) Τα G&L στη πλειοψηφία τους είναι μπασάρες, δεν έχουν κρίση ταυτότητας εκτός κι αν ψάχνετε άλλες ταυτότητες.  ;)

 

2) Ta Warwick και συναφή προσωπικά δεν μπορώ να τα φανταστώ για  Indie / Alternative / Garage ούτε με κομπρεσέρ. Αλλά το στυλ είναι και στον μπασίστα και όχι μόνο στο μπάσο.

 

3) Το παιδί μίλησε (στην αρχή δηλαδή, γιατί μετά χάθηκε) για Jazz (με κάποια προτίμηση στο PJ) και όλοι λέμε τ' απωθημένα μας. Να επιμείνω ότι θεωρώ το Reggie Hamilton στις αγγελίες μια χαρά (δεν ξέρω το παιδί που το πουλάει, την κατάσταση του μπάσου και ούτε σχολιάζω την τιμή) και το στυλάκι αλλάζει με παιχνίδια στο pickguard.

 

4)

Αudiokostas will understand me -.-
. Yeap.  ::)

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

A) Τα G&L στη πλειοψηφία τους είναι μπασάρες, δεν έχουν κρίση ταυτότητας εκτός κι αν ψάχνετε άλλες ταυτότητες.  ;)

 

2) Ta Warwick και συναφή προσωπικά δεν μπορώ να τα φανταστώ για  Indie / Alternative / Garage ούτε με κομπρεσέρ. Αλλά το στυλ είναι και στον μπασίστα και όχι μόνο στο μπάσο.

 

4). Yeap.  ::)

 

Α) Εξαιρετικά κούτσουρα που IMHO δεν έχουν τύχει της εκτίμησης που τους αρμόζουν.

 

Β)  ;D ;D ;D ;D Α μην το λες, ο από πάνω με τέτοιο τα παίζει- αλλά μόνο... passive  ;) ;D ( το αγόρι μας θέλει να γίνει Warwick στην θέση του Warwick  ;D να γεμίσει το Forum με αυτά τα... κσύλα  ;D) 

 

4) Ωραία περίπτωση που άμα του ρίξει και έναν J μαγνήτη είναι... ρέντης  ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Φίλε ένα καλό Precision ή Jazz Bass από Fender, γύρω στα 700-800ε είναι η καλύτερη επιλογη. Σε καμία περίπτωση μη αρχίσεις να ψάχνεις για Warwick ή άλλα καγκουρό.  ;)

Δεν είναι για τη φάση σου.

 

Αυτό το warmoth custom usa precision στις αγγελίες φαίνεται πολύ καλή ευκαιρία, ας πάει να το παίξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά αυτό το Warmoth είναι μουν@ρ@!!  :o Μακάρι να παιζαν τα χρήματα..

 

+1 κι από μένα στα φενδερ. Θέλει και στυλ το είδος, precision πρώτη επιλογή, ακολούθως jazz, μετά όλα τ'άλλα. Επίσης θέλει και πενούλα, ειδικά το garage/indie, αλλά αυτό είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο. Πως να το κάνουμε κολλάει καλύτερα ο ήχος, πρέπει να ακούγεται το μπάσο, να ξεχωρίζει. Οι monkeys ας πούμε δεν νομίζω να έχουν κομμάτι που να μην παίζει με πένα ο μπασίστας. Οι keys απ'την άλλη προσποιούνται ότι δεν έχουν μπασίστα κι ότι είναι 2 οπότε δεν ασχολούμαι και πολύ μαζί τους. Μου την ψιλοδίνει και η (τίγκα στο εφέ) φωνή του τυπά.

 

Νομίζω στο dv κάπου στα 7,5 κατοστάρικα έπαιζε και το road worn 50's. Όλοι λένε τα καλύτερα και εμφανισιακά σκίζει. Καλά αν σ'αρέσει το relic έστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Β)  ;D ;D ;D ;D Α μην το λες, ο από πάνω με τέτοιο τα παίζει- αλλά μόνο... passive  ;) ;D ( το αγόρι μας θέλει να γίνει Warwick στην θέση του Warwick  ;D να γεμίσει το Forum με αυτά τα... κσύλα  ;D) 

 

Βρε χάλασαν αυτά, δεν τα 'παμε;  ;D ...φορ δε ρεκορντ τώρα απαίζω συνηδειτά passive  ;)

 

Σε καμία περίπτωση μη αρχίσεις να ψάχνεις για Warwick ή άλλα καγκουρό.  ;)

Δεν είναι για τη φάση σου.

 

Τώρα πέρα από την πλάκα,μια χαρά punch και μπασαδούρα διαθέτουν αυτά που πόσταρα για αρκτικές μαϊμούδες.Τώρα άμα (κακώς  ;D) δεν σας κάνουν οπτικά it's another priest's evangelion!!

 

 

Για να μην με λένε κάποιο γουοργικολάγνο δηλώνω δημοσίως ότι τα επίπεδα κακογουστιάς dolphin και thump προκαλούν άμεσα τάση προς έμετο.  :P

 

 

 

 

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.musicstore.de/en_EN/GRD/Fender-Aerodyne-J-Bass-RW-Black-/art-BAS0001792-001

 

Εδω το εχει φθηνοτερα απ'οτι στο Θωμα. Το πηρα απο musicstore πριν 2-3 χρονια στα 750 περιπου αν θυμαμαι καλα, επειδη ειναι το πιο ομορφο μπασο που εχω δει. Αν ηθελα ηχο fender-p θα επαιρνα lakland, που ειναι καλυτερα κι απο τα fender για ηχο fender! Αλλα τωρα που παιζω και με lakland και τα συγκρινω, το aerodyne δεν παιζεται.. go for it!

Αγάπη μου, χρειάζομαι τις κιθάρες μου, όπως εσυ τα παπούτσια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ audiokostas: μπορει και να ειμαι γεροπαρωπιδιασμενος αλλα οτιδηποτε φεντεροειδες πρεπει να λεει fender και οτιδηποτε musicmanοειδες να λεει musicman. Στα ματακια μου οι αλλες μπραντες εχουν κριση ταυτοτητας. Αλλα και παλι τονιζω στα δικα μου ματια εστω και αν ειναι μπασαρες . Edit: εκτος και αν μιλαμε για sadowsky......

How low can u go?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To αστειάκι για την πιο σικ και συνάμα  βαρβατη μάρκα στον κόσμο δεν το 'πιασα  ;D

 

Αν και δεν ξέρω αν το παιδί ενδιαφέρεται για μεταχειρισμένα,στις αγγελίες έχει κάμποσα ενδιαφέροντα...θα προτείνω όμως 2 από αυτά που έχω πιάσει και μετράνε.

 

1.http://smart.noiz.gr/details.php?id=111840 With a bit of pazari θα'χει το κεφάλι του ήσυχο.  ;)

 

 

 

Aμε!Ασχημο ειναι το streamerακι?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου