Προς το περιεχόμενο

μικρόφωνο για ταβερνα για όλα τα οργανα μαζί


ggeorge

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημερα.

Μπαινω κατευθειαν στο θεμα

Θέλω να αγοράσω ενα φτηνο (πολυ φτηνο) μικρόφωνο για να πιανει και να ενισχυει ελαχιστα τον ηχο μπουζουκιου κιθάρας και φωνης.

 

Το εχω δει σε ταβερνα που παιζει φίλος. Το εχουν πανω στο τραπεζι και πιανει ολα τα οργανα λιγακι. Εχουν ρυθμίσει τον ηχο ισα ισα να ακουγεται, με αποτελεσμα να ακουγεται λιγο παραπανω το μπουζουκι που κυρίως εχει το προβλημα και η φωνη, χωρις να ενοχλει.

 

Δυστυχως του φίλου μου δε μπορω να το βρω πλεον σε μαγαζια. Το ειχε παρει πριν πολλα χρόνια. Μου είπε οτι το ειχε παρει 5-10 ευρω (ισως τα αντιστοιχα χρηματα σε δραχμες)

 

Εχετε υποψιν που μπορω να βρω;

Κατι τετοιο θελω. Μου εχει πει οτι είναι πυκνωτικο και πιανει οχι σε 360 μοιρες αλλα προς τη μερια των οργανων ... 180 μοιρες; λιγοτερο; δε ξερω...

 

68Ευρω

CM-601.jpg

 

 

χωρις τιμη και λοιπα στοιχεια...

606938-table-mic-on-white-background-on-corner.jpg

 

 

32 ευρω

AUDIO_TECHNICA___4ed5e65d32f24.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω για την απάντηση

Νομιζω οτι ο thomann δεν εχει τοσο φτηνο.

Το εψαξα λιγο γρηγορα ομως. Θα ξαναμπω να ρίξω μια ματια...

 

Ελεγα να το βρω σε Ελλαδα παντως. Μονο τα μεταφορικα απο το thomann θα κοστίζουν οσο δυο μικροφωνα. Αν τα βρω φυσικα...

Δε θελω να δωσω πανω απο 10-15 ευρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ρώτησε στον Στόλλα στην Πάτρα ή/και Καλαμάτα. Πρέπει να έχει αντίστοιχο, άλλης εταιρίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου