Προς το περιεχόμενο

My DIY, "Art Bass" :-)


Abraxas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Earendil' date=' μιας και είναι τόσο πιασάρικο, τι θα έλεγες να δίναμε στον Pastelious το μπάσσο για το επόμενο live??[/quote']

 

Αποκλείεται!

 

Με αυτό το μπάσο, για να ταιριάζω με τον Pastelius θα πρέπει να σκάσω έτσι:

 

http://www.gibsoncustom.com/inspiredby/JimiHendrixV.html

 

Που κοστολογείται βέβαια αρκετά κοντά στο μπασάκι σου:

 

http://www.musicstore.de/en/global/0_0_G_0_GIT0008464-000/0/0/0/detail/musicstore.html

 

Ξέχνα το λοιπόν...

 

Χαχαχα!! Για κάτσε, κάπου είμαι σίγουρος ότι είδα ένα κιτ για Flying V... θα επανέλθω!!

 

 

ΜΠΡΑΒΟ' date=' ΜΠΡΑΒΟ!

 

Το όλο 60's θέμα μου φαίνεται "κάπως", αλλά πρέπει να παραδεχτώ πως ολοκληρωμένο είναι πολύ ωραίο!

 

 

Έχει καθόλου "παιχτικά" προβλήματα;[/quote']

 

Ευχαριστώ!

 

Το μπάσσο είναι ελαφρύ και καλοζυγισμένο. Δεν παρατήρησα τίποτα αλλοπρόσαλλα τάστα και το buzzing είναι σε αποδεκτά έως πολύ χαμηλά επίπεδα. Θα περιμένω την αλλαγή του nut και των χορδών για να το σετάρω στην εντέλεια, και πιθανώς να τρίψω τάστα, προς το παρόν μου αρκεί ότι παίζει εύκολα και καθαρά. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

well done !!! Καλή φάση ! Ψιχεδέλια το μπασάκι πλέον !!! :P Αν έκοβες και το headstock χωρις τόσες γωνίες... αλλά δεν πειράζει ! ΜΠΡΑΒΟ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το neck pocket του μπάσου είναι tight; (Μουχαχαχαχαχα....)

Ενδιαφέρομαι και εγώ πάντως, αν και εγώ σκέφτομαι να το δώσω για πυρογραφία...

I can actually hear difference between neck joints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bασιλη τα συγχαρητηρια μου και online....to ειχα πει εγω οτι ειχες κανει παρα πολυ καλη δουλεια....Η καλλιτεχνικη παρεμβαση στο μπασσο με βρισκει απολυτως συμφωνο μιας και τα χρωματα αυτα ειναι τα αγαπημενα μου...... :D :D :D :D

 

Συγχαρητηρια για τις αρχες που περνας στους νεους/εες... 8O 8O

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το neck pocket του μπάσου είναι tight; (Μουχαχαχαχαχα....)

 

Ναι, μια χαρά είναι το neck pocket, προφανώς τα 'κουρδίζουνε' στο εργοστάσιο για να ταιριάζουν σώμα/μπράτσο (δεν το λέω αστεία, οι τρύπες ήταν έτοιμες στο μπράτσο, που σημαίνει ότι η δουλειά του 'ταιριάσματος' είχε γίνει).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχαρητήρια !!!

 

Και διπλά συγχαρητήρια στην κόρη σου για το εξαιρετικό βάψιμο !!!

 

Θα με κηνυγούσες για αποπλάνιση ανηλίκου αν της έκανα επαγγελματική πρόταση να κάνει σχέδια στα JAMpedals ??? :lol:

www.intravenus.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα με κηνυγούσες για αποπλάνιση ανηλίκου αν της έκανα επαγγελματική πρόταση να κάνει σχέδια στα JAMpedals ??? :lol:

 

Χαχαχαχα' date=' η πλάκα είναι ότι [b']ήδη[/b] έχει κάνει σχέδια σε πεταλάκια και το πιθανότερο είναι να την ενδιέφερε πάρα πολύ η πρότασή σου! :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα μπράβο και απο εμένα.

Τελικά η κατασκευή των μουσικών μας οργάνων είναι εξίσου διασκεδαστική όπως και η χρήση τους, έτσι; 8)

 

To μοναδικό πρόβλημα που είχα στη δική μου παρόμοια προσπάθεια ήταν ενα "σπάσιμο" του βερνικιού σε κάποια σημεία αλλά όχι κάτι υπερβολικό.

 

cheers

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου