Προς το περιεχόμενο

Γιώργος Γ. vs Thomann


Grey

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

  κατεβαινοντας στο κεντρο τις προαλλες, μπηκα καπου να δοκιμασω 2 συγκεκριμενα πεταλια. ακουσα λοιπον μια ενδιαφερουσα θεωρια για το οτι αυτο ειναι το προβλημα με τα overdrive, το οτι ακουγονται διαφορετικα σε καθε ενισχυτη, και οτι πρεπει να παω στο μαγαζι με την κιθαρα μου και τον ενισχυτη μου για να τα δοκιμασω..  ;D .. καπως θυμηθηκα κατευθειαν γιατι αγοραζω απ εξω.

 

τελικα παρηγγειλα απο αμερικη. στις τιμες της ελληνικης αγορας εχει κανει δουλεια ο thomann, λιγο η σωστη νοοτροπια μας μενει, after sales, κτλ.. αλλα και αυτα αλλαζουν ..η βουλιαζουν  ;)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru

 

   Δεν ξέρω και ούτε με νοιάζει ποσο ΦΠΑ πληρώνει ο Thomann. Εγώ ξέρω ότι αυτό  http://www.thomann.de/gr/carl_martin_hydra_boost.htm στον thomann έκανε 100 € και στον Τρίμη 150 €. Από που να το πάρω εγώ μετά?

 

Το να κατέβεις σε μαγαζί στο κέντρο να ψωνίσεις και όχι απλά να δοκιμάσεις είναι χάσιμο χρόνου. Το πιθανότερο είναι να μην βρεις αυτό που θες, να το παραγγείλεις, να δώσεις προκαταβολή 20%, να σου πούνε θα έρθει σε 2 βδομάδες και αν τελικά το έχεις παραλάβει σε ένα δίμηνο θα είσαι ΠΟΛΥ τυχερός.

Δίκιο έχεις έτσι όπως το λες.

 

Παρ'όλα αυτά, δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω εάν τα διάφορα τέλη που πληρώνεις(με) καλύπτουν την διαφορά που "κέρδισες" από την συγκεκριμένη αγορά. Εσύ ξέρεις καλύτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Να αναφέρω και εγώ, από τη μεριά μου, την (ευχάριστη) έκπληξη, όταν πήγα σε τοπικό μαγαζί, για να προβώ σε αγορά ενισχυτή και ο πωλητής (ευγενέστατος) μου είπε ότι δουλεύει με τιμές Thomann και μάλιστα, χωρίς μεταφορικά.

 

Αν δεν προβώ σε αγορά μεταχειρισμένου, σίγουρα θα ψωνίσω από εκεί.  ;)

 

(αναφέρομαι στο Mega Music Store στη Θεσ/νίκη)

Που είναι αυτό το μαγαζί φίλε; Είναι αυτό που είναι απέναντι από τον Ριχάρδο; Αυτό δεν είναι πάλι Ριχάρδος;  ???

Πόσο καιρό έχει που άνοιξε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

  κατεβαινοντας στο κεντρο τις προαλλες, μπηκα καπου να δοκιμασω 2 συγκεκριμενα πεταλια. ακουσα λοιπον μια ενδιαφερουσα θεωρια για το οτι αυτο ειναι το προβλημα με τα overdrive, το οτι ακουγονται διαφορετικα σε καθε ενισχυτη, και οτι πρεπει να παω στο μαγαζι με την κιθαρα μου και τον ενισχυτη μου για να τα δοκιμασω..  ;D .. καπως θυμηθηκα κατευθειαν γιατι αγοραζω απ εξω.

Δεν αντιλέγω, τα ακούω, συμβαίνουν. Πολλές φορές εξαρτάται κι από το ίδιο το προϊόν. Δεν είναι όλα και όλοι το ίδιο.

 

τελικα παρηγγειλα απο αμερικη. στις τιμες της ελληνικης αγορας εχει κανει δουλεια ο thomann, λιγο η σωστη νοοτροπια μας μενει, after sales, κτλ.. αλλα και αυτα αλλαζουν ..η βουλιαζουν  ;)

Το να αλλάζουν προς το καλύτερο ή να βουλιάζουν το θεωρώ καλό.

Το κακό είναι να παραμένουν κάποιες περιπτώσεις στάσιμες στο "κακό".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που είναι αυτό το μαγαζί φίλε; Είναι αυτό που είναι απέναντι από τον Ριχάρδο; Αυτό δεν είναι πάλι Ριχάρδος;  ???

Πόσο καιρό έχει που άνοιξε;

Όχι είναι πριν τους Ριχάρδους, στην Παπαναστασίου δίπλα από το μπόουλινγκ και το μπιλιάρδο (νομίζω Τζουρίς λέγεται).

http://megamusicstore.eu/index.php?route=information/information&information_id=4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Που είναι αυτό το μαγαζί φίλε;

Πολλοί δεν είναι σωστά ενημερωμένοι.

Υπάρχουν μαγαζιά (δεν αναφέρομαι ειδικά και μόνο στο συγκεκριμένο) για όλα τα γούστα.

Υπάρχουν μαγαζιά που προσφέρουν χαμηλές τιμές. Υπάρχουν μαγαζιά που προσφέρουν καλύτερη υποστήριξη. Υπάρχουν μαγαζιά που προσφέρουν μεγαλύτερη εγγύηση. Υπάρχουν μαγαζιά που δεν ξέρουν τι είναι μέσα στα κουτιά που πουλάνε. Υπάρχουν μαγαζιά και μαγαζιά, δεν είναι όλα το ίδιο.

Σημασία έχει ο αγοραστής να ξέρει τι θέλει - τι ζητάει κι ανάλογα να αποφασίσει, με το αζημίωτο φυσικά. Ωραία θα ήτανε αλλά δεν μπορείς να τα έχεις όλα.

 

Υ.Γ.

ΠΑΟΚιτο, δεν απευθύνομαι ειδικά σε σένα αλλά στην ερώτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ακουστε ενα κορυφαιο που ετυχε σε εναν φιλο μου πριν 2 μηνες.

 

Παει σε ενα μαγαζι που ειδε απο το ιντερνετ οτι εχει τον bugera v22, να τον ακουσει.

Η τιμη που τον ειχε ηταν τιμη θωμα.

 

Μπαινει μεσα, και,

-Καλησπερα

εχετε τον bugera v22?

 

-ναι, ελα μαζι μου.

 

κατεβαινει κατι σκαλες και τον ρωταει ο μαγαζατορας,

 

-Με τι εχεις ερθει??

 

-Με παπι.

 

-και πως θα τον μεταφερεις?  ειναι βαρυς και λιγο μεγαλος για να τον παρεις με παπι.

 

-Ε... συγνωμη αλλα θα ηθελα να τον ακουσω πριν τον αγορασω.

 

-φιλε μου, ειναι τελευταιο κομματι που μου εχει μεινει και δεν τον ανοιγω, γιατι μετα πρεπει να τον δωσω σαν εκθεσιακο. και το μηχανιμα ειναι του κουτιου.

 

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΔΑ!!!!!

 

Σε ενα αλλο μαγαζι απο την αλλη, παω να ΑΓΟΡΑΣΩ ενα πεταλι (blackstar ht...) που κυκλοφορει το ενα κανα τριμηνο και το αλλο κανα χρονο.

παω πριν τα χριστουγεννα, μου λεει σε κανα μηνα.

Παω μετα απο κανα μηνα μου λεει μας εστειλε η blackstar καποια προιοντα της, αλλα μεσα δεν ηταν τα πεταλια αυτα,οποτε σε κανα 2-3 μηνες παλι.

ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ και αυτη η περιπτωση.

 

Φυσικα περιμενω να τα φερει ομως, γιατι θελω να τα ακουσω,θελω να τα αγορασω απο αυτον γιατι τα δινει στη τιμη θωμα,και γιατι ειναι ελληνικο μαγαζι που θα ξαναπας και θες να ειναι οκ.

Απλα μερικα πραγματα καλο θα ηταν να αλλαξουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι είναι πριν τους Ριχάρδους, στην Παπαναστασίου δίπλα από το μπόουλινγκ και το μπιλιάρδο (νομίζω Τζουρίς λέγεται).

http://megamusicstore.eu/index.php?route=information/information&information_id=4

Πόσο καιρό υπάρχει και δε το πήρα χαμπάρι;  ??? :-[

Έχει πράγματα να δοκιμάσεις ή είναι κάτι σαν ''μαγαζί τρύπα'' που τα παραγγέλνεις χωρίς να τα έχει διαθέσιμα για δοκιμή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

  Θα κάνω ένα γενικό σχόλιο.

 

  Όταν θες κάτι πολύ, το χρειάζεσαι πραγματικά και δουλεύεις καιρό να το αποκτήσεις, θα το πάρεις και θα πληρώσεις με χαρά το αντίτιμο, ακόμα και αν είναι 10% ακριβότερο (γιατί για τέτοια ποσά μιλάμε πλέον, που έχουν στρώσει σε αυτόν τον τομέα τα πράματα). Εκπληρώνεις ένα όνειρο, ένα σκοπό, και κοιτάς από εκεί και πέρα να ευχαριστηθείς με όλη σου την ψυχή αυτό που αγόρασες.

 

  Συμπεριφορές τύπου ''πήρα κάτι από το thomann και τώρα τραβάω τα μαλλιά μου γιατί ή τιμή του έπεσε λίγο'' ή ''πήρα αυτή την κιθάρα αλλά σε άλλο χρώμα γιατί το musicstore την έχει πιο φθηνά από εδώ'' ή ''πήρα αυτό το πεταλάκι από εκεί γιατί στο δίπλα μαγαζί το έχει 10 ευρώ πιο ακριβά'' κ.τ.λ. κ.τ.λ. είναι πιο πολύ απόρροια του να ικανοποιήσουμε το G.A.S. μας παρά πραγματική ανάγκη.

 

   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο καιρό υπάρχει και δε το πήρα χαμπάρι;  ??? :-[

Έχει πράγματα να δοκιμάσεις ή είναι κάτι σαν ''μαγαζί τρύπα'' που τα παραγγέλνεις χωρίς να τα έχει διαθέσιμα για δοκιμή;

Κάνα χρόνο - μπορεί και λιγότερο - είναι ανοιχτό.

Μαγαζί τρύπα δεν θα το έλεγα, είναι αρκετά μεγάλο. Τώρα από διαθέσιμα προϊόντα δεν ξέρω τι έχει, καθώς έχω περάσει απ' έξω μόνο με το αυτοκίνητο και δεν πρόσεξα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου