Προς το περιεχόμενο

Γιώργος Γ. vs Thomann


Grey

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δίκιο έχεις έτσι όπως το λες.

 

Παρ'όλα αυτά, δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω εάν τα διάφορα τέλη που πληρώνεις(με) καλύπτουν την διαφορά που "κέρδισες" από την συγκεκριμένη αγορά. Εσύ ξέρεις καλύτερα.

 

Τέλη εννοείς τα έξοδα αποστολής THOMANN? Αυτά για αγορές κάτω από 300€ είναι 25€. Δλδ κ πάλι είναι φθηνότερο!!!!Δεν το πίστευα ούτε εγω...χχαχααχ.Άσε που άμα κάνεις ομαδική παραγγελία με 3-4 γνωστούς σου, βγαίνει πάνω απο 300€! Κ βέβαια δεν τους ανέφερα οτι "στον Thomann το βρίσκω τόσο" γιατι θεωρώ οτι ήδη θα το ξέρουν απλά έχει επιλέξει για δικούς του λόγους να το έχει 50% ακριβότερα.

 

Αν πάλι λέγοντας ΤΕΛΗ εννοείς εφορία κτλ κτλ, δε νομίζω οτι αν δεν αγοράσουμε από THOMANN θα μειωθούν τα φορολογικα κτλ κτλ μέτρα της κυβέρνησης.  Καλώς ή κακώς στην Κοινή Αγορά ζούμε και λειτουργούμε, με τους κανόνες της καπιταλιστικής οικονομίας θα παίξουμε. Είναι λίγο ζουγκλα ίσως, αλλά έτσι είναι. Αγοράζουμε από εκεί που μας συμφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru

Τέλη εννοείς...

Τέλη εννοώ τα διάφορα χαράτσια κλπ.

Δεν ξέρω κατά πόσο αυτά τα τέλη που πληρώνεις(με) είναι λιγότερα από την διαφορά που "κέρδισες".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα και από εμένα! Κατά την δική μου άποψη όσο υπάρχουν μεταχειρισμένα, εγώ από εκεί θα αγοράζω... Είναι σαφώς πιο "φάση" το να αγοράσεις κάτι καινούριο ( και ξέρεις και τι παίρνεις 100% ) αλλά νομίζω ότι στο 99% των περιπτώσεων συμφέρει περισσότερο το used, με την προϋπόθεση ότι το αγοράζεις από έμπιστο φορέα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αγένεια, η απαξίωση και ο ξερολισμός είναι οι λόγοι που με αποτρέπουν από την εγχώρια αγορά.Ακόμη και αν οι τιμές είναι εφάμιλλες.Ειδικότερα ο τρόπος αντιμετώπισης των νεαρότερων, δίχως εμπειρία, ατόμων είναι απαράδεκτος.Το περίεργο είναι ότι τέτοιες συμπεριφορές συναντώ μόνο σε τέτοιου είδους καταστήματα.Πρόσφατα, δοκίμασα μια ακουστική κιθάρα σε κατάστημα του κέντρου.Όταν ρώτησα τον υπάλληλο αν η συγκεκριμένη κιθάρα έχει solid καπάκι, μου απάντησε:"Ρε φίλε, εσύ διαλέγεις κιθάρα με βάση τα χαρακτηριστικά της;"Δεν με ενημέρωσε δηλαδή για τα χαρακτηριστικά της αφού σύμφωνα με αυτόν δεν χρειάζεται.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ'ότι βλέπω τα περισσότερα "προβλήματα" τα έχετε οι κιθαρίστες.  ;D

Γιατι, ψεματα ειναι? Οποτε διαβαζω ποστ για κιθαρα με πιανει αγχος. :P

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιώργος Γιακατός-Super Soundic.

Αυτοί που πρέπει,κατάλαβαν.

 

  Γιατι πρεπει να καταλαβαν καποιοι και οχι να μαθουν ολοι???Ειναι κακο να πεις βρεικα αυτην την τιμη στο ΤΑΔΕ καταστημα στην ΤΑΔΕ πολη????Οταν ειναι να κατηγορησουμε τα λεμε οταν ειναι να επιβραβευσουμε αρχιζει το κρυφο???Αμαν πια με αυτη τη μυστικοπαθεια!Τοσο δυσκολο ειναι να μιλαμε ευθαρσως και ανοιχτα?Η πες κατι ολοκληρο η κρατα το για την παρτη σου! (Δεν τα'χω μαζι σου φιλε μου με την νοοτροπια του τυπου"εγω βρεικα φθηνα και καλα αλλα δε στο λεω το κραταω για μενα" με αυτο τα'χω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αγένεια, η απαξίωση και ο ξερολισμός είναι οι λόγοι που με αποτρέπουν από την εγχώρια αγορά.Ειδικότερα ο τρόπος αντιμετώπισης των νεαρότερων, δίχως εμπειρία, ατόμων είναι απαράδεκτος.

 

+1. Ειδικα μικροτερος, ταραζομουν μονο που εμπαινα σε μαγαζι, για να δοκιμασω κατι...Τη χειροτερη αντιμετωπιση μακραν την εχω παρει απο εκεινο τον μαλλια στο guitar store. Δεν εχω ξαναπαει εκτοτε, αλλα μπαινοντας σε αλλα μαγαζια, νομιζω με τον ανταγωνισμο του ιντερνετ (κ κυριως την κριση πια) εχουν ηρεμησει καπως οι ξινισμενοι-πρωην-καρδιναλλιοι-πωλητες.

 

Βεβαια υπηρχαν παντα κ οι ευγενικοι επαγγελματιες που σε αντιμετωπιζαν ανθρωπινα. Προσωπικα πιστευω οτι αξιζει να στηριξεις τα μαγαζια, γιατι μου φαινεται ανηθικο να δοκιμαζεις μια κιθαρα σε καταστημα για να την παρεις μετα απο ιντερνετ κ να γκρινιαζεις κιολας για τη διαφορα τιμης. Πρεπει να πληρωνεται αυτη η δυνατοτητα να δοκιμαζουμε. Περ'απ'αυτο, το καθε οργανο ειναι διαφορετικο, να σου κατσει, οι γνωσεις του πωλητη, η επικοινωνια, πολλα πλεονεκτηματα..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Γιατι πρεπει να καταλαβαν καποιοι και οχι να μαθουν ολοι???Ειναι κακο να πεις βρεικα αυτην την τιμη στο ΤΑΔΕ καταστημα στην ΤΑΔΕ πολη????Οταν ειναι να κατηγορησουμε τα λεμε οταν ειναι να επιβραβευσουμε αρχιζει το κρυφο???Αμαν πια με αυτη τη μυστικοπαθεια!Τοσο δυσκολο ειναι να μιλαμε ευθαρσως και ανοιχτα?Η πες κατι ολοκληρο η κρατα το για την παρτη σου! (Δεν τα'χω μαζι σου φιλε μου με την νοοτροπια του τυπου"εγω βρεικα φθηνα και καλα αλλα δε στο λεω το κραταω για μενα" με αυτο τα'χω!

Και γω που ξερω για πιο μαγαζι λεει, μη νομιζεις οτι καταλαβα τι θελει να πει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ jimythebest

@juan_de_viann

 

Τι δεν καταλάβατε ρε παίδες; Ο Grey δεν ανέφερε εξ αρχής το όνομα του μαγαζιού για να μη θεωρηθεί διαφήμιση. Στη συνέχεια που το ανέφερε έγραψε το: "Αυτοί που πρέπει, κατάλαβαν" αναφερόμενος στους ανθρώπους που μένουν στην πόλη/περιοχή που βρίσκεται το μαγαζί και ίσως το γνωρίζουν.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου