Προς το περιεχόμενο

Να επιτραπούν επίσημα οι Πολιτικές συζητήσεις στο Noiz;



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάπου πήρε ήδη το μάτι μου ένα Άβαταρ με τη Θάτσερ νέα...

Αφτόν άστον....Ποιος ξέρει τι τρικυμία είχε πάλι στο μυαλό του εκείνη την ώρα που ούτε μια μπανάνα δεν μπορούσε να σκεφτεί.

 

 

εδιτ. Με πρόλαβε ο El Toro.  ;D

 

 

Παιζω χαλαρά "ναι" σε under γιατί δεν θέλω πάλι κουβά.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 499
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Κάπου πήρε ήδη το μάτι μου ένα Άβαταρ με τη Θάτσερ νέα...

Σου εχει ξεφυγει φαινεται αυτο με τον Αρη Βελουχιωτη, που ειναι μακραν το καλυτερο... ::)

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Έπρεπε να χρεωκοπήσει η χώρα για να ασχοληθεί ο Έλληνας με την πολιτική.

Κι επειδή τώρα έγινε της μόδας πρέπει να ξεκατινιαζόμαστε κι εδώ μέσα;

Το noiz για μένα είναι μια όαση μέσα στην υπερπληροφόρηση.

Μη μου το χαλάτε please.  ::)

Έτσι κι αλλιώς, μόδα είναι, θα περάσει. (Ενώ η μουσική θα μείνει για πάντα! ;))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο με την ψηφο δεν ξερω κατα ποσο χρησιμο ειναι...

Ολοι πιστευω πως γουσταρουμε πολυ αυτο το φορουμ και κανεις δεν νομιζω να θελε να βλεπει το ποστ της σουλας και του τακη καθε μερα να βγαζει το αποθημενο του επειδη το ΚΚΕ δεν βγηκε ουτε φετος για κυβερνηση :p

 

Εγω ψηφιζω ΝΑΙ μονο εαν προκειται να φτιαχτει ενας ειδικος κλαδος οπως ειπε και ο trolley με αυτους τους κανονες (να μπορουνε να το δουνε μονο μελη του νοιζ κλπ) και να μην επιτρεπεται να λεει ο καθενας το μακρυ του και το κοντο του περι πολιτικης εξω απο αυτο. π.χ Να μην ρωταει καποιος εαν οι gibson αξιζουν τα λεφτα τους και ξαφνικα το ποστ να γινεται 25464 σελιδες για το πως ο καπιταλισμος και το μονοπωλιο των μεγαλοεπιχειρησεων εχουν σκοτωσει την εγχωρια αγορα!!!

 

Ναι λοιπον εαν αυτες οι αποψεις περιοριστουν μονο σε ενα συγκεκριμενο κλαδο ωστε ΜΟΝΟ οποιος επιθυμει να διαβασει / συμμετασχει σε τετοια συζητηση θα περνει μερος.

 

Οχι εαν τελικα οι κατασταση ξεφυγει και οι admin δεν μπορουν να περιορισουν τα μελη να εκφραζονται μονο εκει.

 

Καλο ειναι πιστευω να ανοιξει για κανα μηνα ενας τετοιος κλαδος να δουμε πως θα παει και υστερα να βγαλουμε συμπερασματα...

 

(Προσωπικα πιστευω πως θα γινουμε ανω κατω αν ο καθενας γραφει τα δικα του και τα ποστ αυτα θα καταντανε κουραστικα μιας και οι πολιτικες συζητησεις δεν τελειωνουνε ΠΟΤΕ! Ομως δεν χανουμε και τιποτα να το δοκιμασουμε...)

My spirit sighs in peace - Opeth

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά ψήφισα όχι.

Δεν θα μου αρέσει να διαβάζω κάτω από το ''Music Technology Online'' πολιτικά θέματα και αναλύσεις.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά ψήφισα όχι.

Δεν θα μου αρέσει να διαβάζω κάτω από το ''Music Technology Online'' πολιτικά θέματα και αναλύσεις.

Συμφωνώ απόλυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ κι εγώ με την δημιουργία της ενότητας. Δεν έχω πάρει μέρος στην συζήτηση, αλλά την διαβάζω με ενδιαφέρον.

 

Προσωπικά ψήφισα όχι.

Δεν θα μου αρέσει να διαβάζω κάτω από το ''Music Technology Online'' πολιτικά θέματα και αναλύσεις.

 

Κώστα, έχε υπ' όψιν σου ότι το πρωί κάποιος είχε χακάρει το λογαριασμό σου.

Άλλαξε password και κουρτίνες.

 

;D ;D ;D ;D ;D

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

;D

Καλό!

Συμφώνησα το πρωϊ ώς προς το κοινωνικό θέμα. Τα της ζωής και της καθημερινότητας.

Συγγνώμη αν δεν διατυπώθηκε σωστά.

 

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά ψήφισα όχι.

Δεν θα μου αρέσει να διαβάζω κάτω από το ''Music Technology Online'' πολιτικά θέματα και αναλύσεις.

Συμφωνώ απόλυτα.

 

Ρε παιδια αμα γινει κλαδος μονος του, τοτε απλα αμα δεν σας αρεσει να διαβαζετε πολιτικα θεματα ΜΗΝ ΠΗΓΑΙΝΕΤΕ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ!!!

 

Με αυτη την λογικη...

Επειδη εγω πιστευω δηλαδη οτι οι ντραμμερ δεν ειναι μουσικοι και δεν εχουν θεση σε αυτο το site δεν πρεπει δηλαδη να υπαρχει κλαδος για ντραμμερ να λενε τα δικα τους? :P

 

Εξηγησε μου πως, εαν φτιαχτει κλαδος πολιτικης οπου πολιτικες ιδεες θα εκφραζονται μονο εκει, θα επηρρεασει εσενα αυτο εαν εσυ δεν πηγαινεις μονος σου και διαβαζεις τα ποστ!?

My spirit sighs in peace - Opeth

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά επιτρέψτε μου να πω τη γνώμη μου, αν και δε γράφω συχνά αλλά κυρίως διαβάζω το φόρουμ.

 

Προσωπικά συμφωνώ με το επιχείρημα αυτό περί δοκιμασίας της ποιότητας του φόρουμ κ.λ.π. και σαφώς είναι ορθότερο να επιτρέπονται στις σωστές κατηγορίες και με σωστή χρήση των κανόνων (χωρίς προσβολές, επιθέσεις) όλων των ειδών οι συζητήσεις αλλά στις 150 σελίδες μέχρι στιγμής, προσωπικά δεν έχω δει να έχει λειτουργήσει τίποτα απ' όλα αυτά.

 

Αν και διχάζομαι καταλήγω ότι είμαι κατά τέτοιων συζητήσεων διότι:

 

1) Ο υπ' αριθμ. 1 σκοπός του φόρουμ αυτού είναι η μουσική, τα όργανα, οι ενισχυτές, οι μπάντες κ.ο.κ..

2) Φθειρόμαστε που φθειρόμαστε κάθε μέρα κάθε ώρα με το ζήτημα αυτό (της οικον. κρίσης) που μας ''τρώει'' σα λαό, σαν πολίτες, γι' αυτό προσωπικά τη μίση-μία ώρα που θα ξοδέψω να τσεκάρω τα μουσικά ζητήματα του φόρουμ, προτιμώ να ''ξεχαστώ''. Μου αρκούν οι υπολοιπες 23 1/2 ώρες της ημέρας.

3) Θα μου πείτε μην το διαβάζω. Έχει πάρει διαστάσεις bumping το πράγμα (να παραμένει ένα θέμα πάνω πάνω), για ένα αξιοσημείωτο χρονικό διάστημά της ημέρας κάτι που απαγορεύεται (και ορθώς απαγορεύεται γιατί χάνει σε λειτουργικότητα ένα φόρουμ) από τους ''άγραφους'' κανόνες περί web forums.

4) Είναι αυτονόητο ότι όλοι όσοι συμμετείχαν στο θέμα με τις 150 μέχρι στιγμής σελίδες είχαν καλό σκοπό να αναφέρουν τις απόψεις τους για την κρίση και τις ευθύνες κ.ο.κ.. Αξίζει να πέφτουν τέτοιες προσβολές? 2 λεπτά μπήκα και πάτησα τυχαία 2 σελίδες και βγήκα αμέσως, γιατί ένιωσα άσχημα για αυτά που έβλεπα.

5) Γράφτηκα και διαβάζω αυτό το φόρουμ για το μουσικό του σκέλος, τόσες χιλιάδες κυριολεκτικά φόρουμ υπάρχουν για όλων των ειδών τις πολιτικές συζητήσεις.

 

Θεωρώ ότι κάποιες φορές πρέπει να γίνεται μία στάθμιση μεταξύ του τι κερδίζεις και τι χάνεις. Νομίζω κυρίως χάνει το φόρουμ από τέτοιες συζητήσεις και λιγότερο κερδίζει  κάτι από αυτές για τους ανωτέρω κυρίως λόγους.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου