Προς το περιεχόμενο

Να επιτραπούν επίσημα οι Πολιτικές συζητήσεις στο Noiz;



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θάνος Μωραίτης (ΠΑΣΟΚ): "Οι εργαζόμενοι του Μετρό πρέπει να αμείβονται υψηλότερα γιατί εργάζονται κάτω από την γή."

 

Απο οτι βλεπετε δεν μπορει να ΜΗΝ ειναι πολιτικο το θεμα για εμας τους μουσικους...

 

Τοσα χρονια κανουμε προβες,ηχογραφουμε και παιζουμε σε ΥΠΟΓΕΙΑ και ΚΑΝΕΙΣ δεν μας εχει δωσει ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ απο αυτους που εργαζονται σε...ΥΠΕΡΓΙΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ ή..φευ σε ΟΡΟΦΟΥΣ ....

 

Μονο αν κανουμε ενα ΜΑΖΙΚΟ κινημα θα ΠΑΜΕ ΜΠΡΟΣΤΑ και θα εισπραξουμε τα δεδουλευμενα!  

 

Ψηφιζω ΝΑΙ λοιπον... ;D

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 499
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

Απο οτι βλεπετε δεν μπορει να ΜΗΝ ειναι πολιτικο το θεμα για εμας τους μουσικους...

 

Τοσα χρονια κανουμε προβες,ηχογραφουμε και παιζουμε σε ΥΠΟΓΕΙΑ και ΚΑΝΕΙΣ δεν μας εχει δωσει ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ απο αυτους που κανουν τα ιδια σε...ΥΠΕΡΓΙΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ ή..φευ σε ΟΡΟΦΟΥΣ ....

 

Μονο αν κανουμε ενα ΜΑΖΙΚΟ κινημα θα ΠΑΜΕ ΜΠΡΟΣΤΑ και θα εισπραξουμε τα δεδουλευμενα!  

 

Ψηφιζω ΝΑΙ λοιπον... ;D

 

         NOIZ

 

MUSICIANS' UNION ONLINE

   

;D

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρηκα την λυση!!! Οποιος θελει να εκφραστει σε πολιτικα θεματα να το κανει με τραγουδι!!!  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά βρήκα ιδιαίτερα ενδιαφέρουσα την τοποθέτηση του Blue. Μόνο που ικανή συνθήκη για αυτήν είναι ότι τα thread είναι συζήτηση / διάλογος, πράγμα το οποίο δεν ισχύει συνήθως (είτε εν γένει είτε εν δυνάμει) και επίσης τις τοποθετήσεις των ez & LK τις οποίες θεωρώ απόλυτα λογικές (σύμφωνα με την δική μου λογική) με ένα έντονο ρομαντικοιδεαλιστικό υπόβαθρο (ναι, οξύμωρο) που ναι μεν με τσιγκλάει αλλά σόρρυ, λόγω ιστορίας του φόρουμ, δεν με ψήνει.

Καθότι, αν έχουμε 2-3 τοποθετήσεις του "ταύρου εν υαλοπωλείου" ή/και αντιστοίχων (συνήθως) φίλα προσκείμενων τοποθετήσεων, κάποιοες αντίστοιχες απαντήσεις από θιγόμενους και μετά αρχίζουν να πρυτανεύουν οι επιλογές του "ρε δε πα να αγαπηθείτε συλλήβδην και μαζικά, εγώ φταίω που ασχολούμαι και άντε γεια" και του "tit for tat και θα σε πάω ρε γκεη pipe-ass κι όποιος φάει λουκέτο τελευταίος, κερδίζει"

 

Να επαναλάβω, ελπίζω όχι εις μάτην, ότι δεν συμφωνώ καθόλου (σόρρυ Γιάννη) με την λογική του "θα μιλήσω όταν έλθει η ώρα" του admin όταν πέταξε το "να και ένα poll" (ποιον άλλο μου θυμίζει αυτό...) και αφήνει την κουβέντα, το αποτέλεσμα της οποίας εξαρτάται από την απόφασή του, να εξελίσσεται με ασάφεια σχετικά με τα πιθανά της αποτελέσματα.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα τα YES/NO του σχήματος που παρέθεσε ο blue, είναι ένα μεγάλο I DONT' KNOW ή ίσως και HUH? στην Ελλάδα. Οι πολίτες δεν είναι εκπαιδευμένοι στο engagement σε γόνιμο διάλογο, οπότε όχι μόνο παραβιάζουν τη λογική του γραφήματος, αλλά εύκολα καταφεύγουν(με) στην υπερβολή, τα γκραν-γκινιόλ αστεία κλπ.

 

Αν η λογική που υπαγορεύται από το σχήμα αποτελούσε απαρέγκλιτη προϋπόθεση για να γίνει μία χρήσιμη συζήτηση, το noiz (και όλα τα άλλα ελληνικά φόρα που έχω υπ' όψιν μου) μπορεί να βάλει λουκέτο άμεσα, με ή χωρίς πολιτικές συζητήσεις.

 

Ευτυχώς, για όλους μας, όχι μόνο τα πράγματα δεν είναι έτσι, αλλά ήδη παρέθεσα πολύ συγκεκριμένα και άμεσα εξακριβώσιμα παραδείγματα βελτίωσης του ιντερνετικού πολιτισμού μας, στο χρόνο ρεκόρ των δέκα ετών (είναι όντως ελάχιστος, δεδομένων και των συνθηκών που όλοι γνωριζουμε).

 

Με προσπάθεια, μπορούμε να είμαστε βέβαιοι ότι σε άλλα δέκα χρόνια, τόσο εμείς όσο και οι νεότεροι θα διαμορφώνουν και θα απολαμβάνουν ένα καλύτερο πλαίσιο συζητήσεων, δημόσιων και ιδιωτικών.

 

@kpeyos

Μου είσαι εξόχως συμπαθής, αλλά επιμένεις να φαντασιώνεσαι αόρατα προβλήματα, όπως την πιθανότητα κάποιος να μας καρφώσει σε (οποιοδήποτε) κόμμα. Μα, αυτή θα ήταν μία ΜΕΓΑΛΗ μέρα για τη Δημοκρατία.. πολύ θα ήθελα να δω το κόμμα που θα έπεφτε τόσο χαμηλά ώστε να εγκαλέσει δημόσια πολίτες για τις απόψεις που εκφράζουν σε ένα φόρουμ (είναι βέβαια εκατοντάδες χιλιάδες οι πολίτες που το κάνουν καθημερινά, οπότε δε θα ήξεραν από που να αρχίσουν), αλλά ΑΝ - τέλος πάντων - ένα κόμμα έφτανε να το κάνει, εγώ προσωπικά πολύ θα ήθελα να ξέρω ποιο είναι ώστε επιδεικτικά να μη πάρω καν το ψηφοδέλτιό του από τον πάγκο.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι απλα θελω να πω οτι δεν θα πρεπε να ειχε μονο αυτο στο μυαλο του. Για το παραδειγμα μασ μιλω. Εσυ αν ησουν καλλητεχνης , θα εκανες καμπανια για τον ΓΑΠ ? Σεναριο λεμε

Δεν μιλάμε καθόλου για σενάριο...Άλλο το χόμπι μου...και άλλη η δουλειά μου ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλας με γριφους γεροντα  ;D Δηλαδη , αν ηταν η δουλεια σου ενδεχομενως και να το εκανες ? Νο problem απο μενα αλλα θα επρεπε να δεχθεις και καθε γιαουρτακι που θα σου προσφεροταν ( γιατι σιγουρα θα σου προσφεραν ) αδιαμαρτυριτα .  :P θα ειχες πληρωθει για αυτο. "εμμεσα" Σαν τον αλλον με την Ovation  :P :P :P :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καθείς μπορεί να έχει τον δικό του τρόπο σκέψης επί του θέματος και αντίστοιχα να καταλήξει στο ναί ή το όχι. Όμως, στο δικό μου ταπεινό μυαλό το να αποφεύγεις κάθε τύπο διαλόγου απλά και μόνο για να αποτρέψεις τον "κακό" διάλογο, μου φαίνεται κάπως.

 

-Το λίπος κάνει κακό και το κρέας έχει λίπος.

-Άρα μην ξαναφάς κρέας, ποτέ.

;)

 

Μπορεί να είμαι ρομαντικός αλλά νομίζω ότι τα λόγια διαμορφώνουν μια αρένα μέσα στην οποία όλοι μας μπορούμε να γίνουμε καλύτεροι. Ναί θα νευριάσουμε, ναι θα αλλάξουμε βαριές κουβέντες, αλλά αυτή είναι η φύση της αντιπαράθεσης. Και για να απαντήσω στον φίλο που είπε ότι αν μας ρωτούσαν τι πιστεύουμε ότι κερδίζουμε απ' αυτές τις κουβέντες θα απαντούσαμε τίποτα (οι περισσότεροι), να του πω ότι και μόνο αυτή η συγκεκριμένη κουβέντα που κάνουμε εδώ αρκεί για να θεωρηθεί κέρδος,αφού εκ των πραγμάτων μας έβαλε σε μια διαδικασία να σκεφτούμε τα καλά και τα κακά του διαλόγου. Μην υποεκτιμάτε την πνευματική παίδευση και τους εαυτούς σας.

 

Και όπως λέει και ο trolley (περίπου) ο πολιτισμός κερδίζεται δεν χαρίζεται.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

D Δηλαδη , αν ηταν η δουλεια σου ενδεχομενως και να το εκανες ?

Και σερβιέττες δεν χρησιμοποιώ...αλλά τις έχω διαφημίσει.  ;)

 

αλλα θα επρεπε να δεχθεις και καθε γιαουρτακι που θα σου προσφεροταν ( γιατι σιγουρα θα σου προσφεραν ) αδιαμαρτυριτα

τα γιαουρτάκια πάνε -συνήθως- σε αυτούς που είναι μπροστά από τις κουρτίνες και όχι στους πίσω 8)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σερβιέττες δεν χρησιμοποιώ...αλλά τις έχω διαφημίσει.  ;)

τα γιαουρτάκια πάνε -συνήθως- σε αυτούς που είναι μπροστά από τις κουρτίνες και όχι στους πίσω 8)

 

Δεν βρισκω κατι κακο στο να διαφημιζεις ενα χρησιμο κατα γενικη ομολογια προιον. Οσον για τις κουρτινες...δεν θελω να απαντησω. Εχω ορεξη για πολυ φορουμ-ο-καφριλα και αυτο καταπιεζομαι  :P :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου