Προς το περιεχόμενο

Να επιτραπούν επίσημα οι Πολιτικές συζητήσεις στο Noiz;



Προτεινόμενες αναρτήσεις

...σε γιάφκες...δεν πάμε! ;D

 

Έλα εσύ και Θα σου φτιάξω και το χοιρινό με την αμπαρόριζα που σ' αρέσει!

I was baptized in Muddy Waters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 499
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Έλα εσύ και Θα σου φτιάξω και το χοιρινό με την αμπαρόριζα που σ' αρέσει!

 

Συνταγή τώρα!  :)

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Διαπιστώνω «νομικό κενό» ως προς τη διαδικασία τροποποίησης των κανονισμών του .noiz.

 

Δεν υπάρχει ρητή διάταξη που να  προβλέπει αυτή καθώς και να την περιγράφει, συνεπώς ακόμα και ο ίδιος ο Yameth πρέπει να κινηθεί εκτός κανονισμών του noiz για να προβεί σε μια τέτοια ενέργεια, πράγμα ΠΟΥ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ από τους κανονισμούς.

 

Φυσικά αν μου δοθεί μια American tele, είμαι έτοιμος να γνωμοδοτήσω

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Επίσης αυτό δεν έχει καμία ισχύ:

Οι όροι χρήσης αφορούν το σύνολο του noiz.gr, τηρούνται επιμελώς και μπορούν να αλλάξουν οποτεδήποτε.

 

Το έχω κρίνει ήδη ως αντισυνταγματικό σε παρεμπίπτοντα  έλεγχό μου, συνεπώς απορρίπτεται και ως ισχυρισμός.  :P ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Γιατί όλα τα τζιν έχουν μια μικρή τσέπη;"

ε, για τις πένες βέβαια  ;D

 

 

Συμφωνώ με harilatron πως θα ήταν ωραίο να μπορέσουμε να έχουμε πολιτικές συζητήσεις στο forum χωρίς να γίνεται της κακομοίρας. Ίσως ο τρόπος που προτείνει ο trolley να λειτουργήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Σε πήρε ο Σούπαφανκ στη "μεριά" του.

 

Μπα μεταπωλητικά το σκέφτηκα, θα μπορούσε να είναι και strat...άλλωστε ποίος ασχολείται με κιθάρες  ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με harilatron πως θα ήταν ωραίο να μπορέσουμε να έχουμε πολιτικές συζητήσεις στο forum χωρίς να γίνεται της κακομοίρας.

Δεν είμαι σίγουρος ότι γίνεται.

Και αν γίνεται, δεν είμαι σίγουρος ότι μου αρέσει.  8)

Και ακόμα αν γίνεται και μου αρέσει, δεν ξέρω αν θα πρεπε να γίνει. καθότι είναι γνωστό ότι οι πιο μαύρες σελίδες της ένδοξης Ελληνικής ιστορίας γράφτηκαν από μικρές κερκόπορτες που άνοιξαν.  :P

Οπότε θεωρώ ότι είναι λάθος επιλογή η συζήτηση πολιτικών (ή/και θρησκευτικών ή/και αθλητικών) συζητήσεων σε ένα μουσικό φόρουμ.

Και ως εκ τούτου είμαι αναφανδόν υπέρ της υιοθέτησής της. ::)

 

Αν και προτιμώ να γράφω για πολιτικά σε forum που απαγορεύονται τα πολιτικά.

Αριστερά κατάλοιπα βλέπετε.  ;D

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Υπάρχουν ένα δισεκατομμύριο ιστότοποι πολιτικού προσανατολισμού και ενδιαφέροντος και άλλες τόσες εφαρμογές chat στην Ελλάδα και μόνο ένας με αντικείμενο αυτό καθαυτό την μουσική τεχνολογία και εξοπλισμό. Αυτός κατά τη γνώμη μου είναι αρκετός λόγος για να μην επιτραπούν στο noiz πολιτικές συζητήσεις.

 

Πέραν του ότι μου έχουν δημιουργηθεί βάσιμες υποψίες ότι υπάρχουν εδώ μέλη με συγκεκριμένη "ατζέντα" (αλλιώς γιατί τέτοια επιμονή ορισμένων με θέματα ΜΟΝΟ πολιτικού ενδιαφέροντος) το οποίο αρκεί για να κακοχαρακτηρίσει το site, θεωρώ πως είναι σημάδι εκφυλισμού όταν υπάρχουν τόσο ετεροβαρή threads, με χίλιες σελίδες thread πολιτικού ενδιαφέροντος οι οποίες εμφανίζονται μονίμως πάνω πάνω.

 

Επίσης υπάρχει ο κίνδυνος τα κοινωνικά θέματα να πλατιάσουν και να επεκταθούν και τότε θα είναι πολύ άσχημο ο κάθε διαχειριστής αντί να ακολουθεί συγκεκριμένους κανόνες να αποφασίζει ο ίδιος (αυθαίρετα βεβαίως) για το τί θα συζητείται και τί όχι. Ποιος μου λέει παράδειγμα ότι το επόμενο θέμα δεν θα είναι "Ελληνες Vs Μετανάστες" ή "Χριστιανισμός Vs Islam";

 

Εδώ έχει επιτραπει να συζητείται, όχι ένα φλέγον κοινωνικό ζήτημα, αλλά ή πολιτική θεωρηση του Συντηρητισμού-Φιλελευθερισμού-Σοσιαλισμού-Κομμουνισμού και Αναρχίας και η εφαρμογή τους ιστορικά και στο σύνολο τους. Ποιός θα μπορέσει να κρίνει ένα άλλο thread ως ακατάλληλο για συζήτηση;

 

Για όλους τους παραπάνω λόγους, δηλώνω πως αν καταλήξει το noiz να μετατραπεί σε πολιτικό chat θα ζητήσω από τη διαχείριση να διαγράψει τον λογαριασμό μου σε αυτό.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου