Προς το περιεχόμενο

Να επιτραπούν επίσημα οι Πολιτικές συζητήσεις στο Noiz;



Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

λάθοθ κατάλαβεθ: τα δύο σενάρια είναι οι δύο πιθανές καταλήξεις των πολιτικών threadz, δεν περιγράφουν το τρέχον πολιτικό θρεντ.

 

ναι αυτο εννοουσα!

 

Ναι κατάλαβα, αλλά επισημαίνω (κσανα) ότι τα 2 τελευταία (μετράω κι ετούτο) δεν κατέληξαν ούτε στο ένα ούτε στο άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 499
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Κατά τα άλλα, προσωπικά έχω μετανιώσει που έγραψα πολιτικά γιατί απ ότι φαίνεται αυτά που έγραψα εξελήφθησαν ως "δεξιά" (δεν έχει σημασία τι πιστεύω εγώ ή όσοι παρακολούθησαν στενά) με ενδεχόμενες αρνητικές συνέπειες για τη δημοτικότητα του χώρου.

Δεν κατάλαβα ακριβώς τι θες να πεις...

Αν εσύ κατέθεσες την τεκμηριωμένη άποψή σου με ευγένεια και σαφήνεια, τι σχέση έχει η δημοτικότητα του χώρου και γιατί θα έπρεπε να σε απασχολεί;

 

Τώρα αν υιοθετείς κι εσύ την άποψη "είμαι mod και ως εκ τούτου δεν μπορώ να τοποθετούμαι", μάλλον θα με βρεις διάφωνο.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά τα άλλα, προσωπικά έχω μετανιώσει που έγραψα πολιτικά γιατί απ ότι φαίνεται αυτά που έγραψα εξελήφθησαν ως "δεξιά" (δεν έχει σημασία τι πιστεύω εγώ ή όσοι παρακολούθησαν στενά) με ενδεχόμενες αρνητικές συνέπειες για τη δημοτικότητα του χώρου.

 

Αντιλαμβάνεσαι βέβαια ότι αναγκάζεσαι να αλλάξεις την συμπεριφορά σου γιατί κάποιοι αδυνατούν να αντιληφθούν τα αυτονόητα και βιάζονται να κοτσάρουν ταμπέλες. Ίσως όντως να μην μπορείς να κάνεις και αλλιώς, αλλά γ@μώ το κερατό μου μέσα...  >:(

 

Είμαι έτοιμος να το σεβαστώ ΠΛΗΡΩΣ, όταν μου απαντηθεί και η συνέχεια όμως.

 

Απάντηση θές; Γιατί έτσι γουστάρω (όχι εγώ, αυτός).

 

Άρα καταλήγουμε σε ένα συμπερασμα που θεωρητικά τουλάχιστον όλοι το γνωρίζουμε, ότι η βλακεία διαβρώνει τα πάντα.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

 

Απάντηση θές; Γιατί έτσι γουστάρω (όχι εγώ, αυτός).

 

 

 

Ας μην το υποθέσουμε, μέχρι να το δούμε.  ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ακριβώς είναι πολύ σημαντικό και πρέπει να γίνει σεβαστό.

 

Μπααα... θα ήταν σημαντικό (και θα έπρεπε να γίνει σεβαστό) αν ήταν έστω και ελάχιστα αληθές. Αλλά δεν είναι.

 

Εξηγούμαι:

 

Εδώ και χρόνια, έχω σταματήσει να πηγαίνω διακοπές σε ελληνικά νησιά το καλοκαίρι, διότι συνειδητοποίησα ότι πηγαίνοντας θα έπρεπε να συναναστρέφομαι (ΚΑΙ στις διακοπές μου!!) το απίστευτο λεφούσι κάφρων που όλο το χειμώνα προσπαθούσα να αποφύγω στην ίδια μου τη πόλη.

 

Μπορεί η Σίφνος ή η Τήνος να είναι εξαιρετικές τοποθεσίες (για φωτογραφία π.χ.) αλλά τι να το κάνεις αν την ώρα που στοχάζεσαι περάσει ο μαλάκας με την ανοιχτή οροφή, τις υστερικές μυξοπαρθενίτσες του και τη Μαντόνα στη διαπασών; Η τοποθεσία εξαιρετική, οι ντόπιοι υπέροχοι, αλλά οι επισκέπτες... λεφούσι ...  :) :) :)

 

Η εθνική μας καφρίλα θα εκδηλωθεί ΟΠΟΙΟ και αν είναι το θέμα συζήτησης. Από αυτό το "θόρυβο" θέλουμε να απαλλαχθούμε μπαίνοντας σε ένα μουσικό φόρουμ, αλλά δεν απαλλασόμαστε γιατί ο θόρυβος είμαστε εμείς οι ίδιοι. Θα τσακωθούμε και υπερβάλλουμε για κιθάρες, μπάσα, τούμπες, τουλούμπες, μπύρες, κάπνισμα, ουίσκια και οτιδήποτε άλλο, προσφέροντας μία εμπειρία στον περιστασιακό αναγνώστη, πολύ παρόμοια με το οποιοδήποτε δελτίο ειδήσεων, τις περισσότερες φορές και για τα περισσότερα υπό-συζήτηση ζητήματα.

 

Αν πρόκειται να εφαρμοστεί αυστηρότερο θεματικό moderation, και περιοριστεί η θεματολογία σε αμιγώς μουσικά ζητήματα, και υπάρξει πολιτική αντιμετώπισης του "θορύβου" στον οποίο αναφέρθηκα... τότε ας μην επιτραπούν οι πολιτικές συζητήσεις ως δυνάμει ικανές να διαταράξουν αυτό το ιντερνετικό κατόρθωμα (στο οποίο θα έχουμε εξελιχθεί).

 

Πείτε το μου, σε αυτή την περίπτωση, εγκαίρως διότι έχω αρχίσει να ετοιμάζω τρελό σκριπτάκι για να χακάρω τον πολλ άνκα.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τελικά γιατί να πρέπει κάποιος αξιόλογος άνθρωπος που έχει πράγματα να πεί, να σιγήσει απλά και μόνο γιατί κάποιοι γαβγίζουν/βαφτίζουν/ωρύονται; Μήπως τελικά αυτό είναι και ένα απ' τα βασικά προβλήματα της Ελλάδας, η απειλή δηλαδή ή θα βγάλεις τον σκασμό ή θα σε γεμίσω λάσπη (που απ' ότι φαίνεται πετυχαίνει).

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι άσχετο? Η ψηφοφορία έχει ημερομηνία λήξης...ή ο σεβάσμιος Αdmin (που την έκανε)...θα την αφήσει όλο το 2013?  :P

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω κάτι άσχετο? Η ψηφοφορία έχει ημερομηνία λήξης...ή ο σεβάσμιος Αdmin (που την έκανε)...θα την αφήσει όλο το 2013?  :P

 

Η ψηφοφορία θα μείνει εκεί μέχρι να βγάλει ο κόκκορας τυρί.

 

Και τελικά γιατί να πρέπει κάποιος αξιόλογος άνθρωπος που έχει πράγματα να πεί, να σιγήσει απλά και μόνο γιατί κάποιοι γαβγίζουν/βαφτίζουν/ωρύονται; Μήπως τελικά αυτό είναι και ένα απ' τα βασικά προβλήματα της Ελλάδας, η απειλή δηλαδή ή θα βγάλεις τον σκασμό ή θα σε γεμίσω λάσπη (που απ' ότι φαίνεται πετυχαίνει).

 

Ασφαλώς, περί αυτού πρόκειται.

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος σίγησε βρε παιδια, 20 σελιδες τη μερα παραγουμε ;D

 

Ναι, αλλά με τον κίνδυνο να χαρακτηριστούμε "απεργοσπάστες".

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου