Προς το περιεχόμενο

Να επιτραπούν επίσημα οι Πολιτικές συζητήσεις στο Noiz;



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπάρχουν ένα δισεκατομμύριο ιστότοποι πολιτικού προσανατολισμού και ενδιαφέροντος και άλλες τόσες εφαρμογές chat στην Ελλάδα και μόνο ένας με αντικείμενο αυτό καθαυτό την μουσική τεχνολογία και εξοπλισμό. Αυτός κατά τη γνώμη μου είναι αρκετός λόγος για να μην επιτραπούν στο noiz πολιτικές συζητήσεις.

Και εγώ μαζί σου....σε αυτό. Στα υπόλοιπα...νομίζω ότι το παίρνεις πολύ στα σοβαρά ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 499
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Guru

+ Audio, Marathon, Kepyo (-τα πλέον σοβαρά και συνομοσιακά σενάρια στο ποστ του).

 

Η εμπειρία μου στο FB (σιγά τον χώρο θα μου πείτε) είναι πως υπάρχει η απλή ιδέα "Το 50% του κόσμου είναι ηλίθιοι!" Δικαιολογία? Δε συμφωνούν μαζί μας...

 

Το τι έχω διαβάσει, έχω ακούσει, και δεν έχω απαντήσει... δε λέγετε... Από μουσικό μάλιστα άκουσα/διαβασά το εξής "Καλή αρχή" για την αυτοκτονία πρώην υπουργού, πριν 2-3 μήνες...

 

Εεε... χεστε με. Αν είναι να χαλάσει και το νοιζ, καήκαμε.

 

Καλώς υπάρχουν 1-2 θρεντ το εξάμηνο, υπάρχει άμεση ανάγκη, αλλά όχι να το κάνουμε συνήθεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και προτιμώ να γράφω για πολιτικά σε forum που απαγορεύονται τα πολιτικά.

Αριστερά κατάλοιπα βλέπετε.  ;D

 

Δεν ήξερα πως να το περιγραψω, thanks ;D

 

Ψήφισα κι εγώ όχι, αν και ήμουν από τους κύριους ανατροφοδοτητές του επιμαχου threadεως.

 

Ο λόγος είναι, πως μετα λύπης μου ειδα ότι δημιούργησα αντιπάθειες στο προσωπο μου, απο ατομα που εκτιμω. Καποιες άδικες, κάποιες δίκαιες. Το είχα γράψει και στον Χαριλατρο, ότι δε θα συνεχίσω να συμμετέχω, αλλά μετα με παρασύρατε με την αναρχομπαχαλία, είχα και διαβασμα -οπότε εβρισκα πολυ ενδιαφερον το να ανοιγω συνεχεια το νοιζ, να κοιταζω το ταβανι, να σκεφτομαι τις γκρινιες του Ζαραδουκα για το Μασάντο κτλ-, και κύλησα...Ελπίζω να μην το ξανακάνω.  

 

Βεβαια τώρα που το ξανασκέφτομαι, το ότι δε θελω να συμμετέχω περαιτέρω, δεν ήταν λόγος να ψηφίσω όχι ;D

Αλλά πολεμάω τον πειρασμό εν τη γεννέση του (pvw mpainei ypogegrammenh paidia eimai ejvteriko kai den exv internet)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημειωτέον, η ερώτηση αναφέρεται στο αν θεωρείτε σωστό να υπάρχουν πολιτικές συζητήσεις στο noiz, όχι αν σας αρέσουν, ούτε αν θα συμμετείχατε, ούτε τι θα κάνατε αν υπήρχαν. Αν το όχι ή το ναί βασίζεται σε κάποιο απ' τα προηγούμενα τότε είστε εκτός θέματος.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημειωτέον, η ερώτηση αναφέρεται στο αν θεωρείτε σωστό να υπάρχουν πολιτικές συζητήσεις στο noiz, όχι αν σας αρέσουν, ούτε αν θα συμμετείχατε, ούτε τι θα κάνατε αν υπήρχαν. Αν το όχι ή το ναί βασίζεται σε κάποιο απ' τα προηγούμενα τότε είστε εκτός θέματος.

 

Διαφωνω. Σωστο να υπάρχουν, ως προς τι, αν όχι στην προσωπική μας εκτίμηση για την ιδια μας τη συμμετοχη? Σωστο συμφωνα με τη χριστιανική ηθική ας πουμε? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Σημειωτέον, η ερώτηση αναφέρεται στο αν θεωρείτε σωστό να υπάρχουν πολιτικές συζητήσεις στο noiz, όχι αν σας αρέσουν, ούτε αν θα συμμετείχατε, ούτε τι θα κάνατε αν υπήρχαν. Αν το όχι ή το ναί βασίζεται σε κάποιο απ' τα προηγούμενα τότε είστε εκτός θέματος.

 

Ευχαριστούμε για τη διευκρίνιση, αν και θυμίζει λίγο εγκύκλιο ελληνικού υπουργείου, είναι δηλαδή μια δική σου ερμηνεία μιας πολύ σαφούς ερώτησης σύμφωνα με τον τίτλο του thread. Χωρίς παρεξήγηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαφωνω. Σωστο να υπάρχουν, ως προς τι, αν όχι στην προσωπική μας εκτίμηση για την ιδια μας τη συμμετοχη? Σωστο συμφωνα με τη χριστιανική ηθική ας πουμε? :P

 

Ή δεν το 'πιασες ή δεν θες να ακριβολογήσεις.

Μπορεί κάτι να μην σ' αρέσει, να μην συμμετέχεις (αφού δεν σ' αρέσει) και τελικά να μην αλλάζει η συμπεριφορά σου απ' το γεγονός ότι υπάρχει, αλλά παρόλ' αυτά να θεωρείς σωστό και θεμιτό να υπάρχει. Π.χ. εγώ δεν γουστάρω το ποδόσφαιρο με την καμία, δεν παρακολουθώ μπάλα και δεν αλλάζει η στάση μου ως πρός το οτιδήποτε είτε δείχνει η τηλεόραση είτε όχι. Τι γνώμη λες να έχω για το γεγονός ότι η τηλεόραση δείχνει μπάλα, μαχαίρι, off, μη τζίζ;

 

Ευχαριστούμε για τη διευκρίνιση, αν και θυμίζει λίγο εγκύκλιο ελληνικού υπουργείου, είναι δηλαδή μια δική σου ερμηνεία μιας πολύ σαφούς ερώτησης σύμφωνα με τον τίτλο του thread. Χωρίς παρεξήγηση.

 

whatever floats your boat.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαμαρτύρομαι για την εκβιαστική τοποθέτηση του kpeyos ο οποίος χωρίς απολύτως κανένα στοιχείο, κατηγορεί μέλη ότι έχουν πολιτική ατζέντα.

 

Αν κάποιος έχει ατζέντα, μπορεί κάλλιστα να μην είναι πολιτική, π.χ. μπορεί μονίμως να προτείνει τα προϊόντα μίας συγκεκριμένης αντιπροσωπείας. Οπότε, στο τέλος της ημέρας (όπως λένε), όλα έχουν να κάνουν με το αν εμπιστευόμαστε τον δικτυακό συνομιλητή μας - αν δεν τον εμπιστευόμαστε, απλώς αγνοούμε αυτά που προτείνει.

 

Αν έχουμε στοιχεία πως κάποιος έχει πολιτική (ή άλλη) ατζέντα, απλώς τα παρουσιάζουμε. Αν δεν έχουμε...

 

Έγραψα "εκβιαστική" διότι το μέλος απειλεί τη Διεύθυνση με αποχώρηση. Όχι επειδή έχει στοιχεία, όχι επειδή κάποιος τον πρόσβαλλε προσωπικά, αλλά επειδή διαφωνεί με το περιεχόμενο μίας - υπό συζήτηση - θεματικής ενότητας.

 

Παρ'ότι θα ήμουν διατεθειμένος να αποσύρω και εγώ την υποστήριξή μου στην ιδέα της ενσωμάτωσης των πολιτικών συζητήσεων, παρά να χάσουμε έστω ένα μέλος, ο εκβιαστικός και απαράδεκτος τρόπος με τον οποίο τίθεται, εν' μέσω κατηγοριών, με ωθεί στο να του κουνήσω το μαντήλι, αν όντως σηκωθεί και φύγει.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου