Προς το περιεχόμενο

Να επιτραπούν επίσημα οι Πολιτικές συζητήσεις στο Noiz;



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ασφαλώς, περί αυτού πρόκειται.

 

Τότε ας αναρωτηθούμε ποιά είναι η θέση μας στον συγκεκριμένο κόσμο (ή ποιά θέση θα θέλαμε να είχαμε) και τι πραγματικά σημαίνει λύση και βελτίωση.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 499
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Τότε ας αναρωτηθούμε ποιά είναι η θέση μας στον συγκεκριμένο κόσμο (ή ποιά θέση θα θέλαμε να είχαμε) και τι πραγματικά σημαίνει λύση και βελτίωση.

 

Εμ... να αναρωτηθούμε θέλουμε, με παρέα, αλλά κάποιοι επιμένουν να το κάνουμε κατά μόνας και με την οθόνη κλειστή*.

 

* ναι, ξέρω τη διαφορά από το "σβηστή".

 

 

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Να ρωτήσω κάτι άσχετο? Η ψηφοφορία έχει ημερομηνία λήξης...ή ο σεβάσμιος Αdmin (που την έκανε)...θα την αφήσει όλο το 2013?  :P

 

+1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, αλλά με τον κίνδυνο να χαρακτηριστούμε "απεργοσπάστες".

 

Εγω χαρακτηριστηκα, απο κνίτης (θα το πλερωσεις ακριβα αυτο ;D) μέχρι συριζαιος που θελει την εξουσια για να αρχισει να εκτελεί κοσμο :P

 

Με βλέπεις να σιγησα? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Δεν κατάλαβα ακριβώς τι θες να πεις...

Αν εσύ κατέθεσες την τεκμηριωμένη άποψή σου με ευγένεια και σαφήνεια, τι σχέση έχει η δημοτικότητα του χώρου και γιατί θα έπρεπε να σε απασχολεί;

 

Τώρα αν υιοθετείς κι εσύ την άποψη "είμαι mod και ως εκ τούτου δεν μπορώ να τοποθετούμαι", μάλλον θα με βρεις διάφωνο.

 

 

Αντιλαμβάνεσαι βέβαια ότι αναγκάζεσαι να αλλάξεις την συμπεριφορά σου γιατί κάποιοι αδυνατούν να αντιληφθούν τα αυτονόητα και βιάζονται να κοτσάρουν ταμπέλες. ..

 

Μη σκάτε  ;)

 

Ασφαλώς και με απασχολεί ΚΑΙ η φήμη του forum, και βέβαια κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να διαβάσει 100 σελίδες και 3 επεξηγήσεις για να καταλάβει ότι εδώ δεν πάμε να περάσουμε κομματική γραμμή ούτε υπάρχει κάποια συνεννοημένη συμμαχία/στρατόπεδα και άλλα τέτοια....

Το γεγονός ότι αυτή μπορεί να είναι η πρώτη εντύπωση, μου αρκεί για να με προβληματίσει.

 

Επίσης πολύς κόσμος δεν γνωρίζει ότι κατά βάση οι moderators εκφράζουν τις προσωπικές τους απόψεις και όχι "του site".

 

 

Μπααα... θα ήταν σημαντικό (και θα έπρεπε να γίνει σεβαστό) αν ήταν έστω και ελάχιστα αληθές. Αλλά δεν είναι.

 

...

 

Ως βαθύτατα δημοκρατικό ζώον, δεν το πάω τόσο "αυτόματα".

Αν ήταν 2-3 που έλεγαν ότι τους ενοχλεί η συζήτηση θα έλεγα ότι πέσαμε σε 2-3 περίεργους. Αλλά εδώ έχουμε πάνω από 50 που -χωρίς να συμμετέχουν- επέλεξαν ότι ΔΕΝ θέλουν να γίνονται οι συζητήσεις αυτές. Δεν είμαι έτοιμος να τους αγνοήσω - πρέπει να ληφθεί υπόψη.

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1

 

Πρός τι η βιασύνη kpeyos; Σφύριξέ το να τελειώνουμε; Αν κουράστηκες μην σε κρατάμε.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν κλείσει το poll, μπορούμε να περάσουμε σε δεύτερο επίπεδο. Π.χ. να ανοίξει θέμα για το αν πρέπει να επιτραπούν οι συζητήσεις για το αν πρέπει να επιτρέπονται επίσημα οι πολιτικές συζητήσεις στο Noiz. Αν φτάσουμε σε τέτοιου είδους ομφαλοσκοπήσεις, ίσως θα μπορούμε πλέον να μιλάμε για "αριστερό forum".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ήταν 2-3 που έλεγαν ότι τους ενοχλεί η συζήτηση θα έλεγα ότι πέσαμε σε 2-3 περίεργους. Αλλά εδώ έχουμε πάνω από 50 που -χωρίς να συμμετέχουν- επέλεξαν ότι ΔΕΝ θέλουν να γίνονται οι συζητήσεις αυτές. Δεν είμαι έτοιμος να τους αγνοήσω - πρέπει να ληφθεί υπόψη.

 

Ούτε εγώ προτείνω να τους αγνοήσουμε.

 

Προτείνω απλώς να μας αγνοήσουν, όπως αγνοώ και εγώ τις συζητήσεις για κουρδισμένα ξύλα (για να πω το ελάχιστο).

 

Επίσης, προτείνω, η μπαρούφα που ξεστομίστηκε περί "δεξιού" φόρουμ (από τον τύπο στον οποίο μόλις κόλλησα τη 17η τσίχλα), να μην συζητιέται ως κάτι το σοβαρό. Πάντως, άνθρωποι που συμμετείχαν στη συζήτηση και έχουν ολοφάνερα αριστερές απόψεις, τέτοιο πράγμα δεν είπαν (εκτός αν το σκεφτόντουσαν και δεν το είπαν, αλλά δε νομίζω ότι έχουν τέτοια σύνδρομα οι άνθρωποι).

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν κλείσει το poll, μπορούμε να περάσουμε σε δεύτερο επίπεδο. Π.χ. να ανοίξει θέμα για το αν πρέπει να επιτραπούν οι συζητήσεις για το αν πρέπει να επιτρέπονται επίσημα οι πολιτικές συζητήσεις στο Noiz. Αν φτάσουμε σε τέτοιου είδους ομφαλοσκοπήσεις, ίσως θα μπορούμε πλέον να μιλάμε για "αριστερό forum".

 

Είσαι και θρασύς... ή νομίζεις πως δεν προσέξαμε ότι ο τύπος στο άβατάρ σου κοιτάζει δεξιά; Τουλάχιστον, δείχνει στενοχωρημένος... το χειρότερο θα ήταν να κοιτάζει δεξιά και να γελάει κιόλας.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν τω μεταξύ (ίσα που προλαβαίνω πριν κλείσουν οι κάλπες) κάποιοι πρέπει να έχουν τo μαγικό βότανο που τους προστατεύει για να μην κολλήσουν "ανεργία".

 

http://gr.news.yahoo.com/%CE%B2%CF%81%CE%AE%CE%BA%CE%B5-%CE%BE%CE%B1%CE%BD%CE%AC-%CE%B4%CE%BF%CF%85%CE%BB%CE%B5%CE%B9%CE%AC-%CE%BF-%CE%B3-%CF%80%CE%B1%CF%80%CE%B1%CE%BD%CE%B4%CF%81%CE%AD%CE%BF%CF%85-115708768.html

I was baptized in Muddy Waters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου