Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για πρώτο φλάουτο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα,δεν εχει σημασια καμια σημασια το ποσο καλο ειναι το φλαουτο εαν εχει σι χαμηλο η οχι.ακομα και vintage οργανα μερικα ειχαν σι,αναλογα τον κατασκευαστη.εγω εχω με ντο.την μαρκα που αναφερεις δεν την ξερω.λογικα ειναι νικελινο η χαλκινο επαργυρωμενο.δωσε μας στοιχεια περισσοτερα,ποτε το πηρες,απο που κλπ.ισως σε βοηθησω περισσοτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

περασε καιρος απο το θεμα αυτο,αραγε πως πας με το οργανο?εχεις ξεκινησει μαθηματα?

σου ταιριαξε το οργανακι?

 

korman709 Σ' ευχαριστώ καταρχήν για το ενδιαφέρον που δείχνεις.Η αλήθεια είναι πως φύσηξα λίγο το φλάουτο και δυσκολεύτηκα πολύ.Συνεπώς είπα να επικεντρωθώ στο σαξόφωνο και να δώσω όλη τη "δύναμη" μου εκεί.Πάντως το φλάουτο,το σαξόφωνο και το κλαρινέτο είναι από τα αγαπημένα μου όργανα...

 

Μακάρι να μ αξιώσει η ζωή,να το μάθω κι αυτό το όργανο.Έστω και λίγο...

 

Να σαι καλά!

Τελικά η μουσική είναι ωραία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

korman709 Σ' ευχαριστώ καταρχήν για το ενδιαφέρον που δείχνεις.Η αλήθεια είναι πως φύσηξα λίγο το φλάουτο και δυσκολεύτηκα πολύ.Συνεπώς είπα να επικεντρωθώ στο σαξόφωνο και να δώσω όλη τη "δύναμη" μου εκεί.Πάντως το φλάουτο,το σαξόφωνο και το κλαρινέτο είναι από τα αγαπημένα μου όργανα...

 

Μακάρι να μ αξιώσει η ζωή,να το μάθω κι αυτό το όργανο.Έστω και λίγο...

 

Να σαι καλά!

 

να σαι καλα κ συ,σιγουρα δεν ταιριζουν σε ολους ολα τα οργανα,αν αποφασισεις ομως καποια στιγμη να ασχοληθεις,ειδοποιησε με να σου συστησω καλους δασκαλους.την καλημερα μου και καλη τυχη με το sax !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σαι καλα κ συ,σιγουρα δεν ταιριζουν σε ολους ολα τα οργανα,αν αποφασισεις ομως καποια στιγμη να ασχοληθεις,ειδοποιησε με να σου συστησω καλους δασκαλους.την καλημερα μου και καλη τυχη με το sax !

 

Ευχαριστώ ειλικρινά για τις ευχές,και σου εύχομαι καλή μουσική σεζόν με μπόλικη δημιουργικότητα! :) :) :)

Τελικά η μουσική είναι ωραία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα,δεν εχει σημασια καμια σημασια το ποσο καλο ειναι το φλαουτο εαν εχει σι χαμηλο η οχι.ακομα και vintage οργανα μερικα ειχαν σι,αναλογα τον κατασκευαστη.εγω εχω με ντο.την μαρκα που αναφερεις δεν την ξερω.λογικα ειναι νικελινο η χαλκινο επαργυρωμενο.δωσε μας στοιχεια περισσοτερα,ποτε το πηρες,απο που κλπ.ισως σε βοηθησω περισσοτερο.

 

το έχω αγοράσει το 1983 από Ιταλία. Γράφει "Ida Maria Grassi" made in Italy.

 

Επι την ευκαιρία, να υποθέσω ότι δεν υπάρχει τρόπος να βγάλω το σι χαμηλό όταν το φλάουτο έχει δύο κλειδιά αντί για τρία στο μικρό του μέρος ε;  :'(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι....δε γινεται,μονο αν εχεις footjoint με σι.το φλαουτο σου ειναι vintage.ευχομαι να το χαρεις...αλλοι εχουν χρυσα και δεν τα χαιρονται... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει ενα στο ebay σε καλη κατασταση στα 150 ευρω.δεν αξιζει να το πουλησεις,κρατησε το.

 

υ.γ ενα καλο,χειροποιητο ασημενιο φλαουτο ξεκιναει απο τα 7000 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου