Προς το περιεχόμενο

Sandberg bass;


BASSKILLER

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γνωριζει κανεις για τα μπασα της SANBERG ?

Aν υπαρχει κανενας φιλος που να εχει καποιο  ,ας με πληροφορησει αν θελει .

 

 

Καταρχην ειναι SANDBERG.Διορθωσε τον τιτλο αμα θες.

Κατα δευτερον.Εχω παιξει με ενα "φτηνο" της σειρας electra πριν απο κανα χρονο περιπου.ΠΟΛΥ καλο για τα λεφτα του απο θεμα αισθησης του μπρατσου (για μενα κυριο θεμα) και απο μαγνητες.Ωραιος σκαστος ηχος και γενικα ειναι αρκετα all around οργανο.Για thumb παιξιμο αλλα και με πενα

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι πληροφορίες θες δηλαδή? Πως είναι για το ήχο που θέλω εγώ? Ή πως είναι η αίσθηση στο χέρι μου? Πήγαινε άκουσε το... Κάνει 1000 ευρώ η φθηνή σειρά for fuck sake...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα guys!

 

Δεν έχω παίξει ποτέ με Sandberg, μόνο από τον H/Υ τα έχω δεί και τα έχω ακούσει,οπότε κατι παραπάνω δεν γνωρίζω. Αυτο που μπορώ να πω είναι οτι έχουν ακρως δελεαστικά specs imo! Ειδικά η σειρά California με τον humbucker (musicman στυλ) μαγνητή κάτω! Αλλά και η Basic σειρά (που φέρνει λίγο σε Modulus του Flea) είναι αρκετά ενδιαφέρουσα με εξαίρεση το headstock που με χαλάει λιγακι.

 

22 τάστα ;D,Passive/Active ηλεκτρικά, ποιοτικό bridge, και αυτοί οι Delano μαγνήτες φαίνονται καλή περίπτωση.

 

Η σειρά California ειναι ίσως αν θελεις να ξεφύγεις απο ενα Fender με πιο σύχρονο προσανατολισμό. Επίσης δεν ξέρω γιατί αλλα μου δίνουν την εντύπωση οτι θα έχουν λιγο πιο προσεγμένη ποιότητα κατασκεύης από ένα Fender ΑΜ Std.

Και οι τιμές τους μου φένονται καλές για τις σειρές Calιfornia και Basic.

 

In general, μου κάνουν για ωραία μπάσα άλλα θα ήθελα και να τα δοκιμάσω για μια πιο ολοκληρωμένη απόφαση.

 

@ funky_bassman η πιο φθηνή τους σειρά ειναι η Electra και μου φένονται κι αυτά πολύ καλή περιπτωση για τα λεφτά τους. Ειδικά το Presicion θα το έψηνα ασχημα, αν τα είχα  ;D

 

@ BASSKILLER στο site τους δεν έχουν κάποιον επίσημο αντιπρόσωπο για Ελλάδα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μπασα της sandberg (δεν ξερω για τις κιθαρες) δικαιολογουν το υψηλο κοστος τους μιας και εχουν ΠΟΛΥ δουλεια με το χερι.Προς το παρων δεν νομιζω να τα εμπορευεται καποιος εντως Ελλαδος.Ο πιο κοντινος εμπορος που μπορω να σκεφτω ειναι στην Γερμανια (βλεπε thomann).Νομιζω ειναι και γερμανικα (αν κανω λαθος διορθωστε με)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες αργότερα...

Ειμαι κάτοχος ενος california vm5 και εχω να πω οτι το οργανο ειναι εξαιρετικο .

Κορυφαια ξυλα αψεγαδιαστη κατασκευη.

Παρ οτι το πηρα την αποφαση μου βασιζομενος σε reviews και βιντεο, νιωθω οτι  εκανα

την καλυτερη δυνατη επιλογη για τα λεφτα και τον ηχο που αναζητουσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι κάτοχος ενος california vm5 και εχω να πω οτι το οργανο ειναι εξαιρετικο .

Κορυφαια ξυλα αψεγαδιαστη κατασκευη.

Παρ οτι το πηρα την αποφαση μου βασιζομενος σε reviews και βιντεο, νιωθω οτι  εκανα

την καλυτερη δυνατη επιλογη για τα λεφτα και τον ηχο που αναζητουσα.

 

Καλόπαιχτο φίλε sodas, πιστεύω οτι έκανες πολύ καλή επιλογή, ζηλέυω πολύ ένα Sandberg και θα ήθελα κάποια στιγμή να γίνω κάτοχος.

 

Δώσε μας καμία πληροφορία παραπάνω αν θέλεις, τιμή απο που το αγόρασες κλπ. Αν σήκωνες και καμία φώτο να μας τρέξουν τα σάλια θα σου ήμουν ευγνώμων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου