Προς το περιεχόμενο

32 plywood 4x12 cab


sotos9

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η καμπινα κοστισε περιπου 530ε...δε ξερω πως ειναι η συγκριση με αλλες καμπινες του εμποριου αλλα φανταζομαι η χαρα του DIY ειναι μεγαλη....να τη χαιρεσαι λοιπον και να βγουν ωραιες μουσικες απο κει μεσα!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

ευχαριστω πολυ

πιστεψε με ητανε δυσκολη αποφαση και θα σου εξηγησω το γιατι.Δεν ξερω τι εχουνε παθει ολες οι μεγαλες εταιριες και φορανε στις καμπινες τους vintage 30 ;;με τα λεφτα που ειχα μπορουσα να παρω μια marshall super lead 1960 που ειναι δοκιμασμενη συνταγη και αξιολογη για τα λεφτα της(680 ευρω με t-75).Παντα μιλαω για κουνουργια.Για mesa boogie δεν το συζητάω καν!!!1300 ευρω και φοραει και vintage 30.Η 2χ12 κοστιζει 800 ευρω..και παλι δεν βγαζει τον ογκο μιας φθηνης 4χ12 .Για orange, θα γουσταρα πολυ αλλα 800 ευρω συν αλλαγη ηχειων (παλι με vintage 30) too much.Engl δεν θα ξαναεπαιρνα..πολυ ξερος ηχος.Οποτε κατεληξα σε ιδιοκατασκευη.Και εμεινα και απολυτα ικανοποιημενος.Προσωπικα δεν μου αρεσουνε πολυ τα vintage 30 σε αντιθεση με τα century vintage τα οποια τα σπανε αλλα και ειναι 50 ευρω ακριβοτερα.

 

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω πολυ φιλε να σαι καλα

μαλλον θα το αλλαξω,

δεν μου καθεται καλα στο ματι...

αν σκεφτεσαι να το αλλαξεις κανω μια προταση αν κ ειναι λιγο πιο δυσκολο...αν μπορεις προσπαθησε το να εχει λιγο κουρμπα μην ειναι τελειως ισιο με τη καμπινα!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα το αλλαξα,

δεν αντεχα να το βλεπω ετσι..

βαφτηκε με χρωμα gunmetal ,

ανεβαζω φωτο σε δυο μερες (θελει διπλο βαψιμο για να γινει μπανικο)

 

 

 

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία η κατασκευή σου μπράβο!!

Εννοείται ότι αξίζει τέτοιο εγχείρημα.. και ναι έχεις δίκιο. 8στις10 (καλές) καμπίνες τις βρίσκεις με τα V30. Οπότε μια χαρά το σκέφτηκες.

Έτσι όπως βλέπω το μεταλλικό πλέγμα, θα ταίριαζε η αριστερή πλευρά να είναι πχ στο πάνω μέρος της καμπίνας. Μιας και το άλλαξες ήδη μια χαρά.

By the way θέλεις να μας πεις από που προμηθεύτηκες το πλέγμα (και αν έχει διαθέσιμα κάποια διαφορετικά patterns?).

 

Άντε καλόπαιχτη!!

OMEGA MONOLITH

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα φιλε μου και συγχαρητηρια για το κοπο σου και το αποτελεσμα!

 

Καλα εκανες και αλλαξες την σιτα, εφοσον εδωσες τοσο χρονο και χρημα, κριμα ειναι να την βλεπεις την καμπινουλα και να σε χαλαει. Αναμενουμε φωτο.  :)

 

Ερωτηση: γιατι 32-ply (!!!) και οχι κατι πιο minimal που ειναι και το industry standard απ'οτι ειχα δει παλαιοτερα? Ποσο σου βγκε το συνολικο βαρος?

 

Και παλι τα συγχαρικια μου και καλοπαιχτη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια φιλε ,

πλεγμα μπορεις να βρεις σε  μαγαζια τα οποια πουλανε σιδερικα.

Το κομματι ειναι στανταρτ,δηλαδη 2μ χ 1μ.Εαν θελεις πχ 70 χ 80 εισαι υποχρεωμενος να το πληρωσεις ολο!!Αυτο γιατι στην ουσια αυτος "χαλαει" ενα φυλλο 2μ χ 1μ για να σου φτιαξει το δικο σου κομματι και το αλλο που περισευει του ειναι αχρηστο.(αυτα τα αγοραζουνε μαστορες για στανταρτ διαστασεις)Τ ο φυλλο κοστιζει 54 ευρω.Εγω εκοψα δυο ιδια κομματια γιατι εχω σκοπο να φτιαξω αλλη μια στο κοντινο μελλον.Οσο για διαμετρημα της τρυπας υπαρχει θεμα..απο 1 μεχρι 10 χιλιοστα(τρυπα) η τιμη ειναι η παραπανω.Απο δεκα χιλιοστα και πανω ξεφευγει πολυ.Εγω αγορασα 10 χιλιοστα (τρυπα) και ειναι οκ.Αν και θα ηθελα πλεγμα στυλ engl η randall,αλλα θα μου εβγαινε 100+ μονο το πλεγμα.Διαφορετικο σχεδιο δεν παιζει,μονο με παραγγελια η οποια ξεφευγει πολυ.

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω φιλε μου

πιστεψε με εχω δωσει πολλα δυστυχως χιλιαρικα σε gear τοσα χρονια χωρις να μενω ικανοποιημενος.Εχω αγορασει και πουλησει πολυ πραμα!!Η επιλογη 32 plywood ητανε επειδη ηθελα να πετυχω fat bottom end(μετα απο πολλες δοκιμες ).Κατι το οποιο το κανουνε πολυ καλα οι orange καμπινες.

Παιζω με χαμηλο κουρδισμα c# standard drop b οποτε ηθελα βαρβατη καμπινα για να το πετυχω αυτο.Κιλα;;;δυο ατομα με δυσκολια..πρεπει να ειναι περιπου στα 60 κιλα.Φαντασου οτι ειναι περιπου 15-18 εκοτοστα ψηλοτερη απο τις καμπινες του εμποριου.

Και φυσικα εαν ολα πανε καλα θα αρχισω και δευτερη,εμεινα πολυ ικανοποιημενος με το αποτελεσμα.

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου