Προς το περιεχόμενο

Deep Purple new album 2013


Waterfall-K

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 129
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αλλα το εξώφυλλο του αλμπουμ ειναι αστα να πανε. :-X

Μακραν το χειροτερο τους.

Την ιδια γνωμη εχω και του λογου μου.Μιλαμε για αισχος!

Περικλη,το "Ted" ειναι απ τα καλυτερα τους στην Morse εποχη οπως και τουτη η κομματαρα απ τον ιδιο δισκο:

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Deep Purple - In Rock/Full Album (1995 Remastered Edition)

Επειδη λοιπον'' οποιος αγαπαει βασανιζει'' παρτε την remastered εκδοση του in rock

OΛΟΚΛΗΡΟ ΑΛΜΠΟΥΜ πιες και ενα ωραιο ποτο και ελα στα ισια σου .

Αφιερωμενο εξαιρετικα σε δυο βραδυνους συνοδοιπορους (waterfall-k & gvour ) αρρωστους με PURPLE .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την ιδια γνωμη εχω και του λογου μου.Μιλαμε για αισχος!

Περικλη,το "Ted" ειναι απ τα καλυτερα τους στην Morse εποχη οπως και τουτη η κομματαρα απ τον ιδιο δισκο:

 

 

για μενα το καλυτερο κομματι της steve morse era!!!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν ακουσα πρωτη φορα το Purpendicular μου επεσε το σαγονι. Εντελως αναγεννημενοι οι Deep Purple σ'αυτο το αλμπουμ. Να'ναι καλα ο Blackmore που τους παρατησε κι εφυγε.

Δεν ξερει τι καλο τους εκανε.... ;D

 

@gvour,

Το "Sometimes I Feel Like Screaming" ειναι εμπνευσμενο απο το "Sleeveless In Seattle" των Dixie Dregs απο το αλμπουμ του 1994 "Full Circle".

Ριξε ενα αυτι αν δεν το εχεις ακουσει.

 

Επειδη λοιπον'' οποιος αγαπαει βασανιζει'' παρτε την remastered εκδοση του in rock

OΛΟΚΛΗΡΟ ΑΛΜΠΟΥΜ πιες και ενα ωραιο ποτο και ελα στα ισια σου.

Βρισκεται στη δισκοθηκη μου απο τοτε που βγηκε. 8)

Οσο για το ποτο, αστο καλυτερα. Χτες επινα ολο το βραδυ ως τις 8:15 το πρωι. ;D

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

"Eight years after the release of 'Rapture Of The Deep', following many rumours later revealed to be unfounded, Deep Purple, one of the most important and influential British rock bands of all time, have confirmed the release of an album completely made of new studio material.

 

After various songwriting sessions in Europe, the band recorded and mixed the album in Nashville with producer Bob Ezrin (in his impressive hit record: Pink Floyd's The Wall, Alice Cooper and many others).

 

The album is rumoured to be the perfect match from the original spirit of 70s Purple, and a fresh and modern production. Ian Gillan has recently revealed a few working titles of songs that might appear on the album: 'Out Of Hands', 'Uncommon Man' and 'Hell to Pay'. "

 

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τεράστιοι οι Purple, παντού και πάντα... αλλά ρε γαμώτο, μόνο εγώ έχω θέμα με τη φωνή του Γκίλαν από τα 80's και μετά (κι όσο περνούν τα χρόνια, όλο και χειρότερα δυστυχώς); Δεν την παλεύω ρε γαμώτο, με εκνευρίζει η χροιά του, όσο κι αν παραμένει πάντα συμπαθής... για αυτό επιστρέφω με την πρώτη ευκαιρία στην εποχή από "Smooth Dancer" και πίσω και βρίσκω την υγειά μου.

 

Η ωραιότερη βέβαια περίοδος φωνητικά των Purple (και πιθανά το πιο ωραίο φωνητικά ντουέτο στη ροκ έβερ) είναι των Coverdale - Hughes... άλλα επίπεδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H φωνη του ειναι σαν το παλιο καλο κρασι. Αλλο τωρα αν δεν σ'αρεσει η χροια της, αυτο δεν εχει να κανει με το αν τραγουδαει καλα ή οχι.

Οχι, ο Gillan δεν μπορει πλεον να τραγουδησει οπως παλια το Child In Time.

Οχι, δεν σκαμε που ο Gillan δεν μπορει πλεον να τραγουδησει οπως παλια το Child In Time.

Η δισκογραφια των DP ειναι πολυ περισσοτερα απο το Child In Time.

Αν σκεφτεις την ηλικια του και τα χιλιαδες επι χιλιαδων lives που εχει κανει και συνεχιζει να κανει, να λες παλι καλα που ακομα μπορει και...μιλαει. ;D ;D

 

Ακου και μια κομματαρα τωρα παρακατω να γουσταρεις.

WhoCares η "μπαντα", ενα project των Gillan/Iommi για καλο σκοπο.

Mr Lord στο Hammond. Single του 2011.

Φυσικα η αγορα του Single προτεινεται. Το enhanced CD ερχεται σε digipack, εχει δυο κομματια, το παρακατω βιντεο καθως και ενα 27λεπτο documentary με τον Gillan. 8)

 

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είπα ότι δεν είναι καλός τραγουδιστής (μην μου βάζεις λόγια μαν), για χροιά μίλησα... ούτε για Child In Time ούτε για τίποτα. Δεν ξέρω αν οι καταχρήσεις φταίνει ή κάτι άλλο, αλλά η φωνή του άλλαξε από τα 80's. Αρχικά δεν με ενοχλούσε ιδιαίτερα, τώρα όμως με το που μπαίνει μέσα στο κομμάτι με κουράζει. Και με συγχωρείς αλλά στα αυτιά μου είναι προς το ξιδιασμένο το κρασί... υπάρχουν άλλες φωνές με τα ίδια χιλιόμετρα εκεί έξω που προσέχουν και κρατάνε το λαρύγγι τους. Ο αγαπητός Ίαν κάπου το έχασε το χάρισμα, και τώρα τραγουδάει πολύ ωραία αλλά με μία ψιλοαδιάφορη φωνή (και για μένα κουραστική αρκετά).

 

Λατρεύω Iommi, αγαπώ Gillan, αλλά δεν μου είπε τίποτα το κομμάτι παρεπιπτόντως.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είπα ότι δεν είναι καλός τραγουδιστής (μην μου βάζεις λόγια μαν), για χροιά μίλησα...

Εγραψες "κι όσο περνούν τα χρόνια, όλο και χειρότερα δυστυχώς"...

Το "χειροτερα" που κολλαει? Στην χροια παντως συνηθως δεν κολλαει. Η χροια ενος τραγουδιστή ή σου αρεσει ή δεν σου αρεσει.

 

υπάρχουν άλλες φωνές με τα ίδια χιλιόμετρα εκεί έξω που προσέχουν και κρατάνε το λαρύγγι τους.

Για πες μερικες φωνες με τα ίδια χιλιόμετρα, ειμαι περιεργος να ακουσω ποιος κανει 150+ live τον χρονο, καθε χρονο, τα τελευταια...200 χρονια, και η χροια του ειναι ιδια με την χροια που ειχε στα νιατα του (μη μου πεις τον Hughes...).

 

Οι "καταχρησεις" παλι δεν ηταν/ειναι κατι για το οποιο φημιζονται οι DP, και ιδιαιτερα ο Gillan.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου