Προς το περιεχόμενο

Απορία για Roland mks 50


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καταρχην καλησπερα σε ολους ειμαι νεο μελος και χρειαζομαι την αποψη σας..

σκεφτομαι να αγορασω το roland mks 50..για goa,old school psychedelic και να ξεφυγω απο τα digital..αρχικα αν το βαλω ζητειται σε αγγελια θα υπαρχει καποιος ή θα πρεπει να παω σε ebay και να πληρωσω και τελωνειο?και αν ναι ποσο θα παει?

εχετε να μου προτεινετε κατι αλλο παρομοιο σε αναλογικο rack χωρις να υπερβαινουμε τα λεφτα?

 

και εννοειτε αν το εχει καποιος ποια ειναι η γνωμη του?

 

σας ευχαριστω παιδια! :)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω πως δεν υπάρχει λόγος να καταφυγεις σε παλιά καιι αμφιβολου ποιοτητας (λογω χρονου) συνθς, για τα οποια δε θα βρισκεις ανταλλακτικά, ή τα θα τα πληρωνεις οσο 2 συνθς.

 

Ουτε ειναι αναγκη να ξεφυγεις απο τα ψηφιακα. Αν επιμενεις ωστόσο αναλογικά, προτείνω ενα DSI Poly Evolver rack ή ενα Τetra. Πολυ πιο εγγυημένη απόδοση.

 

Τα παλιά είναι ΠΟΛΥ δικοπο μαχαίρι, αν δεν τα θελεις για συλλεκτικους λόγους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ευχαριστω φιλε μου για την αμεση απαντηση σου..

 

εχω βρει ενα ds mopho οπου θα το αγορασω..εχω ενα snow και απλα θα ηθελα και το κατι παραπανω σε rack παντα :)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω πως ήδη εχεις ενα πολυ καλό σεταπ με αυτά τα δύο.

 

Οσο για το ebay, αν βρεις απο χωρα της Ευρωπης, δε θα πληρωσεις τελωνείο (πχ ebay.co.uk). Απο Αμερική θα πληρώσεις τελωνείο και πολλά μεταφορικά, οποτε ισως να μη συμφέρει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πονεσα το τελωνειο μια φορα και εμαθα..οποτε λες να σταματησω εκει ε?

 

το λαιμαργο το ματι μου τα βλεπει και τα λιγουρευται και θελει και αλλα και αλλα...χαχαχαχα..:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το λαιμαργο το ματι μου τα βλεπει και τα λιγουρευται και θελει και αλλα και αλλα...χαχαχαχα..:P

 

Αστο, πονεμένη ιστορια. Αλλα βλέποντας τις δικες μου αγορες, μπορω να πω πως μόλις 3 (απο τις 10+) ήταν ουσιαστικές και σωστες κινήσεις.

 

Και αυτο με κρατάει απο το να κάνω αντιστοιχες ανουσιες στο μέλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω βρει ενα ds mopho οπου θα το αγορασω..
Και το οποιο ειναι μονοφωνικο, αν δεν το εχεις προσεξει. 8) Ποσο το βρηκες?

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη τιμη. Ριξε παντως και ενα ματι στο Waldorf Blofeld, την desktop edition. Μπορει να το βρεις στα ιδια λεφτα, και το synth αυτο ειναι τερατακι. Δεν ειναι αναλογικο αλλα who cares? 8)

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θελω να σφυριζει καλα!!! :P

 

εχω το snow και πιστευω οτι ειμαι καλυμενος σε οτι αφορα το virtual analog..σε ευχαριστω παντως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου