Προς το περιεχόμενο

Lets stand by Tugito


nikodemos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ας βοηθήσουμε όλοι. Όσο μπορούμε.

 

Ας μην πιούμε έναν καφέ, ας μην αλλάξουμε χορδές, ας μην αγοράσουμε ένα πεταλάκι.

 

Όσο έχει και μπορεί ο καθένας. Ακόμα και ένα είναι καλύτερα από κανένα.

 

Επίσης, διαδώστε στο facebook, google+, twitter όπου και όπως μπορείτε.

 

 

Καλή δυναμη Γιώργο. Δειχνεις δυνατός και τα γραπτα σου με βοήθησαν με την άγνοια και τους φόβους μου, που δημιουργησε η περιτυλιξη της ασθενειας, ως ταμπου. Συντομα γερός και δυνατός εύχομαι.

 

Έτσι ακριβώς.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 44
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Aν δεν κάνω λάθος, χρειάζεται 1€ από το 1/10 των μελών του noiz για να καλυφθούν τα πρώτα έξοδα. Οπότε αν κάποιος δεν έχει χρήματα και ντρέπεται να βάλει 1€, ας μην ντραπεί, είναι πολύ σημαντικό να βάλει έστω και τόσα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Καλή δυναμη Γιώργο. Δειχνεις δυνατός και τα γραπτα σου με βοήθησαν με την άγνοια και τους φόβους μου, που δημιουργησε η περιτυλιξη της ασθενειας, ως ταμπου. Συντομα γερός και δυνατός εύχομαι.

 

 

 

Αυτός είναι ένας δεύτερος σημαντικότατος λόγος που κοινοποίησα για όσους δεν γνώριζαν ήδη την ιστορία του Γιώργου....τα γραπτά του είναι πραγματικά πηγή αισοδοξίας αλλά και γνώσης και καττανόησης του τι είναι τελικά αυτός ο "μπαμπούλας"....και ειδικά όταν προέρχοντε από έναν νέο άνθρωπο που η λογική λέει ότι το πρώτο πραγμα που θα αναρωτηθεί είναι γιατί σε εμένα...

 

Ο καρκίνος σε μεγάλο ποσοστό νικιέται ή μπορεί να νικηθεί ή εν τέλει να εξελιχθεί σε μια χρόνια ίσως ανίατη ασθένεια....δυστυχώς παραμένει ταμπού και μόνο η αναφορά της λέξης......μαθαίνουμε για αυτούς που φέυγουν τελικά...τους λιγότερους ...και όχι για αυτούς που νικάνε που είναι και οι περισσότεροι...και κάθε χρόνο θα είναι όλο και περισσότεροι. Και αν προσπαθήσουμε να αποφύγουμε την περιθωριοποίηση και τον ψυχολογικό αντίκτυπο που έχει αυτή στον καρκινοπαθή τότε οι νικητές θα είναι ακόμη περισσότεροι.

 

Κάθε φορά που ακούω ή διαβάζω την έκφραση "επάρατη νόσος" θέλω να δείρω τον βλάκα που απλά παπαγάλισε αυτό που του ακούγεται δραματικό μέσα στο ρεπορτάζ του μη καταλαβαίνοντας πως την ίδια στιγμή έριξε την ψυχολογία σε χιλιάδες ανθρώπους που έτυχε να το ακούσουν (για άλλη μια φορά).....ήμαρτον κύριε μαλάκα.....είναι μια ασθένεια....μια πολύ σοβαρή ασθένεια....αλλά νικιέται ....όχι πάντα αλλά στην πλειοψηφία της νικιέται.

 

Ας κάνουμε λοιπόν το παν για αυτούς που παλεύουν ώστε να τα καταφέρουν να ανήκουν στην πλειοψηφία....έτσι τιμούμε και την μνήμη όσων έφυγαν.

check my website
https://www.mixingnik.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτός είναι ένας δεύτερος σημαντικότατος λόγος που κοινοποίησα για όσους δεν γνώριζαν ήδη την ιστορία του Γιώργου....τα γραπτά του είναι πραγματικά πηγή αισοδοξίας αλλά και γνώσης και καττανόησης του τι είναι τελικά αυτός ο "μπαμπούλας"....και ειδικά όταν προέρχοντε από έναν νέο άνθρωπο που η λογική λέει ότι το πρώτο πραγμα που θα αναρωτηθεί είναι γιατί σε εμένα...

 

Ο καρκίνος σε μεγάλο ποσοστό νικιέται ή μπορεί να νικηθεί ή εν τέλει να εξελιχθεί σε μια χρόνια ίσως ανίατη ασθένεια....δυστυχώς παραμένει ταμπού και μόνο η αναφορά της λέξης......μαθαίνουμε για αυτούς που φέυγουν τελικά...τους λιγότερους ...και όχι για αυτούς που νικάνε που είναι και οι περισσότεροι...και κάθε χρόνο θα είναι όλο και περισσότεροι. Και αν προσπαθήσουμε να αποφύγουμε την περιθωριοποίηση και τον ψυχολογικό αντίκτυπο που έχει αυτή στον καρκινοπαθή τότε οι νικητές θα είναι ακόμη περισσότεροι.

 

Κάθε φορά που ακούω ή διαβάζω την έκφραση "επάρατη νόσος" θέλω να δείρω τον βλάκα που απλά παπαγάλισε αυτό που του ακούγεται δραματικό μέσα στο ρεπορτάζ του μη καταλαβαίνοντας πως την ίδια στιγμή έριξε την ψυχολογία σε χιλιάδες ανθρώπους που έτυχε να το ακούσουν (για άλλη μια φορά).....ήμαρτον κύριε μαλάκα.....είναι μια ασθένεια....μια πολύ σοβαρή ασθένεια....αλλά νικιέται ....όχι πάντα αλλά στην πλειοψηφία της νικιέται.

 

Ας κάνουμε λοιπόν το παν για αυτούς που παλεύουν ώστε να τα καταφέρουν να ανήκουν στην πλειοψηφία....έτσι τιμούμε και την μνήμη όσων έφυγαν.

 

 

Έτσι ρε Νικόδημε! Τσαμπουκά παιδιά!

 

Χθες το βράδυ έγραψα και ένα ποστ στο μπλογκ μου επηρεασμένος από τα παραπάνω. Δεν ξέρω αν ακουστεί μελό, αλλά πραγματικά όταν το γραψα ένιωσα πολύ καλύτερα. Και πιο αισιόδοξος. Γιατί ο Γιώργος μου δωσε δύναμη και μου άνοιξε τα μάτια. Είναι στα αγγλικά, και παρότι δεν είχα σκοπό αρχικά, ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας, ειναι το we are floating in space (το πιο πρόσφατο) στην σελίδα http://www.auditorydriving.com/news.html

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτός είναι ένας δεύτερος σημαντικότατος λόγος που κοινοποίησα για όσους δεν γνώριζαν ήδη την ιστορία του Γιώργου....

.....

....έτσι τιμούμε και την μνήμη όσων έφυγαν.

 

+ 35.000.000

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν δεν κάνω λάθος, χρειάζεται 1€ από το 1/10 των μελών του noiz για να καλυφθούν τα πρώτα έξοδα. Οπότε αν κάποιος δεν έχει χρήματα και ντρέπεται να βάλει 1€, ας μην ντραπεί, είναι πολύ σημαντικό να βάλει έστω και τόσα!

 

Ακριβώς. Ακόμα και αν κάποιος δεν εχει δυνατότητα για πολλά ας μην κάνει πίσω λόγω ντροπής. Δεν υπάρχει χώρος και χρόνος για τέτοια.

Beauty is in the ear of the beholder.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια επισης πληροφορια σε αυτους που εχουν paypal, βαζουν το email  [email protected] στο send money και το ποσο και βγαζει και το ονομα που τα στελνεις.επισης η καταθεση θα παρει καποιο χρονο αλλα γινεται πιο γρηγορη αν ο λογαριασμος που τα στελνεις ειναι στο contact book σου.ειναι πανευκολο.

 

γιωργο καλη δυναμη.

 

This body. This body holding me. Be my reminder here that I

am not alone in

This body, this body holding me, feeling eternal all this

pain is an illusion...

 

(parabola by tool)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχει μεγάλη σημασία να ξέρουμε για ποιόν άνθρωπο μιλάμε:

 

Ο Τug είναι ένας από τους πιο τίμιους, δραστήριους και ευαίσθητους μουσικούς της ελληνικής ανεξάρτητης σκηνής. Υπήρξε ιδρυτικό μέλος, και ίσως ο κύριος συνθέτης/στιχουργός μιας από τις σημαντικότερες ελληνικές punk rock μπάντες της προηγούμενης δεκαετίας, τους Parkinsons, που είχαν έδρα την Πάτρα, και μετέπειτα των Reality Bites. Παράλληλα με τα σχήματα που συμμετείχε και μετά, μέχρι και σήμερα, γράφει και εκδίδει προσωπικές δουλειές με τόνους μουσικού υλικού στο project Tug, μόνος ή σε συνεργασία με φίλους του. Δημοσίευσε κείμενά του επί παντός επιστητού στο fanzine "Σπέρμα", του οποίου ήταν επίσης ο δημιουργός, ενώ κυκλοφόρησε συλλογές με διάφορες ανεξάρτητες/αυτοοργανωμένες μπάντες κάτω από τον ομώνυμο τίτλο. Τα τελευταία χρόνια γράφει στο προσωπικό του blog, το www.georgekant.com , που προαναφέρθηκε, ενώ ασχολείται με θέματα ηχογράφησης και μίξης.

 

Μια πραγματική μηχανή παραγωγής, πολυπράγμων και ανεξάντλητος. Πάντα σεμνός, και όχι σεμνότυφος, σε ένα χώρο που η ξιπασιά και το ευκαιριακό στοιχείο περισσεύει. Τιμή μου που έχουμε μοιραστεί το πατάρι.

 

Όλοι στο live της Παρασκευής.

Φιλικά - Γιώργος Παυλίδης

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γνώριζα, ευχαριστώ Νικόδημε για την ενημέρωση.

 

Ας βοηθήσουμε όλοι. Όσο μπορούμε.

 

ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ας βοηθήσουμε όλοι. Όσο μπορούμε.

 

Ας μην πιούμε έναν καφέ, ας μην αλλάξουμε χορδές, ας μην αγοράσουμε ένα πεταλάκι.

 

Όσο έχει και μπορεί ο καθένας. Ακόμα και ένα είναι καλύτερα από κανένα.

 

Επίσης, διαδώστε στο facebook, google+, twitter όπου και όπως μπορείτε.

 

 

Έτσι ακριβώς.

 

Ναι.

Bump (and share).

Είναι υπόθεση 1 λεπτού να στείλει κανείς όσα χρήματα μπορεί και δεν υπάρχει λόγος αναβολής.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου