Προς το περιεχόμενο

Ετοιμος για home stoudio?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα παδια!Ειμαι 23 χρονια επαγγελματιας μουσικος (πληκτρα)και αρχαριος στη ψηφιακη τεχνολογια για αυτο θα σας παρακαλουσα να με βοηθησετε με τις γνωσεις σας.Ετομαζω ενα στουντιακι στο σπιτιμου και θελω να μου πειτε με τα μηχανηματα αυτα που εχω εαν μπορω να ξεκινησω τις ηχοληψιες μου και να με βοηθησετε στο πως να το μονωσω.Λοιπον εχω ενα κομπιουτερ μια κονσολα yamaha mg12/4 δυο πληκτρα το coubase sx3 ενα πυκνωτικο μικ.beyer και ενα shure.Η δουλεια που το θελω ειναι για demo δικα μου και διαφορα σποτακια που φτιαχνω.Ο χωρος ειναι δωματιο 4επι4 και το υψος 2,80 εχει μια μπαλκονοπορτα ενα παραθυρο ντουλαπα και την πορτα.Παιδια θα με υποχρεωσετε πολυ εαν μου απαντησετε.Φιλικα.....Βen!

ben....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και σε σένα.

Βασικά δεν βλέπω πουθενά μαγνητόφωνο και φαντάζομαι θα χρησιμοποιείς το PC.Τι υπολογιστή έχεις? Βασικά για να κάνεις μια καλή αρχή χωρίς προβλήματα πρέπει να έχεις τουλάχιστον επεξεργαστή 3Gz μνήμη το λιγότερο 1Gb και μιά καλή κάρτα ήχου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και σε σένα.

Βασικά δεν βλέπω πουθενά μαγνητόφωνο και φαντάζομαι θα χρησιμοποιείς το PC.Τι υπολογιστή έχεις? Βασικά για να κάνεις μια καλή αρχή χωρίς προβλήματα πρέπει να έχεις τουλάχιστον επεξεργαστή 3Gz μνήμη το λιγότερο 1Gb και μιά καλή κάρτα ήχου.

Ευχαριστω πολυ που μπυ απαντησες! ο υπολογιστης μου ειναι-pentium® 3.2ghz 1gb η καρτα μου ειναι-creative sound x-fi.

ben....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορείς, ανάλογα με τις μουσικές σου βεβαια απαιτήσεις.. να κάνεις όποιαδήποτε δουλειά... τώρα αυτό που μπορεί να αλλάξεις αργότερα είναι η κάρτα ήχου, και να καταργήσεις τελείως το Yamahakι...Όχι όμως ότι δεν κάνεις τη δουλειά σου...

 

Τώρα κολώνω να σου απαντήσω για περισσότερα γιατί όπως λές και εσύ είσαι περισσότερα χρόνια στο χώρο και επαγγελματικά.. επομένως δεν ξέρω και τι απαιτήσεις έχεις ....

 

για εμένα τον ερασιτέχνη μουσικό της δεκαετίας.. μπορώ να κάνω τη δουλειά και με αυτά...

 

για την μόνωση δεν ξέρω να σου απαντήσω...

 

κάποιος άλλος ίσως....?

ΜΤΠ = Μην Το παρεξηγείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου