Προς το περιεχόμενο

Λογαριασμοί του υπολογιστή


Tasospelt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.. Στον υπολογιστή μου υπάρχουν δύο λογαριασμοί (accounts) (Windows XP). Και οι δύο έχουν τεθεί ως administrator accounts. Το πρόβλημα που έχω είναι όταν πάω να κάνω install εφαρμογές όπως Cubase , Guitar Rig , στον ένα λογαριασμό δουλεύουν κανονικά ενώ στον άλλον τρώνε χοντρά κολλήματα κ ειδικά για το Guitar Rig δεν ακούγεται καν ήχος !

 

Είναι γενικά κακό να δημιουργείς δύο accounts όταν πρόκειται να χρησιμοποιείς προγράμματα μεγέθους Guitar Rig κτλ ; Δυσκολεύται ο επεξεργαστής; Ή τότε τι άλλο μπορεί να φταίει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με τα πολλαπλά accounts. Ασφαλώς, δεν είναι δυνατόν να τρέξεις παράλληλα (με το καθένα από τα accounts σου) βαρειές εφαρμογές όπως το Cubase, αλλά υπό την προϋπόθεση ότι δεν κάνεις κάτι τέτοιο δεν μπορώ να φανταστώ σε τι οφείλεται το πρόβλημα.

 

Τώρα που το σκέπτομαι... μήπως όντως αυτό κάνεις; Διότι, αλλιώς πως θα είχες διαπιστώσει αυτό που λες και - πολύ περισσότερο - τι θα σου χρησίμευαν τα δύο accounts;

 

Δώσε μας τις απαραίτητες διευκρινήσεις.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γνωρίζω τα πράγματα σαν τον eye, αλλά μου είχε συμβεί το ίδιο κι εμένα όταν πρωτοέστησα τον υπολογιστή μου σε μουσικά και σε άλλα προγράμματα.

 

Αλλα κόλλαγαν, άλλα δεν άνοιγαν γιατι μου ζήταγαν το serial, και άλλα δεν έβλεπαν την κάρτα, πάντα στον άλλο account.

 

Μάλλον έχει να κάνει με την registry και είναι φυσιολογικό.

 

Αντί για δύο account φτιάξε δύο λειτουργικά, είναι καλύτερο και σιγουρότερο γενκότερα΄και πολύ λειτουργικότερα,.

 

Ακόμα και αν δήλωνα τα προγράμματα να δουλεύουν με όλους τους users στην εγκατάσταση πάλι προβλήματα δημιουργούνταν.

 

Φιλικά, και περίμενε βέβαια να ακούσεις και άλλες γνώμες, γιατι η δικιά μου είναι εμπειρική και εξ άλλου είμαι χαζός. Ο χαζός του χωριού :lol: :lol:

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου