Προς το περιεχόμενο

Ibanez Guitar Solo Competition - Stel Andre


Stel Andre

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους! Ειπα να παρω μερος στο νεο διαγνωνισμο της Ibanez. Παραθετω το λινκ! Ελπιζω να σας αρεσει!  :)

 

My Youtube channel --> Stel Andre - YouTube

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

κ μενα μου αρεσε η εκτελεση???(χαχα ηθελα να ρωτησω κ εγω για τους μαγνητες,μιας κ μου φαινονται ακτιβ)

 

 

σε τι τονο ειναι το κομματι?

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω παιδια. Φοραει του emg 89/85 active. Καλοι ειναι αν κ δεν ειμαι κ ιδιαιτερος φαν των active. Αρχικα επαιζα μι μινορε αλλα πιο κατω κανει κατι μετατροπιες. Ηταν ωραιο το backing. Μελωδικουρα!  ;D

My Youtube channel --> Stel Andre - YouTube

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ' άρεσε το παίξιμό σου (όχι όμως και ο ήχος σου). Έχεις πολύ καλή αίσθηση του τι πρέπει να παίξεις για να μην ακουστείς αδιάφορος και σε μερικά σημεία ήσουν εκπληκτικός. Στο τέλος όμως η ατυχής και μέτρια παιγμένη φράση σου (ίσως) σου στοιχίσει την περαιτέρω διάκριση.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ' άρεσε το παίξιμό σου (όχι όμως και ο ήχος σου). Έχεις πολύ καλή αίσθηση του τι πρέπει να παίξεις για να μην ακουστείς αδιάφορος και σε μερικά σημεία ήσουν εκπληκτικός. Στο τέλος όμως η ατυχής και μέτρια παιγμένη φράση σου (ίσως) σου στοιχίσει την περαιτέρω διάκριση.

Θα συμφωνήσω με το Νέστορα, αν και ο ήχος σε κάποια σημεία μου άρεσε πολύ, υπάρχουν μέρη που μου ακούγεται "πνιγμένος" (ίσως ένα wah ανοιγμένο εκεί, σταθερό, σε "περίπου" συγκεκριμένη θέση να βοηθούσε, ή ίσως αν άλλαζες μαγνήτη με τον επιλογέα).

 

Οι περισσότερες φράσεις πολύ ωραίες, χωρίς πολλά φρου φρου (έτσι πρέπει νομίζω), αλλά με χτίσιμο, κλιμάκωση (αν και όντως στο τέλος θα ήθελα ξέσπασμα), δομή, και προπάντων μέσα στο κομμάτι, δεν φαίνονται ξένες, είναι μέρος του.

 

Μπράβο σου από μένα, πολύ καλή προσπάθεια.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ' άρεσε το παίξιμό σου (όχι όμως και ο ήχος σου). Έχεις πολύ καλή αίσθηση του τι πρέπει να παίξεις για να μην ακουστείς αδιάφορος και σε μερικά σημεία ήσουν εκπληκτικός. Στο τέλος όμως η ατυχής και μέτρια παιγμένη φράση σου (ίσως) σου στοιχίσει την περαιτέρω διάκριση.

 

Ευχαριστω φιλε μου. Θα συμφωνησω μαζι σου! Πολλοι μου γραφουν οτι ο ηχος ειναι καλος κλπ. Προσωπικα κ μενα δε μαρεσει ο ηχος τοσο. Ειναι ψηφιακουρα το gx μαζι με το pod farm. Οσο για τη φραση στο τελος ναι δε μου κατσε καλα αλλα δυστυχως δε με επαιρνε ο χρονος για να το ξαναγραψω. Ασε που αλλο σκοπευα να κανω αλλα δε με αφηνε ο ηχος. Ο ηχος εσβηνε πολυ γρηγορα κ χαιρομαι που το ακουσες κ συ γιατι νομιζα οτι ειμαι τρελος κ το ακουω μονο εγω χαχα. Δεν ειμαι φαν των ακτιβ μαγνητων, και το αστειο ειναι οτι παρολο που ειναι ακτιβ δεν "φωναζουν" καθολου. Μαλιστα απορησα και αλλαξα κ μπαταρια. Τπτ δεν αλλαξε. Δοκιμασα ενα take με την Musicman και απλα... καμια σχεση. Ομως ο διαγωνισμος ειχε σαν ορο την χρηση ιμπανεζ κιθαρας. Οποτε αυτη ειχα διαθεσιμη. Αλλαζω κ μαγνητη σε καποια σημεια αλλα δεν αλλαζουν τοσα οσα θα θελα.

 

Οπως κ να χει ευχαριστω για τη στηριξη και τις παρατηρησεις σας! Θα τις εχω υποψη για το μελλον!  ;)

My Youtube channel --> Stel Andre - YouTube

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θέλω να ρωτήσω το σόλο είναι αυτοσχεδιασμός ? Ένα είναι σίγουρο αυτό το take είναι για πολύ ψηλά.Όσο για το κλείσιμο δε βλέπω να χάνει στον ήχο σε σχέση με άλλα entries.Καλά για το κυρίως θέμα του take δεν το συζητάμε τα σχόλια στο video μιλάνε από  μόνα τους.Όταν η εμπειρία συναντά την τεχνική ο Stel Andre θα'ναι εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου