Προς το περιεχόμενο

Ibanez Guitar Solo Competition - Stel Andre


Stel Andre

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ θέλω να ρωτήσω το σόλο είναι αυτοσχεδιασμός ? Ένα είναι σίγουρο αυτό το take είναι για πολύ ψηλά.Όσο για το κλείσιμο δε βλέπω να χάνει στον ήχο σε σχέση με άλλα entries.Καλά για το κυρίως θέμα του take δεν το συζητάμε τα σχόλια στο video μιλάνε από  μόνα τους.Όταν η εμπειρία συναντά την τεχνική ο Stel Andre θα'ναι εκεί.

 

Ευχαριστω πολυ φιλε μου! Βασικα την ιδεα την σκεφτηκα το προηγουμενο βραδυ. Το επομενο πρωι σηκωθηκα και την ηχογραφησα. Ποτε γενικα δεν γραφω τελειως στην τυχη. Παιζω μια δυο φορες αυτοσχεδιαστικα να δω τι παιζει, που να κινηθω στην ταστιερα, να χτισω στο κεφαλι μου καποιο theme.

 

Γενικα ειμαι της φιλοσοφιας οτι βαριεμαι απλα να σολαρω πανω σε ενα backing track αοριστα. Αυτο το κανω σπιτι μου για εξασκηση. Ομως σε ενα βιντεο, νομιζω ειναι καλο να χεις να πεις κατι. Θελω να σεβομαι το backing που μου δινεται για να παιξω, να σεβομαι τον χρονο που εχω για να παιξω και τελος να να προσπαθησω να ακουστω "ενα" με το κομματι. Να γινω μερος του και να μην το εκμεταλλευτω απλα για να σολαρω. Γι αυτο ανεφερα και την λεξη theme πριν. Μ αρεσει το τελικο αποτελεσμα να ειναι themed. Κατα την δικη μου προσεγγιση παντα ολα αυτα..!  ;)

My Youtube channel --> Stel Andre - YouTube

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

αυτό που λες για την κιθάρα να είναι ένα με το backing φαίνεται ξεκάθαρα...και επίσης o ήχος απ'το pod farm έχει καλή ποιότητα απ'ότι φαίνεται...βέβαια δεν ξέρω και κατά πόσο καλύτερο θα μπορούσε να ήταν το αποτέλεσμα...όσο για τον αυτοσχεδιασμό θα συμφωνήσω.τα αποτελέσματα ξέρουμε πότε βγαίνουν ?

Καλή επιτυχία και στους δύο Ucci...Papaducci και Steltrucci σε διαφορετικό διαγωνισμό ο καθένας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλή επιτυχία και στους δύο Ucci...Papaducci και Steltrucci σε διαφορετικό διαγωνισμό ο καθένας.

 

κι εγω με τη σειρα μου να σας ευχηθω για τα πρωτεια  :D  :D  :D

 

(παρεπιπτοντως δεν εχω ιβανεζ -_- παιζει κανενας αλλος διαγωνισμος  ???

 

;D ;D ;D

http://reckoninghour.com/

 

rEaL mUsIc

rEaL nEwS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό που λες για την κιθάρα να είναι ένα με το backing φαίνεται ξεκάθαρα...και επίσης o ήχος απ'το pod farm έχει καλή ποιότητα απ'ότι φαίνεται...βέβαια δεν ξέρω και κατά πόσο καλύτερο θα μπορούσε να ήταν το αποτέλεσμα...όσο για τον αυτοσχεδιασμό θα συμφωνήσω.τα αποτελέσματα ξέρουμε πότε βγαίνουν ?

Καλή επιτυχία και στους δύο Ucci...Papaducci και Steltrucci σε διαφορετικό διαγωνισμό ο καθένας.

 

 

Aρχικα σας ευχαριστω! Οσο για τα αποτελεσματα, θα βγουν προς το Μαιο. Εχουμε καιρο!

My Youtube channel --> Stel Andre - YouTube

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εγω με τη σειρα μου να σας ευχηθω για τα πρωτεια  :D  :D  :D

 

(παρεπιπτοντως δεν εχω ιβανεζ -_- παιζει κανενας αλλος διαγωνισμος  ???

 

;D ;D ;D

είσαι άτυχος εχθές έκλεισε ο 8th live4guitar που συμμετέχει ο Papaducci αλλά υπάρχει ένας αποκλειστικά ελληνικός σε blues ύφος.

-LEDITION DIVINE CONTEST 3- [the blue way]

 

Υπάρχει περιθώριο μέχρι τις 20 Μαρτίου για νέα entries.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να σαι καλα βρε μαικ! για τον 8th live4guitar τον δοκιμασα..αλλα δε φανηκα να διακατεχω το τρακ (αν με πιανεις ;D ;D)

 

ο ελληνικος διαγωνισμος φαινεται κι εκεινος ωραιος και ισως τον δοκιμασω υπο την προ'υ'ποθεση οτι οι Papaducci και Steltrucci δε θα συμμετασχουν!!!

ααχααχααααχαααχ  ;D ;D ;D ;D

http://reckoninghour.com/

 

rEaL mUsIc

rEaL nEwS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ωραιο μελωδικο σολο.

Ανιχνευω εντονες επιρροες απο Petrucci?

Καλη επιτυχια στο διαγωνισμο! Πως γινεται ψηφιζει καπως το "κοινο";

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως γινεται ψηφιζει καπως το "κοινο";

 

δυστυχως οχι υπαρχει κριτικη επιτροπη για αυτο τον σκοπο

 

 

Ανιχνευω εντονες επιρροες απο Petrucci?

 

αληθεια? πως κι εβγαλες τετοιο συμπερασμα βρε?  ;D ;D ;D  :P

http://reckoninghour.com/

 

rEaL mUsIc

rEaL nEwS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προς just_me:αν δηλώσεις συμμετοχή καλή επιτυχία...αν το'χεις το blues μη φοβάσαι.

προς όλους:στον περσινό διαγωνισμό της ibanez μάλλον ψήφιζαν γιατί είδα ένα entry που έλεγε vote for me here και έδινε link... :o αλλά αυτός είναι με επιτροπή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου