Προς το περιεχόμενο

seymour duncan tb4 /tb5


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χωρίς να έχω προσωπική εμπειρία από τον TB-5,το συγκεκριμένο video αποτελεί δυσφήμιση για το συγκεκριμένο μαγνήτη με χρήση gain...Στα καθαρά ήταν οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 63
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δες τα βιντεο του aris17561 με την ESP Horizon...

Καπου εχει και ενα με μια jackson που φοραει τον ΤΒ-5...

 

Αν γράψεις tb5 στο yt πρώτη μούρη τον Άρη βγάζει

 

 

το βαλα, μήπως ήθελε κανείς να τ' ακούσει λόγω της συζήτησης εχθές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν γράψεις tb5 στο yt πρώτη μούρη τον Άρη βγάζει

 

 

 

το βαλα, μήπως ήθελε κανείς να τ' ακούσει λόγω της συζήτησης εχθές

 

Μπα μην ανεβαζεις δικα μου βιντεο... Προτιμουμε τα ξενα καλυτερα... Ακομα και σε τεοιες απλες φασεις δηλαδη κιθαρα - ενισχυτης - μικροφωνο , υπαρχει η αντιληψη οτι κατι εχω κανει λαθος... Δεν εχει σημασια αν δεν υπαρχει λαθος... Ειναι δεδομενο... Το εκανε ο Αρης ? Ε μαλακια ειναι... !!! Που να βγαλω κι εγω την πικρια μου ?  :'( :'( :'(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εγω σε αυτο το βιντεο αναφερομουν...

Οχι επειδη ειναι ο Αρης αλλα ειναι το πιο χαρακτηριστικο βιντεο του SD CUSTOM μαζι με τα βιντεο του ignatiou...

Καταλαβαινεις πολυ καλα τι κανει και τι οχι...

Τα χαρακτηριστικα φαινονται σε αυτο...

Αν και εχει λιγο μπασσακι παραπανω απ'οσο θα ηθελα...

 

ΥΓ:Ρε Αρη τα G1275T ακουγονται πολυ καλυτερα απο τα V30...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα μην ανεβαζεις δικα μου βιντεο... Προτιμουμε τα ξενα καλυτερα... Ακομα και σε τεοιες απλες φασεις δηλαδη κιθαρα - ενισχυτης - μικροφωνο , υπαρχει η αντιληψη οτι κατι εχω κανει λαθος... Δεν εχει σημασια αν δεν υπαρχει λαθος... Ειναι δεδομενο... Το εκανε ο Αρης ? Ε μαλακια ειναι... !!! Που να βγαλω κι εγω την πικρια μου ?  :'( :'( :'(

 

Εδώ έχεις ένα λάθος,προσωπικά ανέβασα τα συγκεκριμένα γιατί είναι συγκριτηκά των μαγνητών που σημαίνει(το πιο πιθανόν και το πιο σωστό) πως είναι σε ίδια κιθάαρα,σε ίδιο ενισχυτή και με ίδιες ρυθμίσεις στον ενισχυτή για να φανεί η καθεαυτού διαφορά των μαγνητών

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα μην ανεβαζεις δικα μου βιντεο... Προτιμουμε τα ξενα καλυτερα... Ακομα και σε τεοιες απλες φασεις δηλαδη κιθαρα - ενισχυτης - μικροφωνο , υπαρχει η αντιληψη οτι κατι εχω κανει λαθος... Δεν εχει σημασια αν δεν υπαρχει λαθος... Ειναι δεδομενο... Το εκανε ο Αρης ? Ε μαλακια ειναι... !!! Που να βγαλω κι εγω την πικρια μου ?  :'( :'( :'(

 

Άρη, σόρρυ, αλλά προτιμάω βίντιοζ που να δείχνουν όλο το range του μαγνήτη από γκα-γκα-γκα-γκααααα-γκ-γκ-γκ-γκαααα...

 

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"The JB was initially designed to be used with 250K pots, which cut some of the higher frequencies when compared to their 500K counterparts."

 

Γιατί διαβάζεις άρθρα και δεν διαβάζεις τι γράφει ο κατασκευαστής που - ίσως ;) - να ξέρει καλύτερα; Αν τον είχε φτιάξει για 250k pots δεν θα το έλεγε;

 

"Some players use it with 250K pots to smooth out the highs."

 

http://www.seymourduncan.com/products/electric/humbucker/high-output/sh4_jb_model/

 

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί διαβάζεις άρθρα και δεν διαβάζεις τι γράφει ο κατασκευαστής που - ίσως ;) - να ξέρει καλύτερα; Αν τον είχε φτιάξει για 250k pots δεν θα το έλεγε;

 

"Some players use it with 250K pots to smooth out the highs."

 

http://www.seymourduncan.com/products/electric/humbucker/high-output/sh4_jb_model/

 

Φίλε μου δε μπορώ να καταλάβω την επιμονή σου......

Ο συγκεκριμένος μαγνήτης φτιάχτηκε σε συνεργασία με τον Jeff Beck για μια "tele-gib" όπως την ονόμασαν και χρησιμοποιούσαν 250κ ποτενσιόμετρα.....

Δες όμως κ με τι τον χρησιμοποιεί ο κατασκευαστης του :To use JB convenient as possible, many players including Jeff Beck himself and Seymour W. Duncan, use 250K pots instead of 500K pots that are commonly used with humbuckers.

 

Υ.Γ. ο jb δεν σημαίνει jeff beck(όπως τον αναφέρουν πολλοί) αλλά "jazz n blues"

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει σημασια αν δεν υπαρχει λαθος... Ειναι δεδομενο... Το εκανε ο Αρης ? Ε μαλακια ειναι... !!! Που να βγαλω κι εγω την πικρια μου ?  :'( :'( :'(

 

όχι εντάξει μη νοιώθεις έτσι.. καλό ήταν εντάξει ωραία ακούγεται!  ;)

 

πάντως ένα βίντεο με ξύσιμο αν μπορεί κάποιος να βρει γιατί δεν έχω καταλάβει ακριβώς τι είναι  ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου