Προς το περιεχόμενο

Hollow Body κατασκευές


nasokosm

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φ Α Ν Τ Α Σ Τ Ι Κ Η !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Ω ρε μάνα μου πώς θα λαλάει ο κέδρος!!!!!

 

Νάσο είσαι master luthier.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακό έχει παραγίνει.......ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ!  Nasokosm, αλλά και τ'άλλα παιδιά (Hellfire, Fidelis, Argytar που είσαι βρε γιατρέ..., e.t.c.), με τις δημιουργίες σας μας κολάζετε τέτοιες δύσκολες εποχές..... >:(    ;) ;D

  Nasokosm ίσως η πιο όμορφη κιθάρα (για τα γούστα μου και χωρίς "παρεξήγηση" από τ'άλλα παιδιά.... ::)), που έχω δει εδώ, από εσάς τους μάγους-Μάστορες......Εύγε!

  Έτσι...!

 

+1000

Μπραβο Νασο!!! :D

Rest in Peace, Rest in Polaris!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακό έχει παραγίνει.......ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ!  Nasokosm, αλλά και τ'άλλα παιδιά (Hellfire, Fidelis, Argytar που είσαι βρε γιατρέ..., e.t.c.), με τις δημιουργίες σας μας κολάζετε τέτοιες δύσκολες εποχές..... >:(    ;) ;D 

 

Πες το ψέματα αν είσαι από την άλλη πλευρά αυτές οι κιθάρες ειναι δέλεαρ και γω παθαίνω με τις κιθάρες των άλλων, μου κάνουν κλικ και πάω στην επόμενη ;D

 

Ευχαριστώ άπαντες!

για ήχο θα επανέλθω να βρούμε τον κατάλληλο παίκτη πρώτα ;D

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Μπράβο Νάσο, απίστευτη φαίνεται η κιθάρα!!!

Πολύ ωραίο το 3piece neck και τα ebony bridge, pickguard και tailpiece!

Η συγκεκριμένη γέφυρα, αν πρόκειται για την Γερμανική, πιστεύω είναι ότι καλύτερο!

Πως στήριξες τον humbucker; στο pickguard; γιατί δεν βλέπω pickup ring...

Ανυπομονώ κι εγώ να την ακούσω!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο Νάσο, απίστευτη φαίνεται η κιθάρα!!!

Πολύ ωραίο το 3piece neck και τα ebony bridge, pickguard και tailpiece!

Η συγκεκριμένη γέφυρα, αν πρόκειται για την Γερμανική, πιστεύω είναι ότι καλύτερο!

Πως στήριξες τον humbucker; στο pickguard; γιατί δεν βλέπω pickup ring...

Ανυπομονώ κι εγώ να την ακούσω!!!

Για τη γέφυρα από αυτές που υπάρχουν στο νετ πιστεύω ειναι η καλύτερη, αργότερα θα φτιάξω μια μονοκόμματη χωρίς βίδες γιατί ο καβαλάρης δίνει αρκετό ακουστικό τόνο στο όργανο :D

Επειδή δεν έχω καταλήξει σε μαγνήτη θέλω να βάλω και τον PAF 57 επάνω,τον έχω κολλήσει με αυτοκόλλητο διπλής όψης :D

Για να γίνει αυτό σε κάθε μαγνήτη που βάζω επάνω αλλάζω την μεταλλική πλάκα από κάτω με μια που της έχω κόψει τα αυτάκια και τις έξι βίδες με άλλες κοντύτερες για να χωράει χωρίς να ακουμπάει στο καπάκι ;)

Ο Benedetto floating που είχε πάνω της η κιθάρα του Θοδωρή κατασκευής Λουκάκη (πολύ ωραίο όργανο!)είχε ψηλό dc resistance και χαμηλό output  προφανώς για να κόψει μικροφωνισμούς

 

Ήδη έχω κόψει τέσσερα μανίκια 3ply από flame maple καί άλλαξα γωνία-14 μοίρες- και σχήμα headstock μήπως και βρώ κάποιο να μ αρέσει

Τα λέμε !

Ευχαριστώ παίδες!

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 χρόνια αργότερα...
Στις 10/1/2016 στις 2:01 ΜΜ, cigaret13 είπε

Το κακό έχει παραγίνει.......ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ!  Nasokosm, αλλά και τ'άλλα παιδιά (Hellfire, Fidelis, Argytar που είσαι βρε γιατρέ..., e.t.c.), με τις δημιουργίες σας μας κολάζετε τέτοιες δύσκολες εποχές..... >:(    ;) ;D 

  Nasokosm ίσως η πιο όμορφη κιθάρα (για τα γούστα μου και χωρίς "παρεξήγηση" από τ'άλλα παιδιά.... ::)), που έχω δει εδώ, από εσάς τους μάγους-Μάστορες......Εύγε!

 

 

Έτσι...!

 

Δύσκολες εποχές ε? Το λέμε από το 2010... Πού να ήξερες τι έρχεται το 2019!!!

 

Τέλος πάντων το thread μπαίνει κάτω από το μικροσκόπιο Νάσο αν καταλαβαίνεις τι εννοώ...

  • Χαχα 1

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα καλά μέχρι στιγμής, θα χρειαστώ περισσότερες λεπτομέρειες για το V dovetail joint...

Ίσως το youtube βοηθήσει.

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου