Προς το περιεχόμενο

Epiphone Κορέα vs Κίνα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

επειδη δεν εχω καταφερει ακομα να βρω για να κανω συγκριση εσεις (πιθανολογωντας παντοτε )ποια θα προτιμουσατε :μια epiphone les paul custom 2012 ή μια epiphone les paul του 98-99?δηλαδη σε τι μπορει να διαφερουν ποιοτικα(εκτος απο μαγνητες και τα κλειδια grover -kluson[που ειναι πιο ομορφα αλλα ισως οχι τοσο σταθερα])?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

τι να σου πω....η αληθεια ειναι οτι εχω στην κατοχη μου μια lp snakepit του 98 κορεατισα (την οποια ειχα χρυσοπληρωσει τοτε  :-X καθως εφτανε κοντα στα λεφτα αμερικανας). Το οργανο μεχρι σημερα ειναι η κυρια μου ηλεκτρικη. Φοβερο playability, arketo sustain, ελαφρυ (ειναι chamberd) και με πολυ ωραιο ηχο. Βεβαια απαραιτητη ηταν η αλλαγη των μαγνητων μιας και οι oem ηταν αρκετα αχρωμοι και μουντοι. Οποτε με ενα σετ JB/Jazz ειμαι κομπλε! Εφαγα τα ταστα και ξαναπερασα αλλα στον enigmagt και μεχρι σημερα πραγματικα απολαμβανω το οργανακι μου!

 

Ειλικρινά εχω παιξει με παρα πολλες κιθαρες! Δεν βρηκα ποτε λογο να αντικαταστησω την epi μου....

 

Το θεμα ειναι οτι δεν ξερω κατα ποσο επεσα στο "οργανο" η αν ολα ηταν ετσι. Σιγουρα ομως η κορεατισα μου ειναι ανωτερη απο τις περισσοτερες σημερινες κινεζικες και λεω περισσοτερες γιατι αν ανεβεις σε λεφτα υπαρχουν και πολυ καλες κινεζικες epi

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου