Προς το περιεχόμενο

Squier Classic Vibe vs Fender Standard Telecaster


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα συμφορουμήτες, δε βρήκα κάτι ανάλογο μέσα και είπα να ρωτήσω!!

Επειδή δοκίμασα μια classic vibe και έμεινα ικανοποιημένος όμως απ'την άλλη λέω είναι Squier και την Fender δεν είχα την τύχη να την δοκιμάσω!!Μπορεί κανείς να ρίξει λίγο φως στην υπόθεση, γιατί σκέφτομαι να πάρω τέλε και πιο πριν είχα epiphone γι αυτό έχω ενδοιασμούς για την Squier(λόγω του οτι η epiphone δε ήταν εντάξει)!!

 

Ευχαριστώ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε συγκριση με την Fender δεν ξερω τι λεει, παντως εγω μια classic vibe 60s strat που ειχα, μ αρεσε. Ωραιοι μαγνητες, ωραιος ηχος, ωραιο feeling στο μπρατσο.

Στα λεφτα των classic vibe ειναι δυσκολο να βρεις κατι καλυτερο πιστευω :)

Ain't nothing but the blues. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...δε βρήκα κάτι ανάλογο μέσα και είπα να ρωτήσω!!

 

Ακριβώς κάτω από τις απαντήσεις θα βρείς αρκετα threads που αφορούν τη συγκεκριμένη κιθάρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η classic vibe μετράει άπειρα !

να την πάρεις χωρίς δεύτερη σκέψη ..κράτα τα ρέστα και πάρε κατι άλλο σε εξοπλισμό.

Rock..Dust..Light..Star

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα 2 βίνταζζζζζζζζ ;D Τέλε ,τώρα έχω μία ,καθότι την άλλη τη ρευστοποίησα  ;D και πήρα μια Σκουάιαρ τέλε  Αφίνιτι .

Μια χαρά είναι για τη δουλειά που τη θέλω ,πόσο μάλλον αυτή που λες εσύ που είναι και καλύτερη απ τη δικιά μου.

Εξαρτάται τι ψάχνει ο καθένας και τι περιμένει από ένα όργανο ,τι ενισχυτή έχει ,τι χρήση κάνει ? λάιβ ,ή σπιτικές εργασίες  ;D. Αυτά ποικίλουν .

Ο ειδικός Φενδερολόγος του ΝΟΙΖ  Superfunk έχει εξαντλήσει το θέμα ,ψάξε στο φόρουμ περί αγοράς Τελεκάστερ και θα δεις μια θεματάρα ΝΑΑΑΑΑΑΑ με το συμπάθειο ,όπου αναλύει λεπτομερώς τα τι και πως ,και για τη συγκεκριμένη που ρωτάς.

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...αν θα άλλαζα μαγνήτες τι θα μπορούσα να βάλω για να μη χαλάσω και τον χαρακτήρα της??

Δεν χρειάζεται αλλαγή μαγνητών (στη δική μου δεν άλλαξα) καθότι ο χαρακτήρας της είναι αυτός που πρέπει. ;) Μόλις θα την πάρεις στα χέρια σου και παίξεις (σε ενισχυτή)  θα καταλάβεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου