Προς το περιεχόμενο

Λέω να πιάσω το μπάσσο...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το VM J-bass το βρισκω 300 ευρω καινουριο

-satin finish neck

-duncan designed μαγνητες

-traditional bridge

-ωραιο χρωμα σωματος

-ασχημο χρωμα headstock

 

Το CV J-bass το βρισκω 240 μεταχειρισμενο

-gloss finish neck

-squier μαγνητες

-high mass bridge

-ασχημο χρωμα σωματος

-ωραιο χρωμα headstock

 

δυσκολη απόφαση...

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 124
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Βρε πανάθεμά σε που χεις τσουτσουρώσει "μπάσο θέλω, τώρα βρε το θέλω", τα έπιασες στα χέρια σου;

Έπαιξες να δεις τι σου "καθεται";

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

 

δυσκολη απόφαση...

Μάλλον λάθος και όχι δύσκολη...

 

Δεν με παρακολούθησες νωρίτερα-θες P και όχι J  ;)

 

Αιτιολόγησης:

Θες να παίξεις funk και stoner.

Το stoner είναι μια μουσική «βαρβατίλας»  ;D και νομίζω ότι αυτό είναι κοινώς αποδεκτό. Εδώ θα δανειστώ παλιότερη ρήση του SF, που έχει καταδείξει ότι το «πιο ανδρικό μπάσο είναι το P» . Οπότε ανδρικό+βαρβατίλα=P

 

Αναφορικά με το funk στοιχείο: Με δεδομένο ότι ένα μπάσο έχει περάσει στην ιστορία ως «funk machine», δηλαδή το P του μακαρίτη του Jamerson, πάλι σε P καταλήγουμε  ;D

 

Οπότε θες P αλλά δεν το ξέρεις  ;D ;D ;D   

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι μου καθεται και αηδίες! Αυτα ειναι για τους φλώρους! Θελω μπασο λεμεεεεε!

 

πλάκα κανω εννοείται! ;D ;D

 

ενταξει προσωράω το θεωρητικό κομματι της αποφασης και όταν με το καλό φυγει ο laney θα παω να παιξω μερικά μπάσα. (Αν και τι να καταλαβω ετσι ασχετιλας που ειμαι!)

 

ό,τι βρω δηλαδή, γιατι πριν κανα 2 μηνες ψαχναμε με ενα φιλο μου να δοκιμασει CV ΚΙΘΑΡΕΣ και δε βρισκαμε πουθενα, οργωσαμε ολα τα μαγαζια στο κεντρο. "Την παραγγελνετε και την φερνουμε" ήταν η απάντηση. "Και πως θα καταλαβουμε αμα μας κανει?" ρωταω εγω ο χαζος. "Απο το θομαν πως καταλαβαινετε αν σας κανει?" μου ειπανε ;D

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ό,τι βρω δηλαδή, γιατι πριν κανα 2 μηνες ψαχναμε με ενα φιλο μου να δοκιμασει CV ΚΙΘΑΡΕΣ και δε βρισκαμε πουθενα, οργωσαμε ολα τα μαγαζια στο κεντρο. "Την παραγγελνετε και την φερνουμε" ήταν η απάντηση. "Και πως θα καταλαβουμε αμα μας κανει?" ρωταω εγω ο χαζος. "Απο το θομαν πως καταλαβαινετε αν σας κανει?" μου ειπανε ;D

Οκ, έπρεπε να του πεις φερτην και αν δεν μου κάνει στη δίνω πίσω σε μια βδομάδα και μου δίνεις τα λεφτά μου.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε θες P αλλά δεν το ξέρεις  ;D ;D ;D    

 

χμμμμμ

 

θα δοκιμάσω και απο κοντα τα P απλα ρε συ στα βιντεο που εχω δει (και ειναι πολλα ;D) μεχρι στιγμης προτιμάω τον ηχο που βγαζουν απο J. Δε ξερω, δε μου φαινονται και πολύ διαφορετικά εδώ που τα λέμε, αλλά το J εχει κατι ωραιο στις ψηλές συχνότητες, που το άλλο δεν έχει. Το P μου ακουγεται πιο μουντο ισως.

 

Επισης το J με εχει ψησει που εχει 2 μαγνητες με ξεχωριστα βολιουμ, σα να ειναι πολυ πιο ευελικτο μου φαινεται

 

Τι να πω, σιγουρα θα δοκιμάσω και το P. Δηλαδή τοσο ακυρο ειναι το J για φανκιες και στονεριες?

 

Οκ, έπρεπε να του πεις φερτην και αν δεν μου κάνει στη δίνω πίσω σε μια βδομάδα και μου δίνεις τα λεφτά μου.

 

εεεε δε βαριέσαι, δεν ηθελα να τσακωθω οπότε το έκανα γαργάρα. Αλλα τότε ήμουν απο αυτους που θελουν να δοκιμασουν για να δουνε τι τους καθεται! (πλακα παλι, ετσι? ;D ;D ;D)

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε θες P αλλά δεν το ξέρεις  ;D ;D ;D   

Τρείς το λάδι τρείς το ξύδι δέκα το λαδόξυδο.

Μακριά από τα ξύδια πρωινιάτικα Κσεφτέρι.

Συλλογιστική ότι να ναι....  ;D

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

χμμμμμ

 

θα δοκιμάσω και απο κοντα τα P απλα ρε συ στα βιντεο που εχω δει (και ειναι πολλα ;D) μεχρι στιγμης προτιμάω τον ηχο που βγαζουν απο J. Δε ξερω, δε μου φαινονται και πολύ διαφορετικά εδώ που τα λέμε, αλλά το J εχει κατι ωραιο στις ψηλές συχνότητες, που το άλλο δεν έχει. Το P μου ακουγεται πιο μουντο ισως.

 

Επισης το J με εχει ψησει που εχει 2 μαγνητες με ξεχωριστα βολιουμ, σα να ειναι πολυ πιο ευελικτο μου φαινεται

 

Τι να πω, σιγουρα θα δοκιμάσω και το P. Δηλαδή τοσο ακυρο ειναι το J για φανκιες και στονεριες?

 

 

 

Βρε εννοείται ότι είναι... έγκυρο για τα πάντα όλα  ;D

 

Φυσικά σου δίνει μεγαλύτερη ηχητική παλέτα με τους δύο μαγνήτες. Και αν κατάλαβα καλά υπέκυψες και εσύ στην γοητεία της... καραμούζας του bridge μαγνήτη  ;D 8)  

 

@Audio: Επαγωγική σκέψη βρε  ;D ;D ;D

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου