Προς το περιεχόμενο

Λέω να πιάσω το μπάσσο...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το χειρότερο είναι πως εδω μέσα μπαίνουν παιδάκια που πραγματικά πιστεύουν αυτά που γράφουν οι παραπάνω κύριοι.

Τεσπα, δε ξοδεύω ούτε ένα παραπάνω εγκεφαλικό κύτταρο.

 

Αυτός ο αλήτης ο Μαραθώνας φταίει μας έχει κάψει τα εγκεφαλικά κύτταρα με τη σχολή του

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 124
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι είσαστε πάνω απο 30 χρονών.

Και γω ρε φίλε.

Περνάνε τα ρημάδια.....

 

ο φιλος μου παντως μου ειπε οτι ειναι χαλια το μπασο και οτι ενδιαφερεται να το ανταλλαξει με ενα ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΩΡΑΙΟ ΜΠΑΣΟ απο ΑΙΣΘΗΤΙΚΗΣ πλευρας...

 

να σαν και αυτο

Αυτά τα μονόπαντα μπάσα ρε φίλε μου φερνουν κάτι μεταξύ Moby Dick και άνθρωπο- ελέφαντα.

Αλλά στα χέρια μπασιστών (και όχι καλαμπόρτζων) κελαηδάνε, παρεμπιπτόντως.

 

Το χειρότερο είναι πως εδω μέσα μπαίνουν παιδάκια που πραγματικά πιστεύουν αυτά που γράφουν οι παραπάνω κύριοι.

Έχεις δίκιο. Αλλά τι να τον κάνουμε; Ένα εκατομμύριο posts έχει ο γεροκάγκουρας.

Να τον πετάξουμε; Έτσι απλά; Μερκελιστής είσαι;

 

Τεσπα, δε ξοδεύω ούτε ένα παραπάνω εγκεφαλικό κύτταρο.

Είναι πολύ εύκολο για σχολιασμό. Το προσπερνάω.

 

Δηλαδή εγώ που έχω σχεδόν στοκ το 1o μου affinity P-bass, πέρνω κατευθείαν την υπηρεσία καθαριότητας του δήμου?...

Θα σου στείλω το παιδί και σένα.

Μην τα πετάτε παιδιά.

Σε μένα.....

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως, κάνοντας στοχευμένες ερωτήσεις σε συνφορουμίτες, είδα φως στη προσπάθειά μου να κάνω σωστές εκτιμήσεις σε διάφορα ζητήματα απόκτησης πρωτόλειου μπασιστικού εξοπλισμού.

 

Το μυστικό είναι το εξής: όταν ρωτάς κάτι και σου απαντούν κάτι που σου τη σπάει, 99,9% έχουν δίκηο αυτοί, διότι αν ήξερες τότε - ούτως ή άλλως - δε θα ρώταγες.

 

Αυτή είναι η μέθοδος που προτείνω στον καθένα.

 

Επί τη ευκαιρία - αγόρασα τελικά απομίμηση precision και ενισχυτή Orange, του οποίου ένα κατασκευαστικό πρόβλημα έλυσα πλήρως, πάλι με τη βοήθεια συνφορουμιτών. Δυστυχώς, δεν έχω ακόμη οργανώσει την περίοδο της μαθητείας μου, αλλά θα γίνει και αυτό.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς, δεν έχω ακόμη οργανώσει την περίοδο της μαθητείας μου, αλλά θα γίνει και αυτό.

Χριστέ μου...μετά τη Κύπρο...κι άλλο κακό θα μας βρεί!!!!!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς, δεν έχω ακόμη οργανώσει την περίοδο της μαθητείας μου, αλλά θα γίνει και αυτό.

 

Σε βρίσκω ασυντόνιστο ,να πας καρφί στη σχολή του Μαραθώνα ,μη το συζητάς  8)

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτον, μη το χέζετε όσοι μπαίνετε στον κόπο να πατήσετε "Αποστολή".

 

Δεύτερον,

 

αγόρασα τελικά απομίμηση precision και ενισχυτή Orange

 

Toomuchmetalforonehand-1.jpg

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@om : φιλε μου AΥΤΗ Η ΩΡΑ ειναι η ωρα του παιδιου πανω απο 30 ετων .Για τις αλλες ηλικιες υπαρχει και παιδικη χαρα.Μην τα παιρνεις ολα σοβαρα εδω μεσα  :D

@marathon που χαθηκες κυριε διαφημιστα ; :o :o

@Αudiokostas ...o φιλος σου μονο μπασα μαζευει ;εχω και κατι μπαζα δεν τον στελνεις και απο εδω; ::)

@superfunk ...στην εχω φυλαγμενη απο το αλλο Τhread με τον ντραμερ που θελει να ακουσεις τα παιξιματα του  ;D

Αυτο με τον trolley ειναι απο τις ευχαριστες εκπληξεις του noiz !!!Μπασο ε!!!!!!!!!!!!! >:( >:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο με τον trolley ειναι απο τις ευχαριστες εκπληξεις του noiz !!!Μπασο ε!!!!!!!!!!!!! >:( >:(

...όταν απογοητεύεσαι από τα άλλα όργανα...υπάρχει και το μπάσο!!! ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...όταν απογοητεύεσαι από τα άλλα όργανα...υπάρχει και το μπάσο!!! ;)

Σωστά.

Το μπάσο.

Το καταφύγιο των φτωχών, απογοητευμένων κι αδυνάτων μουσικών.

Ο Ρομπέν των Δασών των Μουσικών Οργάνων.

Στην αγκαλιά του τους παίρνει και ποτέ δεν απογοητεύει.

Βρίσκεται εκεί με το στιβαρό του μπράτσο, σοβαρό και μετρημένο, καθηλωτικό κι αγέρωχο, ανεπηρέαστο στις ατραπιαίες αλλαγές του καιρού, καταιγισμό ακκόρντων και ουρλιαχτά σόλων. Δίνει μελωδία στο ρυθμό και γκρουβα στον αέρα.

Άοκνος μα και συνάμα αφανής εργάτης του συνόλου, ένας Άτλας που σηκώνει το υπόβαθρο της μουσικής στους omους του.

Οι περισσότεροι δεν ξέρουν πως στην ευχή γίνεται και το γκρουπ δονείται έτσι μα οι μύστες χαμογελούν περιπαικτικά και συγκαταβατικά.

Γιατί ξέρουν.

Το μπάσο.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου