Προς το περιεχόμενο

Noizia - Μεγάλος διαγωνισμός συγκροτημάτων. Γίνε κι εσύ Star


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator

Noizia - Μεγάλος διαγωνισμός συγκροτημάτων!

 

Κάνετε το όνειρο σας πραγματικότητα!

 

Η διοργάνωση που όλοι περιμέναμε απο το Noiz, είναι επιτέλους γεγονός!

Δηλώστε συμμετοχή και κερδίστε δεκαετές συμβόλαιο με μια απο τις μεγαλύτερες πολυεθνικές δισκογραφικές εταιρείες του IFPI για ένα δίσκο, μεγάλη τουρνέ και ότι μπορεί να φανταστεί ο νους ενός πραγματικού star!

 

Στείλετε τα τραγούδια σας απο σήμερα και μέχρι 31/04/2013 στη σελίδα μας στο Facebook https://www.facebook.com/pages/Noizgr/61250425428.

Δεκτά όλα τα μουσικά είδη σε video που έχετε ανεβάσει στο Youtube, κάνοντας Like!

 

 

 

ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΑΝΑΔΕΙΞΗΣ ΤΟΥ ΝΙΚΗΤΗ

 

Η ανάδειξη του Νικητή θα γίνει σύμφωνα με τις ακόλουθες φάσεις:

 

1η φάση: Κατά την πρώτη φάση του Προγράμματος, η οποία θα διεξαχθεί από 01/05/2013 έως 15/06/2013 θα αναδειχθούν είκοσι (20) τραγούδια και είκοσι (20) συγκροτήματα. Η ανάδειξη των είκοσι (20) τραγουδιών και είκοσι (20) συγκροτημάτων θα γίνει από ειδική επιτροπή του Contest αποτελούμενου από Μουσικούς, Τραγουδιστές, Συνθέτες, Στιχουργούς και Υπεύθυνους Marketing διαφημιστικών εταιρειών. Οι Συμμετέχοντες των οποίων τα τραγούδια περάσουν στη 2η φάση θα ειδοποιηθούν το αργότερο μέχρι την 16/05/2013 στη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (e-mail) που έχουν δηλώσει και τα ονόματά τους θα αναρτηθούν στο portal, στις σελίδες του Contest καθώς και στα κοινωνικά μέσα δικτύωσης (FaceBook , Twitter).

 

2η φάση: Οι είκοσι (20) επιλεχθέντες/προκριθέντες θα αναρτηθούν σε ειδικό σημείο του Portal για ψήφιση των τραγουδιών τους μέσω SMS μηνυμάτων (0,90/sms) με διάρκεια αυτής από 16/06/2013 έως 28/07/2013 και θα αναδείξει το 40% του αποτελέσματος της 2ης φάσης του Διαγωνισμού. Το 20% του τελικού αποτελέσματος θα δοθεί από ψηφοφορία (κάνοντας Like) μέσω Facebook στην σελίδα https://www.facebook.com/pages/Noizgr/61250425428 και τέλος το υπόλοιπο 40% θα προκύψει από ειδική επιτροπή διαφημιστών.

 

3η φάση: Τα πέντε (5) δημοφιλέστερα συγκροτήματα θα κληθούν στο Μέγαρο των φίλων της μουσικής (Αίθουσα Δημήτρης Μητρόπουλος) να παρουσιάσουν-ερμηνεύσουν τα τραγούδια τους σε ζωντανή παράσταση (Live). Κάθε συγκρότημα θα ερμηνεύσει ζωντανά το κομμάτι εκείνο με το οποίο συμμετείχε στο Πρόγραμμα και εφόσον του ζητηθεί θα ερμηνεύσει ζωντανά και τα υπόλοιπα δυο τραγούδια που έχει αποστείλει κατά την συμμετοχή του με στίχους του χορηγού. Από αυτή τη φάση θα αναδειχθεί ένας νικητής, με βάρος 50% από την ψηφοφορία του κοινού και 50% από την κριτική επιτροπή. Η ανάδειξη των νικητών θα γίνει ως εξής: α) το κοινό που θα παρακολουθήσει τις ζωντανές εκτελέσεις των τραγουδιών θα ψηφίσει μέσω SMS (0,90/sms). Τα αποτελέσματα της ψηφοφορίας θα φαίνονται καθ’ όλη τη διάρκεια που θα λαμβάνει χώρα η διαδικασία μέσω προτζέκτορα που θα έχει τοποθετηθεί στο χώρο για το σκοπό αυτό. β) Από την κριτική επιτροπή , η οποία θα είναι αρτιμελής. Τα αποτελέσματα θα ανακοινωθούν την ίδια ημέρα.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Η KρΗτική επιτγοπή θα αποτελείται από τους κυγίους Παγάγκα,Νέστορα,Τγόλλει και δεν πρόκειται να πάρει κανείς σας πάνω από τγία  8)

 

Αφεντικό ,θέλω ποσοστά απ τα sms

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κριτική επιτροπή θα περιλαμβάνει κυρίως μουσουργούς εκτός Noiz αλλά και μία συμμετοχή έκπληξη.

 

Φίλε Samy ας μην κοροϊδεύουμε. :)

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Η KρΗτική επιτγοπή θα αποτελείται από τους κυγίους Παγάγκα,Νέστορα,Τγόλλει και δεν πρόκειται να πάρει κανείς σας πάνω από τγία  8)

 

Αφεντικό ,θέλω ποσοστά απ τα sms

 

Μάλιστα... μάλιστα... Αν κρίνω από γραφόμενα του κυγίου Παγάγκα, η διαπλοκή άρχισε από νωρίς  ;D ;D ;D

 

 

Αίσχος, ντροπή...

 

ΥΓ: Το σωστό φίλος είναι «Νέστογα»  ;) ;D  

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναιιιιιιιιιιιιι!!!!!Ειναι αυτο που περιμεναμε .και μου τ'ολεγε ο ΑDMIN προσφατα αλλα νομιζα οτι εκανε πλακα!!!Περικλη ετοιμαζω κατι μεγαλο  ;D ;D

Η μονη μου απορια ειναι αυτο μετην κριτικη επιτροπη τι δηλαδη εννοει μετο αρτιμελης;;; ::)

 

Δηλαδη δεν θα πανε ολοι <<κουτσοι ,στραβοι στον Αγ.Παντελεημονα >>;;;;Ε ΓΙΑΤΙ;;;;;;;;;τετοια αδικια ;;;; >:( >:(

Αντε καλο μηνα παιδια .(Πρωταπριλια Γαρ;;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο που με χάλασε,επειδή σίγουρα θα πάρω το πρώτο βραβείο με τις μοναδικές τραγουδάρες που γράφω και φυσικά με την παικτική μου δεινότητα,είναι ότι πρέπει να παίξω στο Μέγαρο των φίλων της μουσικής (Αίθουσα Δημήτρης Μητρόπουλος).Εννεκεν παλιοροκάς μου είναι αδιανόητο (αντιτίθεται στίς αρχές μου) να παίξω εκεί 8)  Οπότε με χάσατε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κοινό που θα παρακολουθήσει τις ζωντανές εκτελέσεις των τραγουδιών θα ψηφίσει μέσω SMS (0,90/sms).

...αυτά είναι... 8)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήδη έχω ξεκινήσει threads σε άλλα forum να με ψηφίσουν.

 

Θα κάνουμε μεγάλη τουρνέ, μωρε τούρνε, μας πιάσανε φουρτούνες.

 

Και δίσκο θα βγάλουμε και ναρκωτικά, γυναίκες, ποτά και ακριβά αμάξια θα μας κεράσουνε (ο πρώτος πληθυντικός είναι δεδομένος καθότι ξέρω την "παρέα") και ότι άλλο σκέφτεται ο νους μου (που μαι και σ(ι)ταρ πραγματικός).

 

Κόλαση

 

Σε ευχαριστώ κύριε Γιάμεθ

 

ΥΓ Από τη χώρα μας επιτρέπεται να μας ψηφίσουν;

Ή αυτό είναι σε άλλο ανέκδοτο;

 

ΥΓ2

...αυτά είναι... 8)

Πάντα τσίπης και καχύποπτος. Τι να πω....

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή θέλω να στείλω συμμετοχή μιας και όντως μπορεί να γίνω ο επόμενος Έλληνας rock star, θα ήθελα 3 διευκρινίσεις παρακαλώ:

 

...ένα δίσκο, μεγάλη τουρνέ και ότι μπορεί να φανταστεί ο νους ενός πραγματικού star!

 

1) Είναι βέβαιο ότι με το που θα κερδίσω θα έχω ό,τι φανταστώ;

 

hendrix_hawaiishoot_1_sized.jpg

 

 

απο σήμερα και μέχρι 31/04/2013

 

2) Επειδή τα δουλεύω τώρα τα κομμάτια αλλά και τη σκηνική μου παρουσία (ξεκίνησα και δίαιτα για να μου μπαίνει η στολή)

 

elvis_fat_left.jpg

 

ήθελα να ξέρω αν θεωρείται έγκυρη η συμμετοχή μου, εάν την υποβάλλω την τελευταία ακριβώς μέρα της προθεσμίας, δηλαδή στις 31 Απριλίου...

 

 

Η κριτική επιτροπή θα περιλαμβάνει κυρίως μουσουργούς εκτός Noiz αλλά και μία συμμετοχή έκπληξη.

 

3) Επειδή δεν μου αρέσουν ούτε οι εκπλήξεις, αλλά ούτε να παίζω με το μουσικό μου έργο, θα ήθελα να καταστεί σαφές εξ αρχής ποιοι θα είναι στην κριτική επιτροπή (μπας και ξέρουμε κανέναν και βοηθήσει).

 

Αναμένω μια σοβαρή απάντηση...

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου