Προς το περιεχόμενο

Οι Eggxis στις ακροάσεις του Schoolwave 2013


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

Ξέρω ότι πολλοί από εσάς θα το θεωρήσετε λίγο ασήμαντο,αλλά εγώ πολύ θέλω να μοιραστώ τη χαρά μου μαζί σας!Επιλεχθήκαμε ανάμεσα σε 260 μαθητικά/φοιτητικά συγκροτήματα και τώρα τη Μ.Δευτέρα ή τη Μ.Τρίτη θα πάμε στις ακροάσεις,όπου θα περάσουν 23 μπάντες από τις 84.Τα 2 τραγούδια με τα οποία δηλώσαμε συμμετοχή βρίσκονται εδώ https://soundcloud.com/eggxis και τώρα για τις ακροάσεις πρέπει να ετοιμάσουμε άλλα 2,είτε 2 originals,είτε 1 original και 1 διασκευή.Περιττό να σας πω ότι έχω ψηλοτρελαθεί!  ;D ;D

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru

Ξέρω ότι πολλοί από εσάς θα το θεωρήσετε λίγο ασήμαντο...

Ρε Bill πας καλά;

 

Γιατί ειναι ασήμαντο; Γαμάτο είναι! Μακάρι να περάσετε και να παίξετε μπροστά σε τόσο κόσμο!

 

Όποιοι και να είμαστε, ότι και να κάνουμε, η διάκριση είναι διάκριση και η χαρά σου/σας είναι και δική μας χαρά στο κάτω κάτω!

 

άντε συγχαρητήρια για αυτήν την μικρή (λόγω του είναι λίγο πρόωρο και μόνο) διάκριση. Μακάρι να σας δούμε στο "πάλκο"

 

Όσον αφορά τα κομμάτια τώρα, ομολογώ ότι η μίξη θέλει αρκετή δουλειά αλλά αλλιώς έχουν το ενδιαφέρον τους (ειδικά το stray man). Οι στίχοι είναι λίγο απλοϊκοί, αλλά δεν είστε οι πρώτοι ούτε οι τελευταίοι με σχετικά απλό στίχο... ;)

 

Καλή τύχη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπραβο Μπιλ. Καθε επιτυχια σας ευχομαι, και η ευχή μου δεν εχει να κανει απαραιτητα με την συμμετοχη σε αυτο το φεστιβαλ.

 

Κοιταξτε πανω απ'ολα να το χαρειτε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ρε Bill πας καλά;

 

Γιατί ειναι ασήμαντο; Γαμάτο είναι! Μακάρι να περάσετε και να παίξετε μπροστά σε τόσο κόσμο!

 

Όποιοι και να είμαστε, ότι και να κάνουμε, η διάκριση είναι διάκριση και η χαρά σου/σας είναι και δική μας χαρά στο κάτω κάτω!

 

άντε συγχαρητήρια για αυτήν την μικρή (λόγω του είναι λίγο πρόωρο και μόνο) διάκριση. Μακάρι να σας δούμε στο "πάλκο"

 

Όσον αφορά τα κομμάτια τώρα, ομολογώ ότι η μίξη θέλει αρκετή δουλειά αλλά αλλιώς έχουν το ενδιαφέρον τους (ειδικά το stray man). Οι στίχοι είναι λίγο απλοϊκοί, αλλά δεν είστε οι πρώτοι ούτε οι τελευταίοι με σχετικά απλό στίχο... ;)

 

Καλή τύχη!

Η αλήθεια είναι ότι η διάκριση είναι όντως μικρή,απλά νιώθω πολύ περήφανος που είμαι στους 84 από τους 260,έστω και σε αυτές τις ηλικίες!Επίσης έπεσες διάνα σχετικά με τη μουσική μας,καθώς ακόμα αμφιταλαντευόμαστε σχετικά με το ''είδος'' που παίζουμε,ή είμαστε καλοί σε αυτό.Τώρα με τα 2 νέα κομμάτια ελπίζω να κατασταλάξουμε!Αν και είμαι πολύ fan των ''παραμυθένιων'' στίχων (βλ.Dream Theater),είναι λίγο δύσκολο να τους γράψεις,συν ότι στα είδη που παίζουμε,θέλει και λίγη απλότητα,γιατί δε μας ακούνε μόνο μουσικοί!Σ'ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια!!!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Μπραβο Μπιλ. Καθε επιτυχια σας ευχομαι, και η ευχή μου δεν εχει να κανει απαραιτητα με την συμμετοχη σε αυτο το φεστιβαλ.

 

Κοιταξτε πανω απ'ολα να το χαρειτε :)

Τη συμμετοχή στο festival τη βλέπουμε καθαρά ως εμπειρία.Να δούμε σε τι επίπεδο είναι οι άλλες μπάντες,τι feedback παίρνουμε από τον κόσμο,ώστε να γίνουμε καλύτεροι!Σ'ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου και μακάρι όντως αυτό να είναι μόνο η αρχή!!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλά συγχαρητήρια Βασίλη για την πρόκριση στους 84!

 

Καταλαβαίνω πόσο σημαντικό είναι για σένα/εσάς και σου/σας εύχομαι να παίξετε και στο φεστιβάλ.  :D

 

Για τα κομμάτια τα έχουμε πει.  ;)

 

Ενημέρωσε για ό,τι νεότερο και περιμένουμε και τα άλλα δύο κομμάτια!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Πολλά συγχαρητήρια Βασίλη για την πρόκριση στους 84!

 

Καταλαβαίνω πόσο σημαντικό είναι για σένα/εσάς και σου/σας εύχομαι να παίξετε και στο φεστιβάλ.  :D

 

Για τα κομμάτια τα έχουμε πει.  ;)

 

Ενημέρωσε για ό,τι νεότερο και περιμένουμε και τα άλλα δύο κομμάτια!  :)

Ουσιαστικά τώρα έχουμε να διαγωνιστούμε με 40 συγκροτήματα,γιατί είναι 40 μαθητικά και 44 φοιτητικά,όπου θα επιλεγούν σίγουρα 18 μαθητικά και 5-6 φοιτητικά.Οπότε έχουμε κάποιες πιθανότητες!Τα κομμάτια λογικά δε θα προλάβουμε να τα ηχογραφήσουμε όπως τα 2 πρώτα,σίγουρα όμως θα υπάρξει footage από τις ακροάσεις και μακάρι και από το live!! ;D ;D Σας ευχαριστώ όλους για το θετικό σας feedback!!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχαρητήρια για τη διάκριση. Το inertia μ' άρεσε κιόλας ;)

Μην το βλέπεις σα διαγωνισμό και πιθανότητες, το θέμα είναι οτι κάποιοι "ειδαν" οτι μάλλον έχετε κάτι να πείτε, οπότε κρατήστε αυτό και συνεχίστε αυτό που κάνετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Συγχαρητήρια για τη διάκριση. Το inertia μ' άρεσε κιόλας ;)

Μην το βλέπεις σα διαγωνισμό και πιθανότητες, το θέμα είναι οτι κάποιοι "ειδαν" οτι μάλλον έχετε κάτι να πείτε, οπότε κρατήστε αυτό και συνεχίστε αυτό που κάνετε.

Έχεις απόλυτο δίκιο φίλε blue,αλλά δυστυχώς όταν μπαίνεις σε μια τέτοια διαδικασία,αναγκαστικά θα το δεις λίγο ως ''διαγωνισμό''.Ασφαλώς και χαίρομαι που μια πολύ αξιόλογη κριτική επιτροπή επέλεξε τα τραγούδια μας και γι'αυτό έκανα και αυτό το post! ;D Σ'ευχαριστώ πολύ!!

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεχρι τις ακροασεις εφτασα κι εγω καποτε (Το 2007; Το 2008; Παει, γερασα... :(), αλλα δεν προχωρησαμε, εν μερει λογω του ακραιου -τοτε- ηχου μας. Θυμαμαι πως ηταν αρκετα πιο χυμα τα πραγματα. Ευχομαι ολοψυχα να προχωρησετε περισσοτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου