Προς το περιεχόμενο

Πιστευετε οτι το μπασο μου χρειαζεται αλλαγη μαγνητων


Προτεινόμενες αναρτήσεις

To output το άνοιξες;

 

Ποιο output λες ? Βασικα τα εχω ανοιξει ολα απο το pod farm που σου δινει την δυνατοτητα να τα ρυθμισεις ολα αυτα ...Εχω βαλει η καρτα να βλεπει το instrument και το level στο 100%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν ξέρω, αλλά πήγε το μυαλό μου και εκεί ;D Φαντάστηκα το συγκρίνει με επεξεργασμένο ήχο. Οταν μιλάμε για PC και κάρτες και ιστορίες σιγά μη βγεί με την πρώτη προσπάθεια νορμάλ ήχος... εδώ με την κιθάρα θέλει λιγο δουλειά, φαντάζομαι στο μπάσο!

 

Αρκεί να μην ακούς μέταλ από iPhone και αυτό που νόμιζες ότι ήταν μπάσο τόσα χρόνια ήταν οι δεύτερες ρυθμικές! ;D ;D Πλακίτσα κάνω, ε;

 

Μιά χαρά ακούγεται το δείγματάκι Άρη αλλά πολύ χαμηλή ένταση όπως είπε και ο Audio. Τόσο χαμηλά το ακούς και εσύ? Δανείσου και κανα ενισχυτή μπάσου και θα πάθεις πλάκα... πλάκα θα πάθουν και οι γείτονες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο output λες ? Βασικα τα εχω ανοιξει ολα απο το pod farm που σου δινει την δυνατοτητα να τα ρυθμισεις ολα αυτα ...Εχω βαλει η καρτα να βλεπει το instrument και το level στο 100%

Ασε το output. Λάθος μου.

Ακούγεται πολύ χαμηλά όμως.

Έτσι ακούγεται και στα ακουστικά;

Δεν είναι μαγνήτες και μην σε τρώνε τα λεφτά σου.

Κάτι στο σετάρισμα (και δεν εννοώ του μπάσου εκτός αν έχεις τις χορδές στο θεό) δεν πάει καλά.

Κοίτα το.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασε το output. Λάθος μου.

Ακούγεται πολύ χαμηλά όμως.

Έτσι ακούγεται και στα ακουστικά;

Δεν είναι μαγνήτες και μην σε τρώνε τα λεφτά σου.

Κάτι στο σετάρισμα (και δεν εννοώ του μπάσου εκτός αν έχεις τις χορδές στο θεό) δεν πάει καλά.

Κοίτα το.

 

Οκ thnx , Θα το ψαξω λιγο περισσοτερο και με τον Πετρο να βγαλουμε ακρη... Θα δοκιμασω να το βαλω και στην εισοδο του μικροφωνου... Καγκουρια αλλα ποιος ξερει... Μπορει και να παζει...

 

Δεν ξέρω, αλλά πήγε το μυαλό μου και εκεί ;D Φαντάστηκα το συγκρίνει με επεξεργασμένο ήχο. Οταν μιλάμε για PC και κάρτες και ιστορίες σιγά μη βγεί με την πρώτη προσπάθεια νορμάλ ήχος... εδώ με την κιθάρα θέλει λιγο δουλειά, φαντάζομαι στο μπάσο!

 

Αρκεί να μην ακούς μέταλ από iPhone και αυτό που νόμιζες ότι ήταν μπάσο τόσα χρόνια ήταν οι δεύτερες ρυθμικές! ;D ;D Πλακίτσα κάνω, ε;

 

Μιά χαρά ακούγεται το δείγματάκι Άρη αλλά πολύ χαμηλή ένταση όπως είπε και ο Audio. Τόσο χαμηλά το ακούς και εσύ? Δανείσου και κανα ενισχυτή μπάσου και θα πάθεις πλάκα... πλάκα θα πάθουν και οι γείτονες!

 

Οχι ενταξει δεν θελω να ακουγεται σαν σε cd , απλα μου εκανε εντυπωση οτι δεν εχει καθολου defonition ο ηχος και ακουγεται και πολυ μουντο και πολυ σιγα οποτε πολυ θελει για να μπει σε σκεψεις το μυαλο ΜΟΥ ? Ευχαριστω παντως για την βοηθεια !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ενταξει δεν θελω να ακουγεται σαν σε cd , απλα μου εκανε εντυπωση οτι δεν εχει καθολου defonition ο ηχος και ακουγεται και πολυ μουντο και πολυ σιγα οποτε πολυ θελει για να μπει σε σκεψεις το μυαλο ΜΟΥ ? Ευχαριστω παντως για την βοηθεια !!!

Και μετά μου λες κουβέντες.

Αυτό που έγραψες είναι μουντό;

Που να ακούσεις και precision με flats και κομμένο tone δηλαδή.................

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μετά μου λες κουβέντες.

Αυτό που έγραψες είναι μουντό;

Που να ακούσεις και precision με flats και κομμένο tone δηλαδή.................

 

Κοιτα ισως δεν το περιγραφω σωστα... Αυτος ο ηχος ως εχει , χανεται στην μιξη... Δηλαδη ειναι πολυ πισω εστω και αν το ανεβαζω σε ενταση μεσα στο cubase... Τωρα τι να πω... Ειμαι και απειρος επι του θεματος... Αν σας ακουγεται σωστος σαν ηχος μπασου να ψαχτω σε αλλλα θεματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

maidenεεεε ??

 

Δωσε μεσαια.

 

Και κανε μου (κανε και στον εαυτο σου) μια χαρη: μην ασχοληθεις με το να αλλαξεις τιποτα. Για πολυ καιρο. Δεν χρειαζεται. Με ενα Squier Affinity επαιζα κανονικοτατα για χρονια χωρις να του αλλαξω ποτε τιποτα εκτος απο χορδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου