Προς το περιεχόμενο

DIY PRS 24 - style


argytar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

DSC00748_zps464029ea.jpg

 

τελικά αποφάσισες να φτιάξεις μπάσο;

 

:o

 

xa xa xa xa xa Ναι αλλά με χορδές κιθάρας ξεκούρδιστες μια οκτάβα και λίγο κενό στη μέση!

 

;D ;D ;D

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αργύρη δοκίμασε αυτό την επόμενη φορά.

sander1.JPG

 

Όχι το ψαλίδι, το άλλο… ;D ;D

 

Hellfire ήμουν σίγουρος ότι μπορώ να βασίζομαι σε σένα!! Τι είναι ακριβώς αυτό ? Πώς το ζητάει κανείς??

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέγονται βίδες με μάτι (eyelet bolt), για καλό και για κακό πάρε και μια φωτογραφία μαζι σου μην σε περάσουν για ματάκια και σε μπουζουριασουν,χαχα.

Rest in Peace, Rest in Polaris!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέγονται βίδες με μάτι (eyelet bolt), για καλό και για κακό πάρε και μια φωτογραφία μαζι σου μην σε περάσουν για ματάκια και σε μπουζουριασουν,χαχα.

 

Hδονοβλεψίας κατασκευών κιθάρας>>    ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε γάνιασε να βρω τρόπο να το κάνω αλλά νομίζω κατάφερα να κάνω και τα βαθουλώματα των ποτενσιομέτρων...

Kαι εκτος απο το eyelet bolt μπορεις και με κατι τετοιο

petra3STROGGYLI.jpg.90ab720297fe5a10ade0a421aa7cfbdb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Εγώ πάντως πιστεύω ότι το έκανες μ' αυτό:

 

ice-cream-scoop.jpg

 

Αν και προσωπικά, αυτά τα βαθουλώματα με χαλάνε λίγο, νιώθω ότι κλέβουν λίγη απ' τη δόξα του archtop....και γεμίζουν και σκόνη, καθαρίζουν δύσκολα...

 

 

Χρόνια πολλά σε όλους. Βλέπω πολλές κατασκευές τελευταία και με χαροποιεί ιδιαιτέρως. Πολύ ωραία jigs (παίρνω ιδέες), καμπύλες, diy εργαλεία. H πατέντα είναι το Α & το Ω στην κατασκευή...

Σωστή η επιλογή σου για waterslide τελικά, γιατί η κορίνα δε συγχωρεί στραβοπατήματα, και δύσκολα παίρνει καθαρό λεπτομερές routing.

 

Καλή συνέχεια...

 

 

 

 

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mε γάνιασε να βρω τρόπο να το κάνω αλλά νομίζω κατάφερα να κάνω και τα βαθουλώματα των ποτενσιομέτρων...

Kαι εκτος απο το eyelet bolt μπορεις και με κατι τετοιο

 

 

Thanks!! Έχω ένα τέτοιο αλλά δυστυχώς στόμωσε πολύ γρήγορα και την πάτησα....

Μετά έβαλα διπλοταινία στην άκρη του τρυπανιού που είναι καμπυλωτή και με φορά προς τα αριστερά για να μη βγαίνουν τα δόντια που κρατούν τις αρίδες κολλούσα γυαλλόχαρτο και μόλις μύριζε πλαστικό τις άλλαζα. Χάλασα μισή διπλοταινία και καναδυό φύλλα γυαλλόχαρτο αλλά προς το τέλος που το συνήθισα είδα ότι είναι πιο εύκολο να μην ασκείς πολύ πίεση γιατί στομώνει δυσκολότερα....

 

DSC00481-1_zps131f66f9.jpg

 

 

Εγώ πάντως πιστεύω ότι το έκανες μ' αυτό:

 

ice-cream-scoop.jpg

 

Αν και προσωπικά, αυτά τα βαθουλώματα με χαλάνε λίγο, νιώθω ότι κλέβουν λίγη απ' τη δόξα του archtop....και γεμίζουν και σκόνη, καθαρίζουν δύσκολα...

 

 

Χρόνια πολλά σε όλους. Βλέπω πολλές κατασκευές τελευταία και με χαροποιεί ιδιαιτέρως. Πολύ ωραία jigs (παίρνω ιδέες), καμπύλες, diy εργαλεία. H πατέντα είναι το Α & το Ω στην κατασκευή...

Σωστή η επιλογή σου για waterslide τελικά, γιατί η κορίνα δε συγχωρεί στραβοπατήματα, και δύσκολα παίρνει καθαρό λεπτομερές routing.

 

Καλή συνέχεια...

 

 

 

 

 

Xε χε δεν έχεις άδικο πιο εύκολο θα ήταν να έβαζα σκου παγωτού με γυαλλόχαρτο καλή ιδέα!

 

;D ;D ;D ;D

 

 

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Mπα, εγώ εννοούσα ότι το απλά το έκανες ένα scoop, σαν να ήταν παγωτό, ένα πράμα... ;D

 

Ένα tip για γυαλοχαρτίσματα: Το γυαλόχαρτο κρατάει πολύ περισσότερο αν έχει ένα μαλακό υπόβαθρο ( φύλλο φελλού ή λάστιχο ). Δοκίμασε πχ, να βάλεις φελλό 2-3mm(με διπλής όψης) στην επιφάνεια του radius block όταν δίνεις την καμπύλη της ταστιέρας...

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου