Προς το περιεχόμενο

Les Paul 2013: Custom ή Standard ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστώ ΟΛΟΥΣ για τις γνώμες και τις απαντήσεις. ΣΥΓΝΩΜΗ για τις άσχετες ερωτήσεις, αλλά δεν είμαι τόσο ενημερωμένος γύρω από την Gibson σχολή.

 

το σίγουρο είναι ότι θέλω να ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ & ΝΑ ΓΡΑΦΕΙ ΠΑΝΩ--->>>G I B S O N

 

Άρα με βλέπω για vos, απλά έχω πήξει στο διάβασμα για να προσπαθήσω να καταλάβω "μείον και συν" ανάμεσα στα vos μοντέλα.

 

( και για το προσωπικό μου γούστο -συγνώμη- αλλά θα ήταν το goldtop η τελευταία μου και αναγκαστική επιλογή σαν χρώμα. μα γιατί τους πειράζει να έβγαζαν μια black για κάθε vos model? )

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

( και για το προσωπικό μου γούστο -συγνώμη- αλλά θα ήταν το goldtop η τελευταία μου και αναγκαστική επιλογή σαν χρώμα. μα γιατί τους πειράζει να έβγαζαν μια black για κάθε vos model? )

 

Πιθανως να μην εβγαινε η μαυρη τοτε ή και αν εβγαινε δεν ειναι δημοφιλης. οποτε βγαζουν χρωματα που ειναι χαρακτηριστικα της περιόδου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κάποιος για ποιό λόγο η Vos 1959 είναι τόσο ακριβή;Κάτω απο 4000 δεν τη βρίσκω.

Ενώ η 57-58 παίζουν στα 2800-2900...

Πιθανώς να πουλάνε μόνο το όνομα και τη φήμη της 59άρας αλλά ίσως είναι και τίποτε άλλο.

Δεν ξερω ειληκρινα να σου απαντησω αλλα η 59 αρα ειναι αλλο πραμα!!!

Την εχει φιλος και ζηλευω..απιστευτο οργανο.

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω ειληκρινα να σου απαντησω αλλα η 59 αρα ειναι αλλο πραμα!!!

Την εχει φιλος και ζηλευω..απιστευτο οργανο.

 

Έτσι πιστεύω και εγώ.Είναι η κορυφαία les paul της Gibson και λογικά θα είναι ένα σκαλί πάνω απο τις υπόλοιπες vos.

 

Με μια 57άρα που είχα παίξει δε μου είχε κάνει εντύπωση.

 

Και είναι και πανέμορφες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι πιστεύω και εγώ.Είναι η κορυφαία les paul της Gibson και λογικά θα είναι ένα σκαλί πάνω απο τις υπόλοιπες vos.

 

Με μια 57άρα που είχα παίξει δε μου είχε κάνει εντύπωση.

 

Και είναι και πανέμορφες!

Και μενα το ιδιο..η 57 αρα δεν μου αρεσε αλλα απο look αντε γεια!!vos 57 gold top.

Καλο μοργανο αλλα οχι για 2700 κατι..

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.

 

Με μια 57άρα που είχα παίξει δε μου είχε κάνει εντύπωση.

 

Μια χαρά είναι οι 57άρες. Έχουν "χέρι" ρόπαλο όμως, κατάλληλο για Μπέιζ-μπωλ!  :D

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλος αν και δεν έχω την τύχη να έζουν πέσει στα χέρια μου πολλές Gibson, θέλω να σου πω να ΜΗΝ δώσεις 3000 για όργανο τώρα.

1) Κατά την γνώμη μου για να τα σκάσεις πρέπει πρώτα να έχεις κατασταλάξει ΠΑΙΖΟΝΤΑΣ και οχι googlarοντας τουλάχιστον για το μανικι και τα ξύλα.

2) Μου έχει κάτσει σε προβα μαϊμου gibson και όταν βαρούσαμε όλοι μαζι δεν καταλάβαινες διαφορά (καλά δεν παίζουμε και Blues-jazz  ;D) άρα τον ήχο που ξάχνεις μπορεί να τον βρεις και σε πιο φτηνά μοντέλα

3) Οπως είπε και ο Αρης γενικά υπάρχει αυτή η φήμη ότι σε ίδια μοντέλα ίδιας χρονολιγίας άλλο όργανο είναι καλό και άλλο όχι. Γι αυτό ισως και ο Thomann διαφημίζει σειρά handpicked.

4) Εχεις μπομπάτο ενισχυτή για να την ακούσεις τη κιθάρα? (Τα μεταξωτά βρακιά....)

5) Καθαρά από προσωπική μου εμπειρία αυτό το "αγοράζβ μια κιθάρα για όλη μου τη ζωή ΔΕΝ υπάρχει. κάθε 2 χρόνια θα θές να πάρεις και άλλη κιθάρα

 

Καλή τυχη

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου