Προς το περιεχόμενο

Les Paul 2013: Custom ή Standard ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρτε PRS ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ !!! Να βρειτε την υγεια σας...

 

 

::) ::)Οπως μπαινω βγαινω απο το θρεντ γιατι θα αρχισει να πεφτει ξυλο !!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 58
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παρτε PRS

Μια χαρά κιθάρες είναι και αυτές όπως και πολλές άλλες που μοιάζουν ή δεν μοιάζουν με τις LP. Απλώς δεν είναι Gibson LP. Μπορεί να είναι καλύτερες ή χειρότερες (σύμφωνα με τα γούστα του καθενός) από τις LP αλλά δεν είναι καμμία από αυτές Gibson Les Paul.

Αν μετράει ή δεν μετράει αυτό είναι μόνο θέμα του Σπύρου (ή του εκάστοτε αγοραστή).

 

Εγώ πάντως αν σχεδίαζα για με μια LP, θα ήθελα μία faded tobacco ή honey με έβενο στην ταστιέρα του χοντρούτσικου 50s μπράτσου, με p90 και μάλλον wraparound με σώμα χωρίς "κυψέλες". Λέμε τώρα .....

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά κιθάρες είναι και αυτές όπως και πολλές άλλες που μοιάζουν ή δεν μοιάζουν με τις LP. Απλώς δεν είναι Gibson LP. Μπορεί να είναι καλύτερες ή χειρότερες (σύμφωνα με τα γούστα του καθενός) από τις LP αλλά δεν είναι καμμία από αυτές Gibson Les Paul.

 

 

Ειναι τοσο ποιοτικες και ομορφες οι prs που μολισ ποιασεις μια στα χερια σου τα ξεχνας ολα... Με εμενα ετσι εγινε... Εν τω μεταξυ οποια Prs και να παρεις απο τις ακριβες θα δεις εκπληκτικη ποιοτητα κατασκευης και υπεροχο ηχο... Με τις gibson ειναι λιγο περιεργα οπως ξερετε... Μπορει στο ιδιο μοντελο της σειρας , εγω να πηρα την καλη στανταρντ και αλλος μαπα...

Και υπαρχουν και Prs που ειναι πιο gibson απο τις gibson... Η 58αρα ας πουμε !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι Αρη μου δεν ειναι....πιο Γκιμπσπον απο τις Γκιμπσον... ;D για 2 λογους...ο πρωτος ειναι οτι ειναι,,,,κακασχημες  ;D και ο δευτερος οτι απλα δεν ειναι...Γκιμπσον... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1000 για prs!!! (κουκλες και με πολυ ευελικτο ηχο)

 

μην παρεξηγηθω (που παρεξηγηθηκα ειδη  ;D)

οταν λεω για τον μπαμπη το σουγια κτλ, δεν εννοω καποιον απο εδω ουτε θελω να προσβαλω κανενα. Δεν ξερω το παιδι που θελει να αγορασει την κιθαρα, ουτε το οποιο μουσικο του υποβαθρο. ειδα απλα ενα ποστ για αγορα καποιας κιθαρας με μονο κριτιριο να ειναι γύρω στα 3000ευρα και να γραφει gibson....γιαυτο και εκανα την παρενθεση μου.

 

στα 3000 ευρω οι επιλογες για αψογη κιθαρα εινα απειρες οποτε θεωρω πρεπον το να ξερεις τι ζητας απο ενα οργανο και να βρεις το οργανο που σου παρεχει αυτα που ζητας.

 

Το να πας τυφλα να αγορασεις gibson γιατι εχει πολλους fan(εδω κολλαει ο σουγιας :P) που εχουν μυθοποιησει το brand...ε δε μου κανει σωστο.

 

υπαρχουν και αλλα καλα η και καλυτερα οργανακια σε αυτα τα λεφτα...

 

Ελπιζω να έγινα κατανοητος  ;)

 

ΥΓ: οπως και να εχει θα παρεις καλο οργανο....και σε ζηλευω ;)

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμια παρεξηγηση βρε συ. Η διάφορα είναι ότι ο spimav είναι παλιο μέλος και γνωρίζει τι απόψεις θα ακούσει ρωτώντας εδώ, όπως και γιατί θέλει Gibson και όχι π.χ. PRS :). Εχε υπόψη σου επίσης ότι κάποιοι όντως προσπαθούν να εκφράσουν 'αντικειμενική' άποψη και δεν ειναι απλά fanbois.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χώσε ένα 500αράκι να πάς Γερμανία,'αραξε στου Θωμά το μαγαζί μία μέρα ολόκληρη,παίξε μέ όσες κιθάρες μπορείς,και όποια σου κάνει την χτυπάς. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι κάνετε όλοι λάθος ... Οι prs είναι πολύ καλύτερες από τις Gibson ...

 

To θέμα είναι να μην είσαι κωλλημενος ...  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Σπύρο η ταπεινή μου γνώμη είναι ότι θα πρέπει να ψάξεις για Standard εποχής 2003-2007.

Δύσκολο να την βρεις καινούργια.

Αλλά είναι η Les Paul (από εμπειρία στο λέω).

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι κάνετε όλοι λάθος ... Οι prs είναι πολύ καλύτερες από τις Gibson ...

 

To θέμα είναι να μην είσαι κωλλημενος ...  ;D

::) ::) ::)

Και η μαχη αρχιζει..... ;D ;D ;D

 

Η αληθεια ειναι οτι και εγω prs θελω αλλα δεν εχω τα λεφτα....μια custom 22.... 8) :'(

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου