Προς το περιεχόμενο

Οι τιμές των χορδών στην Ελλάδα


gskar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με απασχολεί το θέμα γιατί παλιότερα (επί ΠΑΣΟΚ) αγόραζα χορδές για όλο το χρόνο από τα ιντερνετς ενώ τώρα είμαι so poor that I can't even pay attention ;D, και θέλω να παραμείνουν ανοιχτά τα μουσικομάγαζα της Αθήνας (για τις άλλες πόλεις δε νοιάζομαι).

 

Θα ήταν χρήσιμο αν κσερει κανείς κάποιο λογικό έμπορα που σε μεγάλο αριθμό σετ κάνει σοβαρή έκπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μια που το συζηταμε παιδια εχετε να προτινετε καποια site για την αγορα χορδων?

 

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήταν χρήσιμο αν κσερει κανείς κάποιο λογικό έμπορα που σε μεγάλο αριθμό σετ κάνει σοβαρή έκπτωση.

Αν δεν κανεις πλακα.... 8) 8) 8)

Τοτε ο Στολλας κανει μαμω τις εκπτωσεις.....

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανεξαρτήτως από την υψηλή τιμή, η παραπάνω απάντηση είναι απαράδεκτη. Ο τρόπος σκέψης δε, είναι ερασιτέχνη αρπακολλατζή.

 

Δεν πειράζει όμως. Δόξα τω θεώ η ιντερνετική αγορά (και η ελληνική) είναι σε άνθηση και όσοι μένουν κολλημένοι σε νοοτροπίες του παρελθόντος, πολύ απλά θα βουλιάξουν γκρινιάζοντας για "τους κακούς Κινέζους και τους ναζί Γερμανούς που μας τρώνε τις δουλειές ενώ το ανάλγητο κράτος δεν επεμβαίνει". 

 

P.S. Αγαπητέ gskar, ήθελα να προσθέσω ότι εν μέρει, το λάθος είναι δικό σου. Ψωνίζω στα τυφλά σημαίνει δε με ενδιαφέρει πόσα λεφτά θα δώσω. Σε κάθε άλλη περίπτωση, online έρευνα αγοράς και κατόπιν επιλογή.

Φίλε jazz συμφωνώ ότι εν μέρει το λάθος είναι δικό μου αλλά επειδή μένω επαρχία δεν μπορώ να γυρνάω κάθε μέρα στα μουσικομάγαζα των Σερρών ή της Θεσ/νίκης. Έτυχε να ειμαι στις Σέρρες για άλλη δουλειά και είπα να ρωτήσει για κανα σετ χορδές να δοκιμάσω. Συνήθως παραγγέλνω από το ιντερνετ.

Στις Σέρρες έχει ακόμη ένα μαγαζί όπου όλες οι επώνυμες χορδές ξεκινούν από τα 10-11 ευρώ. Έτσι κατέληξα στο Νάκα, δεν ήταν προγραμματισμένο. Και πολλά παιδιά μικρά ή μεγάλα που μένουν Σέρρες και δεν αγοράζουν από ιντερνετ παίρνουν τις χορδές σε αυτές τις τιμές.

Συμφωνώ, η συμπεριφορά ήταν όντως απαράδεκτη και προσβλητική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Καρδιτσα αγορασα GHS boomers 9αρες προς 9,40 ευρω (τις χρειαζομουν αμεσα για ενα λαιβ εκει).Και ενω ειναι "οι χορδες μου" και τις περνω απο μαγαζι στην πατρα προς 6 ευρω το σετ,εκανα την ερωτηση στον πωλητη γιατι η τοσο υψηλη τιμη ενω απο αλλου τις περνω πιο φτηνες ? Και η απαντηση ηταν "Δεν ξερω φιλε μου,αυτες τις τιμες μας δινουν απο τα κεντρικα,αμα θελεις τις περνεις αμα θελεις αστες" ::) ::) ::)

οοοοοοοκκκκκκκ.........

 

 

αυτο που αναφερεις μου κανει εντυπωση,γιατι για το ιδιο καταστημα στο ιδιο μερος κ τις ιδιες ακριβως χορδες την εχω αγορασει 6 ευρω...μαλιστα πριν μια βδομαδα αγορασα εκ νεου κ ενα σετ ντανταριο στα 5 ευρω.... ;)

Εκτος εαν δεν εννοεις το καταστημα Νακα,αλλα το αλλο το οποιο εχει οντως ακριβες χορδες κ γενικα ακριβες τιμες...δεν ξερω αν εβαλε μυαλο απο τοτε,γιατι ψωνιζω απο διαδικτυο πλεον.... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο που αναφερεις μου κανει εντυπωση,γιατι για το ιδιο καταστημα στο ιδιο μερος κ τις ιδιες ακριβως χορδες την εχω αγορασει 6 ευρω...μαλιστα πριν μια βδομαδα αγορασα εκ νεου κ ενα σετ ντανταριο στα 5 ευρω.... ;)

Εκτος εαν δεν εννοεις το καταστημα Νακα,αλλα το αλλο το οποιο εχει οντως ακριβες χορδες κ γενικα ακριβες τιμες...δεν ξερω αν εβαλε μυαλο απο τοτε,γιατι ψωνιζω απο διαδικτυο πλεον.... ;D

Νακας ηταν και μαλιστα ηταν σε μια πλατεια.....αν αυτο σε βοηθαει.Μιλαω για 1,5 χρονο πριν.Και αν ψαξω ισως βρω και την αποδειξη  ;D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κανεις πλακα.... 8) 8) 8)

Τοτε ο Στολλας κανει μαμω τις εκπτωσεις.....

 

οχι, σοβαρα ρωτάω.

Πόσο μαμω δλδ? Αν μπω στο site του και αρχίσω και κάνω add to cart πέφτει η τιμή? Έχει bundles? Ή πρέπει τηλεφωνική συνεννόηση και φιλοσοφική συζήτηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νακας ηταν και μαλιστα ηταν σε μια πλατεια.....αν αυτο σε βοηθαει.Μιλαω για 1,5 χρονο πριν.Και αν ψαξω ισως βρω και την αποδειξη  ;D

καλα σε πιστευω,δεν ειπα το αντιθετο.... ;)

οντως σε πλατεια ηταν...(τωρα μετακομισε) ;D

Τεσπα,μαλλον ηθελε να βγαλει εξτρα χαρτζηλικη,σε ειδε κ ξενομεριτη κ σε ''εσφαξε΄΄...δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι, σοβαρα ρωτάω.

Πόσο μαμω δλδ? Αν μπω στο site του και αρχίσω και κάνω add to cart πέφτει η τιμή? Έχει bundles? Ή πρέπει τηλεφωνική συνεννόηση και φιλοσοφική συζήτηση?

μαλλον το τελευταιο........Προσωπικα παιρνω απο εκει χρονια χορδες.Στην Πατρα υπαρχει το εξης περιεργο.Νομιζω οσοι ειναι απο εκει θα το ξερουν.

Ο Στολλας (Βενεδικτος) ειναι εξω απο το κεντρο της πολης αρκετα.Μεσα στην πολη ομως υπαρχει ενα καταστημα που συνεργαζεται με τον Στολλα (Βενεδικτο) και ψωνιζει απο κει.Τις GHS boomers μεσα στην Πατρα τις εχει γυρω στα 6,80 και στον Στολλα τις εχει 5,90 ή 6,00 ευρω.Αν παρω 5 σετ που θα στοιχιζαν κοντα στα 6 ευρω τις πληρωνω 21-22 ευρω.Πιστευω αυτα τα 8-9 ευρω που γλυτωνω (μονο απο τις χορδες που σιγουρα δεν βγαινω απο την πολη να παω για να παρω μονο χορδες) δεν ειναι ουτε οι βενζινες μου για να παω και να ερθω.....

4.90 εχουν στο thomann το σετ Χ 5 = 24.50 . Αρα απο Ελληνικο μαγαζι ψωνιζω πιο φτηνα απο οτι στο ιντερνετικο

καλα σε πιστευω,δεν ειπα το αντιθετο.... ;)

οντως σε πλατεια ηταν...(τωρα μετακομισε) ;D

Τεσπα,μαλλον ηθελε να βγαλει εξτρα χαρτζηλικη,σε ειδε κ ξενομεριτη κ σε ''εσφαξε΄΄...δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο...

Μπορει και να ισχυει αυτο που λες οτι ηθελε να με σφαξει.....Του δινει καποιος δικιο ? Τι εβγαλε ? 4 ευρω παραπανω ? Αν μου ξανατυχει λαιβ ομως και τον χρειαστω δεν θα ξαναπαω.....Για 4 ευρω εχασε εναν πελατη που εστω σε 1 πιθανοτητα στις 1000 θα ξαναπηγαινε και θα του αφηνε παραπανω απο 4 ευρω....Ειναι λογικη καταστηματαρχη αυτη ? Μην κοροιδευομαστε

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει και να ισχυει αυτο που λες οτι ηθελε να με σφαξει.....Του δινει καποιος δικιο ? Τι εβγαλε ? 4 ευρω παραπανω ? Αν μου ξανατυχει λαιβ ομως και τον χρειαστω δεν θα ξαναπαω.....Για 4 ευρω εχασε εναν πελατη που εστω σε 1 πιθανοτητα στις 1000 θα ξαναπηγαινε και θα του αφηνε παραπανω απο 4 ευρω....Ειναι λογικη καταστηματαρχη αυτη ? Μην κοροιδευομαστε

δεν ειπα το αντιθετο...δεν δινω δικιο σε κανεναν καταστηματαρχη...προσωπικα μου ειναι αδιαφοροι ολοι οι καταστηματαρχες-μιας κ το ξαναειπα-ψωνιζω διαδικτυακα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου