Προς το περιεχόμενο

Τι drums έχετε??


Alexei

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να και τα φτωχά δικά μου .. Ντροπή !!

 

Gretsch Catalina maple με snare Gabriel Handmade .

Πιατάκια Istabul

14" HH

2 X 16" CRASH

8" SPLASH

10" SPLASH

22" RIDE

1 X 16" CHINA

1 X 18" CHINA

 

πεταλάκια Double Daemon Pearl !!!

 

img0464e.jpg

 

 

Παίζοντας σου έρχεται η όρεξη .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...
  • Απαντήσεις 183
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

μολις τα εστησα. μεχρι να τα ρυθμισω σωστα θα μου φαει μια ζωη. ειναι ομως κουκλα

 

05042011240.jpg

http://img402.imageshack.us/i/05042011240.jpg/

Μεγειες!Μεγειες!!  καλοταξιδα μαεστρο μου!!

Ποιος σε πιανει1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νασαι καλα βαγγελη. 2 μερες μου φαγαν για να τα στησω. απο αυριο παλι μελετη γιατι με κουρασε το βιδωμα ξεβιδωμα ρυθμισμα κτλ κτλ

 

υγ. μιλαμε για τρομερο ριμπαουντ. πηγε η μπακετα σε καποια φαση να μου βγαλει το ματι λολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υγ. μιλαμε για τρομερο ριμπαουντ. πηγε η μπακετα σε καποια φαση να μου βγαλει το ματι λολ

 

αυτο δεν ειναι τρομερο είναι τραγικό...δε μπορείς να το κουρδισεις σε πιο ''φυσικό'' ριμπαουντ?

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφανως. κουρδιζεται οπως κανονικα δερματα, απλα εγω πριν παρω μπακετες 7α επαιζα σημερα για λιγο με τις μπακετες του nicko mc brain και ηταν που ηταν βαριες, ειχα τσιταρει τερμα και τα μες, δεν προσεχα κιολας, ειχα συνιθισει και με τα rubber pads, ε δεν ηθελε πολυ. τωρα ειναι μια χαρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά και από εμένα...

 

Εδώ και ένα χρόνο έκανα ριζικές αλλαγές.. Πούλησα μια Gabriel και ένα μικρό σετ Tama που είχα και άλλαξα σχοδόν όλα μου τα πιάτα... Σιγά μην κάτσω να μου τα φάνε οι τράπεζες και το ΔΝΤ...

 

το αποτέλεσμα...

 

Μια πανέμορφη Yamaha Oak Custom Black Sparkle Sunburst

 

10", 12", 14", 16", 20"

 

Και ένα κουκλάκι Sonor Jungle set Blue Sparkle

 

10", 14"....16" bass drum

 

Snares:

Kumu 14x6.5 Birch (Hand made in Finland) www.kumu.fi

Tama Starclassic 14x5,5 Β/Β

Pearl Dennis Chambers signature 14x6,5

Pearl 12x7 Maple

Sonor Jungle 10x2

 

Και από πιάτα Zildjan A και K σειρές ως επί το πλείστων, μια σειρούλα Constantine για τις αρπαχτές και μερικά αδέσποτα...

 

 

;D

 

 

 

 

 

 

yamahaa.jpg.92685adf957b338d8c660dff3521ded0.jpg

sonorr.jpg.c246bdd068c7e1c29fe5b02d6a0f653c.jpg

cymbalss.jpg.6be794b1284407ec22977b5c2bbef034.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΙΠΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΕΚΘΕΣΩ ΑΛΛΑ Ο ΠΕΙΡΑΣΜΟΣ ΜΕΓΑΛΟΣ

ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΕΜΕ : TAMA GRAND STAR 1995 (ΑΓΟΡΑ 1996 ) custom full Japan Birch

                                2 Bass drums 22'',snare 14X6,5 ξυλινο ,toms 8,10,12,13 ''

                                Floor toms 14 &16 ''

                                2 pedals camco &tama

                                πιατα : zildian K Heavy Ride 20'',avedis 16'' Crash ,K 18'' THIN MEDIUM CRASH

                                            8 & 12 '' AVEDIS SPLASHES

                                            HiHat 14 '' avedis Vintage (ΠΕΡΙΠΟΥ 25 ΕΤΩΝ  ΜΕ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ ΗΧΟ)

Και μια σειρα paiste 602 (μπλε logo ) CHINA 18'' (1985 ) ΣΕ ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ

                                                            RIDE 20'',THIN CRASH 16 ", PAPER THIN CRASH 18'' ,HiHat 15 '' sound edge .

Eπισης περιμενω σε κανενα 3μηνο την Ludwig reissue John Bohnam ( την διαφανη )ετσι  για νατα σπαμε με κατι γεροντοροκαδες.                       

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΙΠΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΕΚΘΕΣΩ ΑΛΛΑ Ο ΠΕΙΡΑΣΜΟΣ ΜΕΓΑΛΟΣ

ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΕΜΕ : TAMA GRAND STAR 1995 (ΑΓΟΡΑ 1996 ) custom full Japan Birch

                                 2 Bass drums 22'',snare 14X6,5 ξυλινο ,toms 8,10,12,13 ''

                                 Floor toms 14 &16 ''

                                 2 pedals camco &tama

                                 πιατα : zildian K Heavy Ride 20'',avedis 16'' Crash ,K 18'' THIN MEDIUM CRASH

                                             8 & 12 '' AVEDIS SPLASHES

                                             HiHat 14 '' avedis Vintage (ΠΕΡΙΠΟΥ 25 ΕΤΩΝ  ΜΕ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ ΗΧΟ)

Και μια σειρα paiste 602 (μπλε logo ) CHINA 18'' (1985 ) ΣΕ ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ

                                                             RIDE 20'',THIN CRASH 16 ", PAPER THIN CRASH 18'' ,HiHat 15 '' sound edge .

Eπισης περιμενω σε κανενα 3μηνο την Ludwig reissue John Bohnam ( την διαφανη )ετσι  για νατα σπαμε με κατι γεροντοροκαδες.                       

 

 

  Περικλάρα, επειδή έχω ακριβώς ίδια τομ με μια κάσα και δεν μπορώ να βολέψω πουθενά το 13άρι, μου λες σε παρακαλώ εσύ τί έκανες?

ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΕΛΩΔΙΚΕ ΤΥΜΠΑΝΙΣΤΗ ΤΟ 13'' ΤΟ ΤΟΠΟΘΕΤΩ ΣΤΟΝ ΛΑΙΜΟ ΤΗΣ ΔΕΞΙΑΣ ΚΑΣΑΣ (ΔΕΞΙΑ ΕΝΟΟΩ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ ΠΟΔΙ ) Η ΑΝ ΠΑΙΖΩ ΜΕ ΜΙΑ ΤΟΤΕ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΣΑΝ ΚΡΕΜΑΣΤΟ ΒΑΘΥ ΣΕ ΕΙΔΙΚΗ ΒΑΣΗ ΠΟΥ ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΕΧΟΥΝ .Να σκεφθεις οτι τα τιμπανα ειναι Power size και αν δεν επαιζα καθισμενος ψηλα τοτε δεν θα υπηρχε περιπτωση να στηριξω το 13'' στον λαιμο της κασας .ΑΝ ΣΕ ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΑ Ο.Κ,ΑΝ ΟΧΙ ΤΟΤΕ ΣΤΕΙΛΕ ΠΜ για να μην απασχολουμε το χωρο του Φορουμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου