Προς το περιεχόμενο

Προβλημα προσβασης στον λογαριασμο yahoo


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας, προσπάθησα νά μπώ σέ έναν λογαριασμό στό yahoo ,πού έχω νά μπώ λίγο καιρό σέ αυτόν.Μού έβγαλε πρώτα γράμματα καί αριθμούς γιά νά τά συμπληρώσω στό αντίστοιχο πλαίσιο, μετά αφού τό έκανα έβαλα τό όνομα χρήστη καί τόν κωδικό,

μετά μού βγάζει μύνημα ότι ίσως μπήκα από άλλη συσκευή ή έχω διαγράψει τά cookies ή ρύθμισα νά διαγράφονται τά cookies καί θά πρέπει νά συμπληρώσω τήν ερώτηση ασφαλείας.Στήν ερώτηση μπορεί νά έκανα λάθος ίσως εγινε μπέρδεμα μέ τούς χαρακτήρες λατινικά-ελληνικά.Μού βγάζει μύνημα ότι αποκλείστηκε ό λογαριασμός γιά 12 ώρες.Υπάρχει περίπτωση κάποιος νά προσπάθησε νά μπεί στόν λογαριασμό μου ή είναι κάτι πού συμβαίνει επειδή δέν τόν χρησιμοποιώ συχνά;

Εχθρός τού κέρδους είναι ή αντοχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει περίπτωση κάποιος νά προσπάθησε νά μπεί στόν λογαριασμό μου

Ναι: Εσυ. ;D

Και ή εγραψες τα username/password λαθος ή

Στήν ερώτηση μπορεί νά έκανα λάθος ίσως εγινε μπέρδεμα μέ τούς χαρακτήρες λατινικά-ελληνικά.
και μαλλον σε μπλοκαραν για 12 ωρες.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στό username καί pass αποκλείεται νά έκανα λάθος πάντως.Ρωτάω γιατί κάπου διάβασα σέ άλλο φόρουμ ότι κάποιος χρήστης έχασε τόν λογαριασμό του γιά πάντα επειδή κάποιος άλλος προσπάθησε νά έχει πρόσβαση σέ αυτόν.

Εχθρός τού κέρδους είναι ή αντοχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα username/password ειναι case sensitive? Και γιατι σου εβγαλε γραμματα και αριθμους να συμπληρωσεις στο αντιστοιχο πλαισιο?

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δέν ξέρω άν κατάλαβα τήν ερώτηση σου περι case sensitive μαλον εννοεις άν έβαλα κεφαλαία αντί πεζά.Δέν παίζει κάτι τέτοιο, άλλωστε κρατάει στήν μνήμη επιλογές πού έχουν πληκτρολογηθεί γιά τό user name καί συνήθως διαλέγω από εκεί πού είναι στάνταρ.

Όταν λέω αντίστοιχο πλαίσιο δέν εννοώ εκεί πού μπαίνει τό user καί pass.

Μού έβγαλε ξεχωριστό παράθυράκι μέ τό κώδικα captcha νά συμπληρώσω τούς αντίστοιχους χαρακτήρες πού εμφανίζει.

Εχθρός τού κέρδους είναι ή αντοχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δέν ξέρω άν κατάλαβα τήν ερώτηση σου περι case sensitive μαλον εννοεις άν έβαλα κεφαλαία αντί πεζά.

Aν το Yahoo εχει case sensitive για το username και το password, πρεπει να τα γραφεις ακριβως οπως τα καταχωρησες την πρωτη φορα που εφτιαξες το Yahoo account σου.

Δηλαδη, αν εχεις

username "ΗarisExp"και password "MyPassword"

και τα γραψεις, πχ,

username "harisexp"και password "mypassword"

δεν θα τα δεχτουν ως σωστα.

 

Μού έβγαλε ξεχωριστό παράθυράκι μέ τό κώδικα captcha νά συμπληρώσω τούς αντίστοιχους χαρακτήρες πού εμφανίζει.

Ναι το καταλαβα. Το ερωτημα ειναι γιατι σου το εβγαλε αυτο, δεν αρκουν τα username & password για να μπεις στο account σου?chin2.gif

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ερωτημα ειναι γιατι σου το εβγαλε αυτο, δεν αρκουν τα username & password για να μπεις στο account σου?

 

Καί εμένα αυτό μέ προβληματίζει.Τί εννοεί όταν μού λέει συνδέθηκα από άλλη συσκευή;

Συνδέθηκα μέ τό λάπτοπ μου μήπως;Η εννοεί από άλλη ip;

Υπάρχει κάποιος τρόπος επικοινωνίας μέ τήν yahoo άν τελικά δέν μπορέσω νά συνδεθώ μέ τιποτα;

Εχθρός τού κέρδους είναι ή αντοχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαινω τι σχεση εχει η συσκευη και το IP σου. Αυτα ειναι ασχετα με το account σου. Μπορεις να μπαινεις απο οπουδηποτε με οτιδηποτε αρκει τα username/password να ειναι σωστα.

Καπου στη σελιδα πρεπει να εχει καποιο "Help" ή "Contact Us", για ψαξ'το λιγο...

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου