Προς το περιεχόμενο

Ευρωπαϊκό stewmart mcdonald;


andreoulis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν, όλοι ξέρετε το stewmart mcdonald μάλλον...

Η βοήθεια που θέλω είναι απλή: υπάρχει κάτι παρόμοιο εντός ευρώπης, και κατά προτίμηση λιγοτερο φαρμακείο;;;

δεν ψάχνω για όλα αυτά τα πολύ εξεζητημένα προϊόντα (που στην τελική παίρνεις την ιδέα αλλά τα φτιάχνείς και μόνος) αλλά για απλά πράγματα, όπως radious blocks, nut sloting files κλπ. Εργαλεία, jigs κλπ

και αυτό γιατί τα τελωνεία μας έχουν αλλάξει τα φώτα :evil:

Είμαι σίγουρος οτί πολλοί θα το χρησιμοποιήσουν από το φορουμ (και θα έχουμε και πιο πολά άρθρα στο DIY section)!!!!!

links to previous posts welcome... :oops: :oops: :oops: :oops:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε andreouli, αν μιλάς για ποσά κάτω από 100-150$ δεν έχεις να φοβηθείς τα τελωνεία, εγώ στη θέση σου θα έκανα μικρές παραγγελίες από stew κοιτώντας πάντα να μην υπερβαίνω τα 150$ (έχω παραγγείλει στο παρελθόν αντικείμενα με 120$ και δεν πλήρωσα τελωνείο...).

 

Από την άλλη θα με ενδιέφερε κι εμένα αν υπήρχε και στην Ευρώπη κάτι αντίστοιχο! Οπότε αναμένουμε απαντήσεις... :wink:

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yπάρχει η Rockinger και το http://www.goeldo.de

 

O Ντουκας (guitars.gr) είναι αντίπροσωπος της goeldo και μπορεί να σου φέρει οτιδήποτε από εκει...νομιζω σε καλυτερες τιμες απο αυτες που θα δεις στο site της goeldo :wink:

www.intravenus.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και κατά προτίμηση λιγοτερο φαρμακείο;;;

 

οχι και φαρμακειο... 8O παμφθηνος ειναι!

 

οσον αφορα τα των τελωνειων θα επαναλαβω οτι ΤΥΠΙΚΑ οτιδηποτε ξεπερνα σε αξια τα πενηντα ευρω δασμολογειται (3,5% -5%) & υποβαλεται σε ΦΠΑ...

 

Υπαρχει περιπτωση ομως να σου στειλουν δεμα με δηλωμενη αξια 1000 ευρω & να "περασει αερα" στο τελωνειο ,οπως και να σου στειλουν δεμα αξιας 51 ευρω και να πληρωσεις φορο..

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι αυτό και το ποστ. Μία φορά που πήρα από αυτούς, το κόστος ήταν 150 ευρώ και πλήρωσα άλλα 150 τελώνειο... δεν έιχα ανακαλύψει βλέπεις το νοιζ τότε να ξεστραβωθώ!!!

 

Όσο για τις τιμές, μας ευνοεί και η ισοτιμία ευρώ/$ αλλά στα εργαλέια ο μάγκας είναι ακριβός! λχ: Notched Straightedge 67$! (ένας χαρακας με εγκοπές όπου είναι τα τάστα..), Fret Tang Nipper 42$ (μια τανάλια για τις άκρες των τάστων)κλπ

Εκεί που είναι πάμφθηνος είναι στα μπράτσα, σωματα κλπ

Και αν αποφασίσεις να κάνεις παραγγελία, σε πιάνει και το διαόλι και βάζεις και άλλα, και άλλα...

Όπότε, ένα ευρωπαικό μαγαζί ανάλογο, θα μας έλυνε τα χέρια

Το goldo είναι καλό, αλλά υπάρχει κατι πιο προσανατολισμένο στην κατασκευή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το goeldo απο STEWMAC αγοραζει,τι να κανουμε ο Stew Mac ειναι σχεδον μονοπώλιο..

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου