Προς το περιεχόμενο

Oι Rolling Stones κουράστηκαν... (ή το κούρασαν)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι, καλά, δεν πειράζει, πάμε παρακάτω...

Οντως παμε παρακατω γιατι αρχιζεις και κουραζεις πιο πολυ κι απο τους Rolling Stones σε live.mock.gif

Παω να φαω, "μαλωνοντας" μαζι σου μου ανοιξε η ορεξη...popcorn.gif

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 262
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Το χασμουρητό το έγραψα για κάποιο studio recording του τελευταίου δίσκου τους. Το τι θα νιώσω σε live τους δεν θα το μάθω ποτέ, είμαι πολύ εκλεκτικός στα live που πηγαίνω. Μάλλον θα τους έβλεπα με έντονο εγκυκλοπαιδικό ενδιαφέρον αφού έχουν μεγάλη ιστορία.

Ασε τους ειδα εγω στα 2 τελευταια λαιβ και ηταν μεγαλη απογοητευση...παρολο που τους λατρευω και το καινουριο τους αλμπουμ εχει καλες στιγμες,δυστυχως δεν συγκρινονται με το 2005 που τους ειδα στον Βυρωνα,οπου ηταν σοκ και δεος το λαιβ τους!

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ηθελα να δω τους RS παντως να κανουν live, ας πουμε, 50 μερες το χρονο (λεω μονο 50 και οχι...120-150 μερες που κανουν καθε χρονο καποιοι αλλοι, ονοματα δεν λεμε...), εκει πραγματικα θα τους εβγαζα το καπελο.

 

Δεν ήξερα ότι είναι θέμα αντοχής και φυσικής κατάστασης, το ζήτημα, εδώ. ???

 

ps1 Α!A!Α! και 'μενα δε με πολυτρελαίνουν οι DP

 

ps2 DP..... διφορούμενο :P :P :P ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασε τους ειδα εγω στα 2 τελευταια λαιβ και ηταν μεγαλη απογοητευση...

 

Ώπα ώπα....

 

Δεν τα περνάνε στο ντούκου αυτά φίλως...  ;)

 

Μήπως ήσουν κουρασμένος; Νυσταγμένος; Μεθυσμένος; Σε απασχολούσε κάτι σοβαρό και δεν μπόρεσες να συγκεντρωθείς; Τι έφταιξε;;;

 

Για εξηγήσου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαμη βγες από τον λογαριασμό του Τερρυ.

Σε καταλάβαμε !! :-)

Μπορεί να σε πληγώνει αυτο το θρεντ

αλλά κανε την καρδιά σου πέτρα :-)

 

Ορίστε βγήκα,ικανοποιήθηκες τώρα?  ;D ;D ;D

 

Εγώ τι να πω για το θέμα που είμαι καραβαμμένος στοουνικός  ;D

Όποιανού δεν του κάνουν κέφι οι Στόουνς να του καεί το οβίνδεο  ;D

 

Οι άνθρωποι μια ζωή αυτό κάνανε ,αυτό συνεχίζουν να κάνουν. Είναι σα κάτι ανθρώπους που βγαίνουν στη σύνταξη και εξακολουθούν να δουλεύουν ,γιατί διαφορετικά θα πάθουν κατάθλιψη . Φυσικά είναι και θέμα ματαιοδοξίας .

Το να ακούγονται άσχημα ,αφτιασίδωτα κλπ . Για μένα αυτή ήταν η πεμπτουσία των Στόουνς . Ο Ρίτσαρντ δεν ήταν ποτέ αυτό που λέμε βιρτουόζος ,δεν υπάρχει συναυλία ηχογραφημένη ,ακόμη και σε μορφή που κυκλοφόρησε επίσημα ,που να μην υπάρχει έστω και ένα φάλτσο του  ;D

 

Όταν ξεκίνησαν αυτή τη τελευταία τουρνέ στο Λονδίνο ,ήταν η πρώτη φορά μετά από αρκετά χρόνια ,που μεγάλο συγκρότημα ξαναεπέτρεψε τη χρήση καμερών από τους ακροατές του . Λέτε να φοβούνται τη κακή τους εικόνα?

Για κάποιον -σαν εμένα που έχω παρακολουθήσει πολύ Στόουνς αυτή ήταν η μαγεία τους  ,το ότι ανέβαιναν στη σκηνή και δεν ήξερες τι θα ακούσεις,διαφορετικές ταχύτητες, άλλες ενορχηστρώσεις ,λάθη ,αλλά και υπέροχοι αυτοσχεδιασμοί .

 

Και δεν μου αρέσει το βαθύ μπλε ,αλλά δεν το κάνω θέμα , γιατί δεν κάνω θέμα ούτε πως δεν μου αρέσει ο Πάριος  ;D, αλλά σε κάποιους αρέσει ,τι να κάνω τώρα ,να τους κρεμάσω? Ή να τους επιβάλω να ακούνε μόνο Στόουνς .

Είναι άξιοι της μοίρας τους και θα τους καεί και το οβίνδεον ,στα σίγουρα  ;D ;D ;D

 

Πλάκα κάνω ε? Μη με αρχίσουν τπτ οπαδοί του Πάριου να με πετροβολάνε  ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ορίστε βγήκα,ικανοποιήθηκες τώρα?  ;D ;D ;D

 

Εγώ τι να πω για το θέμα που είμαι καραβαμμένος στοουνικός  ;D

Όποιανού δεν του κάνουν κέφι οι Στόουνς να του καεί το οβίνδεο  ;D

 

Οι άνθρωποι μια ζωή αυτό κάνανε ,αυτό συνεχίζουν να κάνουν. Είναι σα κάτι ανθρώπους που βγαίνουν στη σύνταξη και εξακολουθούν να δουλεύουν ,γιατί διαφορετικά θα πάθουν κατάθλιψη . Φυσικά είναι και θέμα ματαιοδοξίας .

Το να ακούγονται άσχημα ,αφτιασίδωτα κλπ . Για μένα αυτή ήταν η πεμπτουσία των Στόουνς . Ο Ρίτσαρντ δεν ήταν ποτέ αυτό που λέμε βιρτουόζος ,δεν υπάρχει συναυλία ηχογραφημένη ,ακόμη και σε μορφή που κυκλοφόρησε επίσημα ,που να μην υπάρχει έστω και ένα φάλτσο του  ;D

 

Όταν ξεκίνησαν αυτή τη τελευταία τουρνέ στο Λονδίνο ,ήταν η πρώτη φορά μετά από αρκετά χρόνια ,που μεγάλο συγκρότημα ξαναεπέτρεψε τη χρήση καμερών από τους ακροατές του . Λέτε να φοβούνται τη κακή τους εικόνα?

Για κάποιον -σαν εμένα που έχω παρακολουθήσει πολύ Στόουνς αυτή ήταν η μαγεία τους  ,το ότι ανέβαιναν στη σκηνή και δεν ήξερες τι θα ακούσεις,διαφορετικές ταχύτητες, άλλες ενορχηστρώσεις ,λάθη ,αλλά και υπέροχοι αυτοσχεδιασμοί .

 

Και δεν μου αρέσει το βαθύ μπλε ,αλλά δεν το κάνω θέμα , γιατί δεν κάνω θέμα ούτε πως δεν μου αρέσει ο Πάριος  ;D, αλλά σε κάποιους αρέσει ,τι να κάνω τώρα ,να τους κρεμάσω? Ή να τους επιβάλω να ακούνε μόνο Στόουνς .

Είναι άξιοι της μοίρας τους και θα τους καεί και το οβίνδεον ,στα σίγουρα  ;D ;D ;D

 

Πλάκα κάνω ε? Μη με αρχίσουν τπτ οπαδοί του Πάριου να με πετροβολάνε  ;D

μωβ φιλως ;D

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Και δεν μου αρέσει το βαθύ μπλε ,αλλά δεν το κάνω θέμα

 

Όχι... και εγώ μαζί σου. Ολόκληρη γκουμούτσα ο Deep Blue... Που να τον βάλεις στο γραφείο  ;D ;D ;D ;D

Deep_Blue.thumb.jpg.08de20fa552497006837ac942efa30b6.jpg

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ώπα ώπα....

 

Δεν τα περνάνε στο ντούκου αυτά φίλως...  ;)

 

Μήπως ήσουν κουρασμένος; Νυσταγμένος; Μεθυσμένος; Σε απασχολούσε κάτι σοβαρό και δεν μπόρεσες να συγκεντρωθείς; Τι έφταιξε;;;

 

Για εξηγήσου...

Επινα μετα για να ξεχασω τα λεφτα για εισιτηρια!!! ;D

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως, θα πρότεινα να προσέχουμε τι γράφουμε διότι το συγκεκριμένο βίντεο μου μυρίζει ΕΝΤΟΝΑ φάρσα/πλάκα. Δε λέω ότι και τα μεγαλύτερα γκρουπ δεν έχουν τις (πολύ) κακές στιγμές τους αλλά το να κάνεις ένα κολλάζ από τις χειρότερες (αν είναι όντως live performances και όχι κάποιο πλακατζίδικο edit) και να το ανεβάζεις ως επίσημο promo, δε στέκει απ' όπου κι αν το πιάσουμε.

 

 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου