Προς το περιεχόμενο

αγορα λαμπατου ενισχυτη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βλέπω τους orange τους έχετε στην απέξω...γιατί άραγε...

 

Εγώ σε αυτά τα λεφτά πήρα τον orange TH30 με καμπίνα με 2 12αρια...και ξετρελάθηκα οταν τον είχα ακούσει.

 

Βέβαια φίλε η αλήθεια είναι οτι θελει ψάξιμο...κι εγώ marshall είχα και οταν ακουσα τον orange (αφού είχα ακούσει κι άλλους) ξετρελάθηκα.

 

Η λύση είναι να ακούσεις φυσικά οχι απο βίντεο διαφορους ενισχυτές και μετά να αποφασίσεις.

 

Ακου όμως οσο περισσοτερους μπορείς...

Kαι εγω για να πω την αληθεια με οσους εχω παιξει γουσταρα πολυ.

Ο rockreverb λεει πολλα αλλα ειναι out of budget.

Κλασικη ροκ χροια.Δεν ανεφερα γιατι ο φιλος ειναι "γκαζιαρης" απο οτι καταλαβα.

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

μπορειτε να μου προτεινετε συγκεκριμενα καποιους ενισχυτες που να πληρουν τα κρητιρια μου;επισης επειδη και γω νομιζω οτι το να ακουω ενισχυτες απο το yotube δεν ειναι και οτι καλυτερο υπαρχει κανενα μαγαζι στην αθηνα στο οποιο να μπορω να δοκιμασω καποιους απ αυτους που με ενδιαφερουν;επιπλεον δεν ειμαι τοσο του hard rock ηχου.μου αρεσει η "βρωμια" των συγκροτηματων που σας ειπα προηγουμενως ακομα και σε τετοιο επιπεδο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τις καλύτερες επιλογές στα 1000€

http://www.thomann.de/gr/engl_screamer_50_roehrencombo_e330.htm

 

+1000

O καλύτερος ενισχυτής που έχω παίξει για τα δικά μου γούστα(με πεταλιέρα).Τα γκάζια του δεν με ικανοποίησαν τόσο όσο τα καθαρά του.

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι εγω για να πω την αληθεια με οσους εχω παιξει γουσταρα πολυ.

Ο rockreverb λεει πολλα αλλα ειναι out of budget.

Κλασικη ροκ χροια.Δεν ανεφερα γιατι ο φιλος ειναι "γκαζιαρης" απο οτι καταλαβα.

 

Εγώ πάντως τον TH30 με της PPC2 καμπίνα των πήρα 1.100€ πέρσι τον Μαιο.

Και απο γκάζια πολύ δυνατός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αληθεια ειναι οτι απο τα βιτνεακια που ειδα στο utube δεν ξετρελαθηκα με τους orange.υπαρχει καποιο μαγαζι στην αθηνα που μπορω να παω να τους δωσω αλλη μια ευκαιρια;αν και ετσι δεν με τρελανουν κλινω προς το jvm205c στα 1170ε.τι λετε γι αυτον;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αληθεια ειναι οτι απο τα βιτνεακια που ειδα στο utube δεν ξετρελαθηκα με τους orange.υπαρχει καποιο μαγαζι στην αθηνα που μπορω να παω να τους δωσω αλλη μια ευκαιρια;αν και ετσι δεν με τρελανουν κλινω προς το jvm205c στα 1170ε.τι λετε γι αυτον;

Αδερφε απο το you tube δεν θα βγαλεις ακρη .

Ολα παιζουνε ρολο,κιθαρα,καλωδια,πεταλια,ενισχυτης,μικροφωνα κτλ.

Υπαρχουνε τυποι στο yοu tube που παιζουνε με 10000 ευρω μηχανηματα και δεν ξερουν να παιζουνε με αποτελεσμα να νομιζεις οτι ο ενισχυτης που παιζει ειναι χαλια!!

Παρε την κιθαρα σου και αρχισε guitar tour ενισχυτων μεχρι να βρεις αυτο που σου αρεσει.

Ολοι μας εχουνε ενα ηχο στο μυαλο μας το οποιο θελουμε απλα δεν μπορουμε να το εκφρασουμε με λογια.Και δεν ειμαστε και ποτε ευχαριστημενοι.

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Orange έχει ο Λογοθέτης.

Πάντως ο jvm είναι μεγάλος μου έρωτας. Παίζει τα πάντα(εσένα βέβαια δεν σε νοιάζει κάτι περα από μεταλ :P) και είναι απίστευτα ευέλικτος για live λόγω του midi....

www.facebook.com/BlackBodyRadiationAthens

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει περιπτωση ο orange να αξιζει περισσοτερο απο τον jvm;αν ειναι να τον παραγγειλω αμεσα τον jvm αφου ξερω οτι θα με καλυψει σιγουρα για αυτα που θελω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες αργότερα...

η αληθεια ειναι οτι απο τα βιτνεακια που ειδα στο utube δεν ξετρελαθηκα με τους orange.υπαρχει καποιο μαγαζι στην αθηνα που μπορω να παω να τους δωσω αλλη μια ευκαιρια;αν και ετσι δεν με τρελανουν κλινω προς το jvm205c στα 1170ε.τι λετε γι αυτον;

 

 

 

 

Παρε την κιθαρα σου και αρχισε guitar tour ενισχυτων μεχρι να βρεις αυτο που σου αρεσει.

 

 

Γεια χαρα παιδες ! μηπως θα μπορουσε καποιος να μας ενημερωσει, που θα βρουμε να δοκιμασουμε ενισχυτες κοντα στο κεντρο της αθηνας? (ας ειναι και πιο μακρια , αμα εχει καλα μηχανηματα)

 

αυτη ή την επομενη βδομαδα θα ερθω απο επαρχια και θελω να βρω οσα περισσοτερα μπορω !

 

ευχαριστω εκ των προτερων !

*sÞea®head™³ '00

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου