Προς το περιεχόμενο

Cort Artisan 4ch - επιτέλους... το πήρα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

αφού ξεπέρασα όλους τους ενδοιασμούς που είχα στο αν μπορώ να μάθω μπάσο στα γεράματα (42 χρονών) και αφού έκανα έρευνα αγοράς αρκετό καιρό. Αγόρασα σήμερα το πρώτο μου μπάσο. Cort Artisan 4ch και έναν ενισχυτή EBS 30αρι. Άντε και καλό μου ταξίδι.

 

Όποιος μπορεί να δώσει τίποτα λινκς για βοήθεια θα το εκτιμούσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλορίζικο και καλόπαιχτο .

Πες λίγο πιο αναλυτικά τι βοήθεια ψάχνεις ,για να σε βοηθήσουν οι ειδήμονες .

 

Πάντως μην απογοητεύεσαι ,ηλικιακά ο Trolley άρχισε πρόσφατα το μπάσο ,ενώ εγώ ,αν και τόσα χρόνια πάλευα με τη κιθάρα και προκοπή δεν είδα,ξαφνικά εκτός από κιθαρίστας την είδα και κιμπορντίστας και μπασίστας ,μέχρι που πριν λίγους μήνες πήρα και γιουκαλίλι και φλογέρα + κάτι άλλα μικροπράγματα ;D ;D ;D

 

Υποθέτω βέβαια πως απ' όλα η φλογέρα θα μου φανεί το πιο χρήσιμο ,καθότι έτσι όπως πάνε τα πράγματα για τσοπάνη με βλέπω ..............επόμενη αγορά γκλίτσα ,τα μπατόν ,δεν αρμόζουν σε ένα παραδοσιακό τσοπανάκο  ;D ;D ;D

 

Η μουσική φίλε είναι μια όμορφη ασχολία ,μη ψαρώνεις ,δεν υπάρχουν ηλικίες

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλορίζικο και καλή μελέτη.

 

Γεράματα δεν είναι τα 42...είναι τα 102. ::)

Όσο για links,googlαρε ακριβώς ό,τι έχεις στο μυαλό σου...Δεν παίζει να μη στο βγάλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφού ξεπέρασα όλους τους ενδοιασμούς που είχα στο αν μπορώ να μάθω μπάσο στα γεράματα (42 χρονών) και αφού έκανα έρευνα αγοράς αρκετό καιρό. Αγόρασα σήμερα το πρώτο μου μπάσο. Cort Artisan 4ch και έναν ενισχυτή EBS 30αρι. Άντε και καλό μου ταξίδι.

 

Όποιος μπορεί να δώσει τίποτα λινκς για βοήθεια θα το εκτιμούσα.

Τετοια ακουω και γουσταρω.Μπραβο..

Μην κολλας ποτε δεν ειναι αργα.Καλοπαιχτο.

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ... βασικά έχω αρχίσει και ψάχνω στο youtube. Δεν είμαι εντελώς άσχετος. Στο λύκειο (τι είπες τώρα πόσο πίσω πήγα) έκανα αρμόνιο 4 χρόνια. Διαβάζω παρτιτούρα και γρατζουνάω λίγο και κιθάρα. Απλά δεν υπάρχει και πολύ χρόνος γιατί πέρα την οικογένεια και τα επαγγελματικά έχω και πολλά ενδιαφέροντα παναθεμά με (τρέξιμο, ποδήλατο, μοντελισμός) και ο χρόνος είναι περιορισμένος. Νομίζω δεν είμαι ο μόνος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά δεν υπάρχει και πολύ χρόνος γιατί πέρα την οικογένεια και τα επαγγελματικά έχω και πολλά ενδιαφέροντα παναθεμά με (τρέξιμο, ποδήλατο, μοντελισμός) και ο χρόνος είναι περιορισμένος.

 

Μπορείς να τρέχεις με το μπάσο στην πλάτη. :-\

'Η να κάνεις ποδήλατο στο σπίτι παίζοντας μπάσο. :o

...Για το μοντελισμό δεν έχω πρόταση...Εκτός αν εννοείς modelling οπότε πρόβαρε πόζες με το μπάσο αγκαλιά. 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά δεν υπάρχει και πολύ χρόνος γιατί πέρα την οικογένεια και τα επαγγελματικά έχω και πολλά ενδιαφέροντα παναθεμά με (τρέξιμο, ποδήλατο, μοντελισμός) και ο χρόνος είναι περιορισμένος. Νομίζω δεν είμαι ο μόνος.

 

Tέτοιους ανθρώπους, δραστήριους και με ενδιαφέοντα που ξεφεύγουν απο το καναπέ και τις ειδήσεις των 8 κ μισή....χρειαζόμαστε στη παρέα μας! Δεν είσαι μεγαλος αγαπητέ. Μεγάλοι είναι αυτοί που αναλώνονται στη βαρεμάρα του νεοέλληνα...Καλό μουσικό ταξίδι. Και το μπάσο που πήρες είναι απο τα αγαπημένα μου. Καταπληκτικό όργανο. Μου τρέχουν τα σάλια ήδη! ;D ;D

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλορίζικο και καλόπαιχτο! :) Όπως είπαν και οι υπόλοιποι ποτέ δεν είναι αργά! Τώρα όσο για links που είπες εγώ ξέρω αυτό το site : http://scottsbasslessons.com/ http://scottsbasslessons.com/online-video-bass-lessons Μπορείς να ρίξεις μια ματιά. Επίσης ό,τι θες, μπορείς να το ψάξεις στο google και στο youtube. Καλή αρχή! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλοπαίξιμη και καλή διασκέδαση!  8)

 

Μην πτοείστε ηλικιακά! Εδώ ο Saruman στα γεράματα άφησε το wizardry και έπιασε τη Les Paul  ;D

 

saruman-hendrix.jpg?w=510

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου