Προς το περιεχόμενο

Από πού ψωνίζει ο Καρβέλας;


RayDTutto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στόχος του αναφερόμενου (συνθέτη να πώ?) δεν ήταν η επιτυχία του κομματιού εξ΄αιτίας της όμορφης κλεμμένης μουσικής φράσης, αλλά η επιτυχία εξ΄αιτίας της φασαρίας που θα γίνονταν απ΄την αντιγραφή.Δεν ήθελε να κρύψει κάτι.Αντιθέτως, έχει πληρώσει στο κανάλι σταρ να γίνει όσο είναι δυνατόν μεγαλύτερο "σκάνδαλο", προκειμένου να ακουστεί το κομμάτι λίγο παραπάνω.Τα σχόλια που γράφονται αυτή την στιγμή, αν τα μάθαινε ο εν΄λόγω ..καλλιτέχνης , θα τον χαροποιούσαν ιδιαίτερα,ένας έξυπνος ραδιοφωνικός η τηλεοπτικός σταθμός όμως η έντυπο, δε πρόκειται να κάνει καμμία απολύτως αναφορά,ξέρουν καλά το παιχνίδι της αγοράς και τους κανόνες της παλιάς πουτ..νας και απλά δε θα έπαιζαν το κομμάτι.Και no comment. Εκτός κι΄αν έπεφτε το χρήμα ζεστό και στο σκοτάδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 145
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Στόχος του αναφερόμενου (συνθέτη να πώ?) δεν ήταν η επιτυχία του κομματιού εξ΄αιτίας της όμορφης κλεμμένης μουσικής φράσης, αλλά η επιτυχία εξ΄αιτίας της φασαρίας που θα γίνονταν απ΄την αντιγραφή.Δεν ήθελε να κρύψει κάτι.Αντιθέτως, έχει πληρώσει στο κανάλι σταρ να γίνει όσο είναι δυνατόν μεγαλύτερο "σκάνδαλο", προκειμένου να ακουστεί το κομμάτι λίγο παραπάνω.Τα σχόλια που γράφονται αυτή την στιγμή, αν τα μάθαινε ο εν΄λόγω ..καλλιτέχνης , θα τον χαροποιούσαν ιδιαίτερα,ένας έξυπνος ραδιοφωνικός η τηλεοπτικός σταθμός όμως η έντυπο, δε πρόκειται να κάνει καμμία απολύτως αναφορά,ξέρουν καλά το παιχνίδι της αγοράς και τους κανόνες της παλιάς πουτ..νας και απλά δε θα έπαιζαν το κομμάτι.Και no comment. Εκτός κι΄αν έπεφτε το χρήμα ζεστό και στο σκοτάδι.

 

Δεν πρόκειται να γίνει καμία φασαρία για την αντιγραφή (εκτός noiz).

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στόχος του αναφερόμενου (συνθέτη να πώ?) δεν ήταν η επιτυχία του κομματιού εξ΄αιτίας της όμορφης κλεμμένης μουσικής φράσης, αλλά η επιτυχία εξ΄αιτίας της φασαρίας που θα γίνονταν απ΄την αντιγραφή.

 

δυστυχως αυτη η θεωρια σκονταφτει στο γεγονος οτι το "Miss You" ειναι ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΑΓΝΩΣΤΟ στο 99% των ΣΗΜΕΡΙΝΩΝ Ελληνων... ;D 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχως αυτη η θεωρια σκονταφτει στο γεγονος οτι το "Miss You" ειναι ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΑΓΝΩΣΤΟ στο 99% των ΣΗΜΕΡΙΝΩΝ Ελληνων... ;D 

Mου φαίνεται δεν είσαι μέσα στα πράγματα. Με 6000+ ...

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=186391.0

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις ακομα 94.000 hits για να φτασεις το 1% των Ελληνων... ;D

 

Ιndeed  ;D

 

Ορθά παρέμβηκε η διαχείρηση χθες.Επειδή όμως διεγράφει μια σοφιστεία μου και γνωρίζω ότι οι αναγνώστες του νοιζ κρέμονται από τα χείλη μου  ;D,την παραθέτω παρακάτω........

 

@Sf με κάλυψες μετά.Απλά νόμιζα ότι θεωρούσες ότι πέρα από τις πωλήσεις ο Καρβέλας αξίζει καλλιτεχνικά.

 

Είπαμε η μουσική του περνάει από καλούπι,αναλώνεται στα ίδια και στα ίδια και ενίοτε κλέβει ευθαρσώς.Ναι μπορεί εγώ 1)να μην μπορώ ή να μην θέλω ,2)να μην μπορώ και να μην θέλω,3)να θέλω αλλά να μην μπορώ,4)να μπορώ αλλά να μην θέλω ;D ;D να γράψω παρόμοια κομμάτια.Παρά ταύτα έχω το δικαίωμα να τον κρίνω και πιστεύω πως έχω δίκιο σε όσα του καταλογίζω.

 

Ας θυμηθώ τώρα ένα από τα πολλά στιχάκια του που διαμορφώνουν συνειδήσεις οδηγώντας την ανθρωπότητα στο φως το αληθινό  ;D: ''Μην την ψάχνεις αλλού, μία είναι η λύση: τα λεφτά, το φαΐ και το γαμήσι. Πέθανε το πνεύμα, κατάλαβέ το. Πέθανε το πνεύμα, Θεός σχωρέσ' το''

 

''Γιατί Stoner μόνο όσο κυρήττουν ανθρωπιστικά είναι καλλιτέχνες;'' ...Όχι, (αν και συνήθως όσοι που έμειναν στην ιστορία με τα προβλήματα του ανθρώπου ασχολούνταν...δεν εννοώ απαραιτήτως με απροκάλυπτα στρατευμένη τέχνη..όσοι ήταν της σχολής η τέχνη για την τέχνη δεν δικαιώθηκαν από την ιστορία) ,αλλά όχι να γκρεμίζει κάθε ουμανιστικό ιδεώδες σε κάθε ρεφρέν του.    ;D

 

Να θυμηθώ μήπως ότι βγάζει λεφτά εκμεταλλευόμενος ,μαζί με την γυναίκα του,διανοητικά άρρωστους ανθρώπους.  ::)

 

Σίγουρα δεν είναι υγιές πρότυπο για την νεολαίρα  ;D...ούτε αυτός ούτε ο Iggy pop ούτε ο τραγουδιστής των Orange Goblin ;D ;) ;D

 

Επαναλαμβάνω ακούω αρκετό ντιριντάχτα,ειδικα εις την αγγλική που δεν είναι χτυπάνε τόσο άσχημα στο αυτί τα βαθυστόχαστα νοήματα. ;D  8)

Απλά αποστασιοποιούμενος  από την λατρεία για κάποιους κυρίους που ακούω,μπορώ με σιγουριά να πω ότι δεν θα αντέξουν στον χρόνο.

 

Επαναστάτης χωρίς ΕΤ3 ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου