Προς το περιεχόμενο

Από πού ψωνίζει ο Καρβέλας;


RayDTutto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι ελεγε σ'αυτη τη συνεντευξη?

 

Ε, δεν τη θυμάμαι όλη, αλλά υπήρχε ένα σημείο όπου ο δημοσιογράφος προσπαθούσε να διερευνήσει τις επιπτώσεις που είχε στον Καρβέλλα η συνειδητοποίηση ότι ο δίσκος του δεν είχε την αναμενόμενη (από αυτόν) εμπορική επιτυχία. Ο Καρβέλλας απέδιδε την ευθύνη γι΄αυτό το γεγονός στο κοινό των ροκάδων (δε θυμάμαι με ποιους ακριβώς χαρακτηρισμούς τους περιέγραφε, αλλά το ζουμί ήταν πως πρόκειται για κομπλεξικούς). Αντίθετα επικροτούσε το γούστο των θαμώνων των σκυλάδικων επειδή είχαν αναγνωρίσει το ταλέντο του (με επιτυχίες όπως το "είναι γάτα, είναι γάτα, ο κοντός με τη γραβάτα").

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 145
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Πάντως όταν διάβασα τον τίτλο η πρώτη απάντηση που μου ήρθε ήταν:

με δυο κατοστάρικα απ΄ την Καλλιθέα

όσο πιο φτηνιάρικα τόσο πιο ωραία

 

Κατά τα άλλα δεν ξέρω αν περνάει για "κλέψιμο" αυτό που έκανε εδώ. Είναι τόσο προφανής η ομοιότητα που μάλλον ως τρολάρισμα για publicity πρέπει να το δει κανείς. Ή ως χαβαλέ των σεσιονάδων που "κόλλησε. Ή νομίζει ότι μπορεί όπως και η madonna που έβαλε αυτούσιο το intro από το gimmie gimmie gimmie.

 

Τέλος πάντων, δεν ξέρω... είναι και δύσκολο το κομμάτι... ας μας πει ο nestoras τι συμβαίνει εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα αυτό που μου έχει μείνει περισσότερο είναι το άγριο κράξιμο που είχε φάει στα επόμενα τεύχη μέσα απο τη στήλη της αλληλογραφίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή νομίζει ότι μπορεί όπως και η madonna που έβαλε αυτούσιο το intro από το gimmie gimmie gimmie.

 

Τα αρσενικά των ABBA είχαν διευκρινήσει ότι πριν την Μαντόνα, πάρα πολλοί τους είχαν ζητήσει αυτό το ιντρο, αλλά υποχώρησαν (με νόμιμες διαδικασίες) στο δικό της αίτημα.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα αυτό που μου έχει μείνει περισσότερο είναι το άγριο κράξιμο που είχε φάει στα επόμενα τεύχη μέσα απο τη στήλη της αλληλογραφίας.

 

Όντως, αλλά φθηνά τη γλύτωσε στην εποχή της τυπογραφίας.

Στο νοιζ π.χ. θα τον έβριζαν για 500 σελίδες στο φόρουμ.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως, αλλά φθηνά τη γλύτωσε στην εποχή της τυπογραφίας.

Στο νοιζ π.χ. θα τον έβριζαν για 500 σελίδες στο φόρουμ.

 

Χαλαρά σε δίνω 501 ,όχι για τον Ίαν και την κομπανία ,για σένα  ;D ;D ;D

Ευχαρίστως σε θεωρώ απαράδεκτο για ότι έχει τύχει να πούμε ,περί πολιτικής κλπ ..........

Μα dp ρε φίλως ? Ήμαρτον  ;D ;D ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαλαρά σε δίνω 501 ,όχι για τον Ίαν και την κομπανία ,για σένα  ;D ;D ;D

Ευχαρίστως σε θεωρώ απαράδεκτο για ότι έχει τύχει να πούμε ,περί πολιτικής κλπ ..........

Μα dp ρε φίλως ? Ήμαρτον  ;D ;D ;D

 

Λοιπόν, δύο πράγματα:

 

α) Από εδώ και πέρα θα μιλώ για DP ΜΟΝΟΝ με όποιον έχει ΑΚΟΥΣΕΙ το τελευταίο άλμπουμ. Οι πιο πολλοί κερατούκληδες δεν το έχετε ακούσει.

 

β) Έχεις ακουστά για διάφορους τύπους που το παίζουν large και λένε "εγώ ακούω τα πάντα". Ε, εγώ είμαι το real thing.

 

Κατά τα άλλα, μη νομίζεις ότι δεν μαθαίνω τα επί σκηνής κατορθώματά σου.

 

:o :o :o

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντίθετα επικροτούσε το γούστο των θαμώνων των σκυλάδικων επειδή είχαν αναγνωρίσει το ταλέντο του (με επιτυχίες όπως το "είναι γάτα, είναι γάτα, ο κοντός με τη γραβάτα").

Δεν εισαι καλα ενημερωμενος, ή αρχιζεις και ξεχνας σημαντικα γεγονοτα που σημαδεψαν την Ελληνικη δισκογραφια.

Το "Ο κοντος με τη γραβατα" βγηκε το 1986, τρια χρονια μετα το "Taxi".

Μου φαινεται οτι πρεπει να ξεσκονισεις τη δισκοθηκη σου και να ξανακουσεις ολα του τα αλμπουμς. 8)

 

@Samy, εισαι ο μονος που μιλαει για DP εδω, και μαλιστα εντελως ξεκαρφωτα. Μηπως, λεω μηπως, να πιασεις τη "βελονα" και να την πας παρακατω?yawn.gif

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εισαι καλα ενημερωμενος, ή αρχιζεις και ξεχνας σημαντικα γεγονοτα που σημαδεψαν την Ελληνικη δισκογραφια.

Το "Ο κοντος με τη γραβατα" βγηκε το 1986, τρια χρονια μετα το "Taxi".

Μου φαινεται οτι πρεπει να ξεσκονισεις τη δισκοθηκη σου και να ξανακουσεις ολα του τα αλμπουμς. 8)

 

Μπορεί. Το ότι είχε επικαλεστεί τον ¨Κοντό" το θυμάμαι σίγουρα, αλλά ίσως ήταν από άλλη συνέντευξη.

 

@Samy, εισαι ο μονος που μιλαει για DP εδω, και μαλιστα εντελως ξεκαρφωτα. Μήπως, λεω μηπως, να πιασεις τη "βελονα" και να την πας παρακατω?yawn.gif

 

Ας τον βοηθήσουμε:

http://en.musicplayon.com/play?v=544766

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου