Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα απολυθουν, θα παρουν την αποζημιωση την τρελη , σε 3 μηνες θα αρχισουν να τους ξαναβολευουν για να εχουν ψηφοφορους και θα ειναι μια χαρα , θα ανακυκλωθει και το χρημα  και ολα καλα, απλα με μικροτερο μισθο και ισως δουλευουν και λιγο παραπανω

 

σταχτη στα ματια του κοσμου

θα χτυπησουν συντομα τη ΔΕΗ και την ΕΥΔΑΠ

 

Θα παρουν και τις αποζημιωσεις να κανουν το καλοκαιρακι

 

Σαν την ολυμπιακή.

 

  Μια σκεψη.

 

Δεν ξερω ρε παιδια , εχω πονοκεφαλιασει πια, εχω χασει το ποιος εχει δικιο και το ποιος εχει αδικο σε ολα τα θεματα

 

Εγω παντως βλεπω απο τον εαυτο μου οτι δεν τα βγαζω περα οτι και να κανω.

Εγω θελω να γυρισω το χρονο λιγα χρονια πισω που δεν υπηρχε τοσο πανικος να ηρεμησω λιγο πια.

 

Δεν μπορω, ολοι μου οι φιλοι και οι γνωστοι μου διαμαρτυρονται και προερχονται απο ολους τους κλαδους

 

Οσοι εχουν καφετεριες εδω στην γειτονια και τους ξερω γιατι ειμαι κοινωνικος και μου μιλανε ολοι, καθε μερα ενω δεν θελω να μιλαω με καθε ανθρωπο που βλεπω γνωστο μου για την κριση γιατι κουραστηκα, με πιανουν και αρχιζουν και μου λενε τα ιδια

 

Οι φιλοι μου χανουν ο ενας μετα τον αλλο τις δουλειες τους

 

Εγω δεν τα βγαζω περα οπως παλια και δυσκολευομαι παρα πολυ

 

Ολοι τα ιδια μου λενε

Ολοι τα ιδια μου λενε

Ολοι τα ιδια μου λενε

 

Ολο τα ιδια βλεπω, στον δημοσιο τομεα και στον ιδιωτικο

Ακουω θετικα και αρνητικα και με κανουν να νιωθω οτι πρεπει να παρω καποιου το μερος

Γιατι πρεπει να παρω καποιου το μερος

 

Μια νοσοκομειακη ερευνα που επεσε στα χερια μου λογω δουλειας ελεγε για το ποσοι οδηγουν, δουλευουν κλπ υπο την επηρεια  ψυχοφαρμακων, αντικαταθλιπτικων στις πολεις  10 χρονια πριν

Φανταστειτε ΤΩΡΑ!!!!!

 

Γιατι να του συμπαρασταθω ή να τον κατακρίνω?

 

Ε, δεν μπορω να διαλεξω

 

θα τα κανω και τα δύο

 

Γυρνα ρολογακι πισω

Γυρνα ρολογακι πισω

Γυρνα ρολογακι πισω

 

...................................

,,,,,,,,,,,,,,,

................... signal down

....... system restart.......

........ COMMAND COM

.........LOAD BIOS

.........MEMORY SET

.........SYSTEM STATUS

.........OK

 

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ

ΕΠΙΤΙΘΟΝΤΑΙ ΣΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΣΚΕΨΗΣ ΜΑΣ

ΜΑΣ ΔΙΑΙΡΟΥΝ - ΜΑΣ ΜΠΕΡΔΕΥΟΥΝ - ΜΑΣ ΣΥΓΧΙΖΟΥΝ

 

ειναι στρατιωτικοι πισω απο τα πανελ χαχχα

 

 

 

 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 168
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Guru

"μετ' άλόγου" γνώσεως από μένα πολλά + στα λεγόμενα του Τερρυ...

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διχασμος...

I love it.

Λόγο του επαγγέλματος- δημοσιογράφος- δεν σας κρύβω ότι αυτό που συμβαίνει το βρίσκω στα όρια του απολαυστικού. Πόσο μάλιστα  όταν έχω μια πιο σφαιρική άποψη για τα έργα και τις ημέρες πολλών, εντός των τειχών του Ραδιομέγαρου της Αγίας Παρασκευής.   

 

ΕΡΤ- το τσιφλίκι, του τσιφλικιού, Ω τσιφλίκι. Η χαρά της αργομισθίας, του κομματόσκυλου (ασχέτως χρώματος), η ευτυχία του βολεμένου. Η όαση του τεμπελόσκυλου.

 

I dont like it.

Από την άλλη βέβαια γνώριζα και ευσυνείδητο κόσμο εκεί μέσα που δούλευε και με θλίβει τα μάλα ο τρόπος με τον οποίον χάνει την δουλειά του- ασχέτως των αποζημιώσεων.   

 

Βέβαια θα ξαναπώ... διχασμός: Ας πούμε ότι δεν μπορώ να παραβλέψω ότι τις ενημερωτικές εκπομπές τις έβγαζαν οι συμβασιούχοι συνάδερφοι μου, την ώρα που το κανάλι παρακαλούσε πολλούς από τους χιλιάδες κηφήνες να κάνουν ένα ρεπορτάζ, για να δικαιολογήσουν την παρουσία τους.

 

Παράλληλα δεν μπορώ να μην παραδεχθώ ότι μέσα στην σκατίλα των ιδιωτικών καναλιών, πολλές φορές η ΕΡΤ ήταν μια όαση πολιτισμού, με προγράμματα/ταινίες/ ντοκιμαντέρ, χάρμα ιδέσθαι.

 

Βέβαια το θέμα έχει μια αμιγώς πολιτική χροιά- αλλά δεν θα επεκταθώ- παρά μόνο θα αναρωτηθώ... Αυτές οι δύο ψυχές δεν έχουν βαρεθεί να κάνουν τα γιουσουφάκια;             

 

 

Terry σέβομαι απόλυτα τα όσα γράφεις... απλώς πιστεύω ότι αυτή ειναι ακριβώς η παγίδα... οτί δεν είναι το θέμα αν κλείνει η ΕΡΤ.. το θέμα είναι ότι αυτοί που δημιούργησαν την κατάσταση που περιγράφεις έρχονται σήμερα ως ηθικοί σωτήρες να μας απαλλάξουν από έξοδα... βρίσκουν πάτημα σε μια αποσαθρωμένη κοινωνία που όλοι πλέον είναι εναντίον όλων και αποφασίζουν ΦΑΣΙΣΤΙΚΟΤΑΤΑ ΕΠΙΤΟΠΟΥ να την κλείσουν...

 

Σήμερα η ζημιογόνα ΕΡΤ.. αύριο οι τεμπέληδες των ΚΕΠ.. μεθαύριο οι φακελάκηδες και τα δημόσια νοσοκομεία... παραμεθαύριο οι φροντιστηριάκηδες καθηγητές και τα δημόσια σχολεία... μετά τα ασφαλιστηκά ταμεία που λόγω υπολογιστικού λάθους παραήταν γενναιόδωρα.. μετά οι μισθοί στα 100 ευρώ... κατάλυση κάθε κοινωνικού δικαιώματος...

 

Η πλάκα είναι ότι ακόμη και σήμερα όταν τα συζητάμε αυτά λέμε έλα μωρέ υπερβολές, επιστημονική φαντασία, δυστοπίες κτλ.. και όμως είμαστε ήδη half way down the line...

 

Εγώ αναρωτιέμαι.. σε μια ήδη διαιρεμένη και αποσαθρωμένη κοινωνία.. μπορούμε ΓΙΑ ΛΙΓΟ να καταλάβουμε ότι ο εχθρός δεν είναι ο διπλανός μας αλλά καποιοι με κουστούμια? Οτι δεν είμαστε πάντα εμεις οι σωστοί/εξυπνοι/δικαιοι/τιμιοι/καθαροι και όλοι οι άλλοι λάθος/βλάκες/άδικοι/διαφθαρμενοι/βρωμιάρηδες? Οτι αν ΓΙΑ ΛΙΓΟ νιώσουμε λιγάκι μπορούμε να φτιάξουμε κάτι καλύτερο? Μια κοινωνία με τις στοιχειώδεις αξίες στην τελική...

 

Ας μην πέφτουμε στην παγίδα της προπαγάνδας, του διαίρει και βασίλευε, του αρτος και θέαμα, του καρότου και του μαστιγίου.. Αυτό το μισό μάτι που κοιτάμε το διπλανό μας είναι από τις κύριες αιτίες κατα την ταπεινή μου γνώμη. Δειτε και το βιντεακι παραπανω, πολύ καλο.

 

Και δεν ανήκω σε κανένα κόμμα. Και όλα αυτα προφανως με αφορμη αυτων που έγραψε ο Terry και σε καμία περίπτωση επι προσωπικού.

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ

ΕΠΙΤΙΘΟΝΤΑΙ ΣΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΣΚΕΨΗΣ ΜΑΣ

ΜΑΣ ΔΙΑΙΡΟΥΝ - ΜΑΣ ΜΠΕΡΔΕΥΟΥΝ - ΜΑΣ ΣΥΓΧΙΖΟΥΝ

 

ειναι στρατιωτικοι πισω απο τα πανελ χαχχα

 

 

 

 

 

 

 

ΑΥτό ακριβώς

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Κώστα μου πιστεύεις στα τυχαία στην πολιτική; Προσωπικά όχι...

 

Το πουρουπού άρχισε από την ΕΡΤ γιατί ήταν ο εύκολος στόχος. Όλοι, με τον έναν ή τον άλλο τρόπο της έχουμε στην μπούκα  ;)  

 

Και όπως σωστά το μυρίστηκες έχει συνέχεια το θέμα. Διότι η ΠΝΠ (Πράξη Νομοθετικού Περιεχομένου) τσουβάλιασε όλες τις ΔΕΚΟ.

 

Και δεν θα σταθώ στο αν οι ΔΕΚΟ είναι καλές ή κακές- έχω άποψη επ αυτού. Θα σταθώ στο τι στον κόρακα είναι πλέον η Δημοκρατία σε αυτόν τον τόπο.

 

Προσωπικά πιστεύω ότι η Δημοκρατία είναι μια συλλογική απόφαση (συναπόφαση) που τέλος πάντων πηγάζει από μια πλειοψηφία.

 

Όμως η τζίφρα ενός Ρούλη Κουκλεντέ, ο οποίος είναι μειοψηφία- και δεν αναφέρομαι στον θλιβερό που θεωρούμε πρώτο πολίτη της χώρας- δεν μπορεί να αποφασίζει και να διατάζει.

 

Αυτό είναι Χούντα και δεν θα ωραιοποιήσω τον λόγο μου. Θες να κλείσεις την ΕΡΤ; Do it. Όμως έχεις άλλους δύο- τύποις εταίρους σου- που έχουν έναν λόγο και ΜΟΝΟ μαζί τους πλειοψηφείς. Ρώτα τους. Κάντε την διαπραγμάτευση σας, τη συνεννόηση σας και αποφασίστε.      

 

Όμως ο Ρούλης διακατέχεται από κάποιου είδους Μεσσιανικό σύνδρομο ή νομίζει ότι είναι ο γιος του πάρτα όλα ή και εγώ δεν ξέρω τι...

 

 

Αυτό πλέον που ξέρω μετά βεβαιότητας είναι ότι αυτός ο Ρούλης δεν μου κάνει...  

 

     

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Παίδες σόρι το θεμα θα κλειδωθεί. Δεν υπάρχει λόγος συνέχειας. Εχει αλλάξει διακόσια θέματα και οι κουβέντες επικαιρότητας δεν ανήκουν εδώ. Διαβάστε τα πρώτα ποστ.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Κώστα μου πιστεύεις στα τυχαία στην πολιτική; Προσωπικά όχι...

 

Το πουρουπού άρχισε από την ΕΡΤ γιατί ήταν ο εύκολος στόχος. Όλοι, με τον έναν ή τον άλλο τρόπο της έχουμε στην μπούκα  ;)  

 

Και όπως σωστά το μυρίστηκες έχει συνέχεια το θέμα. Διότι η ΠΝΠ (Πράξη Νομοθετικού Περιεχομένου) τσουβάλιασε όλες τις ΔΕΚΟ.

 

Και δεν θα σταθώ στο αν οι ΔΕΚΟ είναι καλές ή κακές- έχω άποψη επ αυτού. Θα σταθώ στο τι στον κόρακα είναι πλέον η Δημοκρατία σε αυτόν τον τόπο.

 

Προσωπικά πιστεύω ότι η Δημοκρατία είναι μια συλλογική απόφαση (συναπόφαση) που τέλος πάντων πηγάζει από μια πλειοψηφία.

 

Όμως η τζίφρα ενός Ρούλη Κουκλεντέ, ο οποίος είναι μειοψηφία- και δεν αναφέρομαι στον θλιβερό που θεωρούμε πρώτο πολίτη της χώρας- δεν μπορεί να αποφασίζει και να διατάζει.

 

Αυτό είναι Χούντα και δεν θα ωραιοποιήσω τον λόγο μου. Θες να κλείσεις την ΕΡΤ; Do it. Όμως έχεις άλλους δύο- τύποις εταίρους σου- που έχουν έναν λόγο και ΜΟΝΟ μαζί τους πλειοψηφείς. Ρώτα τους. Κάντε την διαπραγμάτευση σας, τη συνεννόηση σας και αποφασίστε.      

 

Όμως ο Ρούλης διακατέχεται από κάποιου είδους Μεσσιανικό σύνδρομο ή νομίζει ότι είναι ο γιος του πάρτα όλα ή και εγώ δεν ξέρω τι...

 

 

Αυτό πλέον που ξέρω μετά βεβαιότητας είναι ότι αυτός ο Ρούλης δεν μου κάνει...  

 

ΥΓ: @ AuditoryDriving. Αδερφέ ούτε κατά διάνοια (για το περί προσωπικού) και δεν σου κρύβω ότι συμφωνώ με αυτά που λες. Divide and conquer είναι η συνταγή που εφαρμόζουν εδώ. Μας πουσάρουν τα ενοχικά, αλλά προσωπικά (και πλέον) η αντίδραση μου σε αυτή την τακτική είναι το μεσαίο δάκτυλο  ;)           

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου